Da li vrijedi kupiti refurbished Macbook? izdvojena tema

poruka: 161
|
čitano: 30.082
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 mjeseci
offline
Re: Da li vrijedi kupiti refurbished Macbook?
pqweasdyxc kaže...
Vavoom kaže...

Ponovno se javljam nakon 100 godina!

 

Ovako kolege, evo protegnuo sam se malo do 1500 ojra tak da ću radije uzet nov sa garancijom; ali me kopka nešto...

Neki dan gledam malo ponude MBP i MBA (naravno M1) i nisam niš uspio naći osim onog famoznog MBA M1 sa 8 giga RAM-a, a svi ovdje velite da 8GB nije dovoljno za moje potrebe.

Tako da, zanima me koji MB uzeti do gore navedenog budžeta? Ovaj "lošiji" M1 ili ima neš drugo? 

 Nemoj slušati ove koji pišu da je 8 giga dovoljno jer NIJE. Čekaj popust za 16 gb model ili ga kupi vani. Ne želiš dati tolike pare za nešto što je već sad zastarjelo. 8 gb je možda dovoljno sad za jako light usage, ali si s tim jako trošiš život ssd-a (pagefile) i tko zna što nosi budućnost. 

 

jozef kaže...
millennial kaže...

ja na mom M2 radim sve što si nabrojao, 8GB, nikakvih problema. radi ko zvrk. tih i hladan.

Što odmah nisi rekao da si mazohist, to bi objasnilo sve napise u ovoj temi.

 prestanite pisati pizdarije bazirane na brojkama, a ne na real life korištenju.

 

za surfanje, mail, yt, tu i tamo video editing i programiranje je ovih 8GB sasvim dovoljno. radim godinama na tim macbookovima sa 8GB i rade bez problema i gle čuda još niti jedan nije crknuo ili imao nekakav ozbiljan ssd wear.

9 godina
offline
Re: Da li vrijedi kupiti refurbished Macbook?
millennial kaže...
pqweasdyxc kaže...
Vavoom kaže...

Ponovno se javljam nakon 100 godina!

 

Ovako kolege, evo protegnuo sam se malo do 1500 ojra tak da ću radije uzet nov sa garancijom; ali me kopka nešto...

Neki dan gledam malo ponude MBP i MBA (naravno M1) i nisam niš uspio naći osim onog famoznog MBA M1 sa 8 giga RAM-a, a svi ovdje velite da 8GB nije dovoljno za moje potrebe.

Tako da, zanima me koji MB uzeti do gore navedenog budžeta? Ovaj "lošiji" M1 ili ima neš drugo? 

 Nemoj slušati ove koji pišu da je 8 giga dovoljno jer NIJE. Čekaj popust za 16 gb model ili ga kupi vani. Ne želiš dati tolike pare za nešto što je već sad zastarjelo. 8 gb je možda dovoljno sad za jako light usage, ali si s tim jako trošiš život ssd-a (pagefile) i tko zna što nosi budućnost. 

 

jozef kaže...
millennial kaže...

ja na mom M2 radim sve što si nabrojao, 8GB, nikakvih problema. radi ko zvrk. tih i hladan.

Što odmah nisi rekao da si mazohist, to bi objasnilo sve napise u ovoj temi.

 prestanite pisati pizdarije bazirane na brojkama, a ne na real life korištenju.

 

za surfanje, mail, yt, tu i tamo video editing i programiranje je ovih 8GB sasvim dovoljno. radim godinama na tim macbookovima sa 8GB i rade bez problema i gle čuda još niti jedan nije crknuo ili imao nekakav ozbiljan ssd wear.

 To ne znači da u 2024. moraš tjerati ljude da kupe laptop s 8gb rama za 1000+€.

Osobno imam 8gb rama na sistemu koju je puno efikasniji od maca i dalje imam situacije gdje bih želio više rama. To ne znači da ne mogu imati 20 tabova, vriti film u pozadini, spotify, discord... Dovoljno je većinu vremena. Da kupujem laptop za tolike pare kupio bih laptop koji će trajati nekoliko godina. Ako mi sad fali rama kako će tek biti za godinu, dvije, tri... Pogotovo s tim ai stvarima koje će gurati, a to će žderati tone rama.

3 godine
offline
Re: Da li vrijedi kupiti refurbished Macbook?
millennial kaže...
pqweasdyxc kaže...
Vavoom kaže...

Ponovno se javljam nakon 100 godina!

 

Ovako kolege, evo protegnuo sam se malo do 1500 ojra tak da ću radije uzet nov sa garancijom; ali me kopka nešto...

Neki dan gledam malo ponude MBP i MBA (naravno M1) i nisam niš uspio naći osim onog famoznog MBA M1 sa 8 giga RAM-a, a svi ovdje velite da 8GB nije dovoljno za moje potrebe.

Tako da, zanima me koji MB uzeti do gore navedenog budžeta? Ovaj "lošiji" M1 ili ima neš drugo? 

 Nemoj slušati ove koji pišu da je 8 giga dovoljno jer NIJE. Čekaj popust za 16 gb model ili ga kupi vani. Ne želiš dati tolike pare za nešto što je već sad zastarjelo. 8 gb je možda dovoljno sad za jako light usage, ali si s tim jako trošiš život ssd-a (pagefile) i tko zna što nosi budućnost. 

 

jozef kaže...
millennial kaže...

ja na mom M2 radim sve što si nabrojao, 8GB, nikakvih problema. radi ko zvrk. tih i hladan.

Što odmah nisi rekao da si mazohist, to bi objasnilo sve napise u ovoj temi.

 prestanite pisati pizdarije bazirane na brojkama, a ne na real life korištenju.

 

za surfanje, mail, yt, tu i tamo video editing i programiranje je ovih 8GB sasvim dovoljno. radim godinama na tim macbookovima sa 8GB i rade bez problema i gle čuda još niti jedan nije crknuo ili imao nekakav ozbiljan ssd wear.

 Za to kaj si napisao ti ne treba tablet od 1000€, ja osobno na tome ne mogu raditi jer zasteka sve nakon 5sekundi!

5 godina
offline
Re: Da li vrijedi kupiti refurbished Macbook?
pqweasdyxc kaže...

 Nemoj slušati ove koji pišu da je 8 giga dovoljno jer NIJE. Čekaj popust za 16 gb model ili ga kupi vani. Ne želiš dati tolike pare za nešto što je već sad zastarjelo. 8 gb je možda dovoljno sad za jako light usage, ali si s tim jako trošiš život ssd-a (pagefile) i tko zna što nosi budućnost. 

 A gdje mogu nabavit MBA M1 s 16 giga a da ne košta jako masno? Jedino kaj sam našel je ovaj lošiji (8GB) za 1100...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2024 23:32 (Vavoom).
5 godina
offline
Re: Da li vrijedi kupiti refurbished Macbook?
mithrandir.online kaže...

Za 1500 eura u Njemačkoj imaš M2 MacBook Air 16 / 512. I kad doplatiš dostavu isplati se. Potraži na idealo.de gdje je najjeftiniji i uzmi u toj trgovini. Ja sam uzeo u Jacob Elektronik

 Hahaha vrlo rado bi ja njega, ali kak bum ga uvezel u lijepu nam našu; još mi švabski nije za pet...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
15 godina
offline
Re: Da li vrijedi kupiti refurbished Macbook?
Vavoom kaže...
mithrandir.online kaže...

Za 1500 eura u Njemačkoj imaš M2 MacBook Air 16 / 512. I kad doplatiš dostavu isplati se. Potraži na idealo.de gdje je najjeftiniji i uzmi u toj trgovini. Ja sam uzeo u Jacob Elektronik

 Hahaha vrlo rado bi ja njega, ali kak bum ga uvezel u lijepu nam našu; još mi švabski nije za pet...

 -uvoz? nema uvoza, eu.

-jezik? klik-nextaš može pistati kineski, dok tehnologija nudi čudesa npr google-translate... praktički isto kao da kupuješ u bilo kojoj domaćoj trgovini pa i cijena u eurićima osim u iznosu-popustu.. :)

.. jedino što je možda nepotrebno 'baciti' novac-iznos na laptop te klase-mogućnosti samo zato jer je to mac vs pc-ostali.. no tvoj gušt, tvoj novac.. 

 

edit: eh-da... važnije, regionalno-jezično može biti važno, ne za šopingiranje nego tipkovnica-layout-natpisi, čćžšđ .. dok ti umlauti ne trebaju ako ne šprehaš.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2024 12:50 (ihush).
9 mjeseci
offline
Re: Da li vrijedi kupiti refurbished Macbook?
pqweasdyxc kaže...
millennial kaže...
pqweasdyxc kaže...
Vavoom kaže...

Ponovno se javljam nakon 100 godina!

 

Ovako kolege, evo protegnuo sam se malo do 1500 ojra tak da ću radije uzet nov sa garancijom; ali me kopka nešto...

Neki dan gledam malo ponude MBP i MBA (naravno M1) i nisam niš uspio naći osim onog famoznog MBA M1 sa 8 giga RAM-a, a svi ovdje velite da 8GB nije dovoljno za moje potrebe.

Tako da, zanima me koji MB uzeti do gore navedenog budžeta? Ovaj "lošiji" M1 ili ima neš drugo? 

 Nemoj slušati ove koji pišu da je 8 giga dovoljno jer NIJE. Čekaj popust za 16 gb model ili ga kupi vani. Ne želiš dati tolike pare za nešto što je već sad zastarjelo. 8 gb je možda dovoljno sad za jako light usage, ali si s tim jako trošiš život ssd-a (pagefile) i tko zna što nosi budućnost. 

 

jozef kaže...
millennial kaže...

ja na mom M2 radim sve što si nabrojao, 8GB, nikakvih problema. radi ko zvrk. tih i hladan.

Što odmah nisi rekao da si mazohist, to bi objasnilo sve napise u ovoj temi.

 prestanite pisati pizdarije bazirane na brojkama, a ne na real life korištenju.

 

za surfanje, mail, yt, tu i tamo video editing i programiranje je ovih 8GB sasvim dovoljno. radim godinama na tim macbookovima sa 8GB i rade bez problema i gle čuda još niti jedan nije crknuo ili imao nekakav ozbiljan ssd wear.

 To ne znači da u 2024. moraš tjerati ljude da kupe laptop s 8gb rama za 1000+€.

Osobno imam 8gb rama na sistemu koju je puno efikasniji od maca i dalje imam situacije gdje bih želio više rama. To ne znači da ne mogu imati 20 tabova, vriti film u pozadini, spotify, discord... Dovoljno je većinu vremena. Da kupujem laptop za tolike pare kupio bih laptop koji će trajati nekoliko godina. Ako mi sad fali rama kako će tek biti za godinu, dvije, tri... Pogotovo s tim ai stvarima koje će gurati, a to će žderati tone rama.

 a gdje ja to tjeram ikoga na išta? pišem svoje mišljenje prema osobnom iskustvu, a to iskustvo se temelji na stvarnom korištenju tih laptopa, a ne na PROČITAO SAM SPECIFIKACIJE.

 

imam lijepi win laptop sa 16GB, imam jeftini win laptop sa 8GB imam MBP i imam Macbook Air M2 sa 8GB. Da mi netko sada kaže da moram odabrati jedan od ta 4 bez iti sekunde razmišljanja bi odabrao Macbook Air M2 sa tih jadnih 8GB. Kao što sam ranije napisao za moje potrebe je tih 8GB dovoljno, a laptop mi za razliku od sva tri ostala radi brzo, stabilno, bešumno, rijetko kad se osjeti nekakvo grijanje i nema štucanja. Meni dovoljno, a što će sad pisati ekipa koja u životu nije koristila taj laptop mi je tako svejedno.

 

Na kraju neka si svatko bira prema svojim prohtjevima i željama.

15 godina
offline
Re: Da li vrijedi kupiti refurbished Macbook?

Nema smisla raspravljati s tim samoproglašenim stručnjacima koji su najglasniji u svim temama bez ikakvih konkretnih argumenata. Ostali članovi foruma pišu da više nemaju volje sudjelovati na forumu upravo zbog tih stručnjaka.

Naša jedina opcija je ignorirati takve stručnjake. Primijetit ćeš ih samo ako ih netko citira, no izgleda da ih sve manje ljudi citira, pa će na kraju odustati kada vide da ih svi ignoriraju.

Have you tried turning it off and on again?
10 godina
offline
Da li vrijedi kupiti refurbished Macbook?

4 mjeseca diskusija o kupnji rabljenog laptopa koji nije još kupljen lagano zvuči kao trol topic

Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Da li vrijedi kupiti refurbished Macbook?
Entry Point kaže...

4 mjeseca diskusija o kupnji rabljenog laptopa koji nije još kupljen lagano zvuči kao trol topic

 -kupljen.. (ne početni post, staro-zamrlo..) ali ne polovni nego novi

.. a tema ko tema, ko muhe na drek .. :))

 

ah... i početni, kupljen-novi, 1500 ojra :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2024 16:45 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice