Intel Core i7-4770K: Haswell

poruka: 237
|
čitano: 61.480
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Pozdrav, već sam bio gotovo siguran da ću uzet intel i5 4670k, ali sad se počinjem dvuumit između njega i i5 4430.

Znam da je brži 4670k i da se može overclockat.. Ali pošto moji zahtjevi nisu veliki (filmovi, programiranje, povremeni gaming) ne znam koji da uzmem. Zanima me osjeti li se velika razlika između navedenih?

 

Nije mi problem nadoplatiti 420kn, ali neznam jeli mi potrebno s obzirom na moje potrebe.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

 Za ovo što si ti rekao se NE isplati. Ako nećeš clcokati onda nemaš razlog dati 420 kn za nešto što nikad nećeš iskoristiti.

11 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

Aha, a ovih 0.4 Ghz manje osjeti li se pri radnjama koje nisu pretjerano zahtjevne?

Ne zahtjevam da sve bude na high, treba mi za navedene radnje da posluži kroz par godina, a ako mi zatreba brži, dam koliko god da košta.. Glupo mi je plaćat ako neću primjetit razliku.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
BlueMax kaže...

Izgleda da nije problem samo u grijanju i potrosnji. Primjerci procesora imaju blokadu na 42X i koliko mu god napona dao i kako ga god hladio on ne ide iznad. 

 

Opa, ponavlja se Sandy Bridge kada su inicijalni retail primjerci imali zid na 46X pa su naknadno ugurali CPU PLL Overvoltage u biose, možda opet nekako slično zakrpaju problem...

 

Ima li koga ovdje da je već kupio i5 ili i7? Kakvi su? Frend me gnjavi da mu složim kantu a ispao sam iz đira, jel bolje onda uzet provjereni Ivy?

back 2 black
16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Pa ako se slaže nova konfa onda normalno da se ide na Haswella. Nije on loš nego se možda mrvicu manje clocka nego Sandy i Ivy, al je zato clock per clock jači nekih 10%. Možda Broadwell bude bolji, tako da svakako LGA1150 socket za novu konfu.

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Koja je razlika između:

 

BXF80646I74770KSR147

 

BX80646I74770KSR147

 

 

Oba su dostupna i isto koštaju, u čemu je fora s ovim slovom F u part number?

back 2 black
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Znam, iz Asbisa i naručujem, i dalje ostaje pitanje u čemu je razlika? :)

back 2 black
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

 Što bi to značilo da je jedan sa boxom/kulerom a drugi tray ili?

Vidim razliku u težini, pa možda je to?

Edit-izgleda nije, kod oba piše u zaglavlju box.

ali to sam jedino našao: kod jednog 0,1 kg, drugi 0,3 kg

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 13:49 (overhaul).
13 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

 Pa onda je ovaj Tray ili ti ga bez stock cooler-a.

16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

U međuvremenu sam na cpu world našao da postoji i varijanta sa C ali vjerojatno je to u pitanju, oba su box ali ovaj jedan je tanka kutijica bez hladnjaka kao moj bivši 3930K a drugi je klasična debeljuca sa hladnjakom, bezveze je što isto koštaju, mogli su spustit koju lipu za model bez hladnjaka

 

 

CPU part numbers

CM8064601464206 is an OEM/tray microprocessor
BX80646I74770K is a boxed microprocessor
BXC80646I74770K is a boxed microprocessor
BXF80646I74770K is a boxed microprocessor

back 2 black
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 14:21 (Cele303).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

Hladnjak je kod Intela džabe. {#}

 

Samo bi ja pripazio kod Tray verzija procesora - najčešće imaju samo 12 mj. jamstva.

Kod ASBIS-a to još nije definirano za sva tri njihova 4770K.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
11 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Znam da pitanje nije vezano za taj procesor, ali je vezano za haswell :)

 

Dakle zanima me kada bi se mogli pojaviti Core i3 i slični procesori Pentium (kao G2120...), čitao sam komentare na jednoj stranoj stranici i spominjali su nešto 9 mjesec.

Slagao bi uskoro novi komp, a nije mi potreban cpu od 1000+ kn... no svejedno bi želio da bude što suvremeniji socket :P

 

I kakva će biti grafička u ovim slabijim procesorima? u rangu s i5 i i7 ili slabija?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
Cele303 kaže...

I opet novi socket? {#}Šta su rekli, zašto Haswell nije mogao ostat na 1155?

Jer manje trosi...

 

Moras i je-beno napajanje mjenjat ako nema low voltage piz-darije...

 

Sto vise gledam Haswell vise mi se nesviđa ne samo da cu morat dat 3000~3500 kuna za CPU+MBO+RAM vec bi trebo sada jos i napajanje novo...

11 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Razlog prijelaza na novi socket je hrpa stvari koje su prebacili sa ploče na proc, između ostalog i:

 

"Fully integrated voltage regulator, thereby moving a component from the motherboard onto the CPU."

 

Uglavnom, nije niti čudo što prvi primjerci imaju vrlo čudljivo ponašanje, te različit OC potencijal, s obzirom na hrpu stvari koja je ugrađena tj. ugurana u njih.

 

Nadalje, problemi s pastom ispod IHS-a su navodno samo posljedica nekih većih problema koje su poprilično dugo skrivali s obzirom na površinu DIE-a.

 

Šuška se da je glavna prepreka nekorištenja tzv. Fluxless povezivanja DIE-a i IHS (umjesto trenutnog TIM-a) u stvari posljedica termo-kemijskih reakcija između IHS-a i sredstva za povezivanje (thermal-cycling-driven fatigue cracking).

 

Ovaj problem je navodno vrlo izražen samo na manjim DIE površinama (Ivy Bridge, Haswell), prvenstveno zbog velikih promjena u temperaturama, uslijed čega dolazi do pukotina u središnjem dijelu termo-prijenosnog spoja IHS-a i jezgri.

 

Tko voli čitati, link sa testnim rezultatima na ovu temu se nalazi ovdje, a kome se ne da, neka pričeka koju godinu - samo vrijeme će pokazati pravu istinu.

 

 

Što se napajanja za Haswell konfe tiče - ukoliko se slučajno i pojave kakvi problemi u radu (malo vjerojatno), uvijek postoji ona opcija u BIOSU-u: Disable C6/C7 state 

 

S druge strane, potpuno je drugi par opanaka što se određeni broj korisnika nadao (da ne kažem očekivao) da novi procevi budu per-clock 50% brži od prethodnih, da rade stabilno na 6GHz OC-a, uz 50°C pri IBT pržioni na zračnom hladnjaku, uz kompatibilnost sa 1155 socketom,  te da koštaju 200 ojra po komadu.

 

Nažalost Nada je laka, svi je imaju  {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2013 9:02 (dh41400).
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Sta znaci mogu cisto samo promjenit ovo ostavit si ovaj stari Thermaltake Toughpower 700w i samo otici u bios rec disable c6/c7 i to je to?

 

Thats pretty cool.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
ford eleanor kaže...
919191 kaže...

Znam da pitanje nije vezano za taj procesor, ali je vezano za haswell :)

 

Dakle zanima me kada bi se mogli pojaviti Core i3 i slični procesori Pentium (kao G2120...), čitao sam komentare na jednoj stranoj stranici i spominjali su nešto 9 mjesec.

Slagao bi uskoro novi komp, a nije mi potreban cpu od 1000+ kn... no svejedno bi želio da bude što suvremeniji socket :P

 

I kakva će biti grafička u ovim slabijim procesorima? u rangu s i5 i i7 ili slabija?

Ovdje su ti specifikacije svih procesora četvrte generacije i koja grafika je uz njih

ovo izgleda prilično dobro :)

 

jel zna netko šta znači ono 2013A/2013B/2013C/... ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Pozdrav ekipa.

Evo, u nabavci sam nove mašinerije pa me zanima Haswell.
Da idem na možda jeftinijeg Ivy-a ili budući da nije tolika razlikca u cijeni ubodem ovog iz naslova?

Na koju MBO ga utaknuti?
Ja sam mislio AsRock Z87 Extreme 4.

 


Hvala na odgovorima. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Nema smisla ići na stari socket, zato i7-4770k i ta ASRock ploča su taman.

Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

Pa ako već ideš na novu mašineriju onda idi na Haswell-a

13 godina
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

To sam si i mislio.
Hvala {#}

 

Do koje frekvencije podržava memoriju?
1600 ili više? 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Praktički do koliko god hoćeš, uzmi i od 2400MHz ako možeš iako realno nema neke potrebe. Ja ispod 1600MHz ne bih išao.. i pazi da joj radni napon nije veći od 1.5v.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2013 12:52 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
Penryn kaže...

Praktički do koliko god hoćeš, uzmi i od 2400MHz ako možeš iako realno nema neke potrebe. Ja ispod 1600MHz ne bih išao.. i pazi da joj radni napon nije veći od 1.5v.

Što je s coolerima?
Odgovaraju li oni sa s.1155 na s.1150?

Jer, nisam po trgovinama vidio puno hladnjaka koji u nazivu imaju taj socket. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Svi koji idu na LGA1155 idu i na LGA1150, jer je razmak rupa isti, cijeli socket je praktički isti samo što eto fali tih 5 nožica. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Što mislite hoće li izlaziti jači model od 4770K ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

Trebao bi pocetkom 9. mjeseca izaci 4771, a koliko ce bit jaci se ne zna. 

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
12 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

Aha.Ipak će izaći.Pretpostavljao sam da bi to bila serija 4790.

Malo mi čudno 4771 {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice