Novi SSD , nula GB

poruka: 19
|
čitano: 4.661
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Novi SSD , nula GB

Da, kupio prije neki dan Crucial MX 500 Sata 6GB 2.3 inch SSD 2 TB. (treba služiti kao store disk)

Danas ga lijepo smontiram u kućište (ima još jedan SSD gdje su windowsi i jedan hard disk WD )

 

Uobičajeno sistem ga nije odmah prepoznao, odem ja na Upravitelj diskovima, vidim ga i idem na inicijalizaciju istog. 

Odaberem brzopleto MBR,no to ne bi trebao biti problem,jedino kad me je pitao DISK2 ja stisnuo next ?!

 

Nakon toga idem prebaciti podatke sa WD šrotalice na tihi fini SSD, odjednom dođe do prekida prijenosa podataka, računalo se smrzne i nakon restarta se sistem ne diže.

 

Prebacivao sam kablove iz utora u utor, mijenjao kablove i ništa, windowsi se ne dižu. Tek kad sam odspojio novi SSD računalo se podiglo i u Disk Menagmentu se uredno vide samo SSD gdje su windowsi i WD store disk.

Poslije sam ga izvadio iz računala i stavio u kutijicu gdje mi je 500 GB vanjski SSD, na USB 3.2

 

Pokrenem program Mini Tool Partition wizard i evo, slika pokazuje da je "tu negdje", ali se ne može doći do njega i ima 0GB

 

Pod DISK 5

 

 

 

Je li uopće moguće napraviti njegovu ponovnu inicijalizaciju ili je tu nekakav kvar SSD-a u pitanju..

Ovaj drugi vanjski SSD od 500 GB radi kao podmazan na USB 3.2

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 19:50 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Novi SSD , nula GB

start, cmd

diskpart
list disk

select disk X
clean

slika u privitku

nakon toga bi ga trebao moći formatirati jer je vjerojatno readonly

16 godina
online
Novi SSD , nula GB

To baš i nije normalno, nije ga inicijalizacija kao MBR smjela tako zblesirat.

Probaj Secure Erase u BIOSu ili ako Crucialov diag tool ima tu opciju, možda ga vrati u život.

 

Dodajem sliku kako izgleda neinicijalizirani SSD, svejedno se ispravno vidi kapacitet (novi MX500 500GB)

Crucial MX500 500GB, nekoristen Crucial MX500 500GB, nekoristen
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 21:12 (Mladen).
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Novi SSD , nula GB

Stalno na forumu Server Error in '/' Application. 

 

Idem na postimage fotke...  ..kolega iznad, znam da ne smije imati nula GB iako nije inicijaliziran....

 

Evo odradiosam i DOs odn command promptnaredbu i opet se isto pojavljuje u disk Managmentu...strašna poruka u crvenom 

 

https://postimg.cc/BLnGY655

https://postimg.cc/ZBsz1SjG

https://postimg.cc/fS3QsrrJ

 

 

 

 

 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 21:43 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Novi SSD , nula GB

-----------

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 21:35 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Novi SSD , nula GB

Secure Erase i brisanje particija nije isto.

 

2 godine
offline
Re: Novi SSD , nula GB
Mladen kaže...

Secure Erase i brisanje particija nije isto.

 

 Ma ok, no bios ga uopće ne vidi...

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
11 godina
offline
Novi SSD , nula GB

Nabavi Paragon hard disk manager pa probaj preko njega.

Oj lijepa o draga o slatka lignjo
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Novi SSD , nula GB
subi91 kaže...

Nabavi Paragon hard disk manager pa probaj preko njega.

Evo, nabavio sam , sad ću probati....

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
15 godina
offline
Novi SSD , nula GB

-svi alati, disk-part man rade isto.. beskorisno probavati s drugim, tj ili radi ili je kvar-neispravno, u ovom slučaju upravo to, zamjena-reklamacija..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
4 0 hvala 3
16 godina
online
Re: Novi SSD , nula GB

Malo je teže pratiti jer imaš različite screenshotove ... to su dva kompa i USB ladica ?

Ako SSD vide partition manageri onda se mora vidjeti i u BIOSu ili si njih koristio dok je bio u USB ladici ?

 

Sve u svemu, najvjerojatnije da je za reklamaciju kao što je i ihush napisao.

Isto se zna desiti i sa hard diskovima, startaju normalno, ali nakon par sati kad ih se upregne (kopiranje, rebuild polja na NASu) počnu degraditirati i na kraju otputuju u vječna lovišta :).

 

2 godine
offline
Novi SSD , nula GB

Moj guru ihush  je uvijek u pravu.

Ne vidi ga ni Paragon hard disk manager,a to sam i očekivao.. Obično takve jednostavne stvari se lako riješe, ako su lako rješive.... 

 

Čim ja moram izgubiti pet sati da bih nešto osposobio a ne uspijem, osjetim da je adio....

Ne sjećam se kad mi je novi tehnički proizvod tako prducnuo... 

 

Sad moram slati u Protis, auuuu...

 

Svejedno, svima hvala na utrošenom vremenu.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 23:45 (Zaporožac).
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Novi SSD , nula GB
Zaporožac kaže...

...

Ne sjećam se kad mi je novi tehnički proizvod tako prducnuo... 

 

Sad moram slati u Protis, auuuu...

..

 -statistička šansa, kao i loto.. ili, da se novo ne kvari jamstvo ne bi postojalo jer ne bi imalo smisla.. + uzrok kvara može biti sam proizvod, loš komad-serija ali i nešto treće-vanjsko, struja-kabel pa tad i ispravan ckrne mada bi inače radio godinama do kvara, no to običan juzer u pravilu ne može znati jer nema alate-soft kao i to da ovisi o kvaru što se može ili ne može pročitati.

 

.. postoji šansa da i nije novi, jer tako je to kad je kriza ili maštovit trgovac za osobne (svoje) potrebe pa uvali refreshani proizvod ili prodaje fejk kinesku robu, pogotovo ako tad radi probleme kod reklamacije ili ovisi kako procjeni kojeg kupca pa pametnije bira kog će džonom i sl.

 

** preskočiti.. :)

 

- loš izbor trgovine, pogotovo ako je bio cjenovno privlačan, tj to je tad objašnjenje, jer oni ne mogu biti konkurentni cijenom za normalnu robu, jer ne mogu kupiti-naručiti (platiti) takve količine, jer propadaju odavno dok se ovako preživljava škart robom i sl. kemijanjima. Ako nije bio jeftiniji od ostalih trgovina, tad opet nema smisla tamo kupiti, jer cijena je prvi kriterij za sve robe, pogotovo kad je ista-identična roba u svim trgovinama.

-zašto, možda nepotreblno 'pljujem' po trgovini.. pa zato jer je kriza, koja i 'poštene' natjera na svašta, jer neispravan komad ovakve robe takvom trgovcu osigura besplatan perpetuumobile za prodaju, jer on isti neispravan komad može zapakirati i prodati idućem kupcu mada zna da je neispravan i dobit će zamjenu od distributera po jamstvu, no prodaje ga, jer tako dobije novac kupca, kupi vrijeme tuđim novcem i tim novcem kupi plaćanjem odmah uz najpovoljniji rabat po načinu-odgodi plaćanja pri čemu može raditi s maržom webshopa mada ima 'lager', upravo zato jer je robu već prodao tj nema lager-ponudu koja stoji na polici i traži investiciju-plaćanje-novac jer nitko ne daje robu za đabe.. kriza je, dok se poneki kvar može 'oživjeti', firmware, klasični kineski fejkovi i sl. (pogotovo za sd kartice ili usb stikiće kapaciteta više terabayta.. i zato se to tamo ne kupuje mada je cijena niža.. tj iz istog razloga tad to ne kupuješ ni u lokalnoj trgovini, tj kupuj tamo gdje normalno posluju, ne tamo gdje propadaju jer čak i kad je sve ok dok ostvariš jamstvo možda stave ključ u bravu..).

 

-cijena ili ispravnost? kako može biti povoljna cijena ako nije velik kupac-prekupac, količinski rabati i sl. ili prva ruka.. a oni to jednostavno ne mogu biti, tad im preostaje jedino preživljavanje i kemijanje škart robom a tad često i džonom na kupca kad reklamira kvar jer jamstva nema.. kriza je..).

 

-kako ide ona švabska poslovica, nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino? :) .. priča od prije godinu, akcija za neki ssd-1tb.. otvoreno-vraćeno, popust 40%, tj kupim dva komada po cijeni realno jednog, online košarica .. no naravno, tad počnu problemi, tj nema dva komada, samo jedan.. pa prodaju samo jedan po toj cijeni, drugi normalna.. pa rekoh ok, šta sad.. no ni to nije sve, dođeš podići robu, nema.. ne zna se gdje je, .. par dana kasnije ponovo pa računajući 'uštedu' tom kupnjom i cijenu goriva, otezanja.. ode nekoliko dana za ono što sam isti dan mogao kupiti bilo gdje bez otezanja, dok uštede nema samim troškom goriva za put.. pa sad, diskovi rade, no ne bi ih ni kupio (nego 2tb i veće..) da nije bila akcija-cijena, povoljno.. no barem radi a ja sam 'pametniji' za uštedu koja potroši jednako + vrijeme i živce.. i to sve u trgovini koja uredno posluje pa s robom, jamstvom ili povratom nema problema, no ima time što su veći, više lokacija i gubljenje vremena kad do problema dođe jer djelatnik ne zna ništa o drugoj poslovnici, gdje je roba, kad će stići itd.. i za svaki problem tad izgubiš tjedan mada sve uredno riješe, pri čemu i vrijeme ima cijenu, ponekad skuplje nego sve ostalo samo što to obično ne znamo u startu nego nas naknadno lupi u ćelo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Novi SSD , nula GB

Čudnovato baš. Crucial, i specifično MX linija, su poprilično trajni diskovi. Jedino postoje linkovi da je prije cca godinu bio neki "grešni" lot pa te dobao baš taj, mada sumnjam.

Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Novi SSD , nula GB

Zadni proizvod koji mi je crkao iz Protisa je bio OCz agility 120 Gb i to nakon godinu i pol. (cijena 1400 kn )

Bez problema su mi poslali OCZ Vertex 128 Gb , a taj radi i danas u računalu kod kolege s posla, to je nekih osam godina...

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 11:51 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Novi SSD , nula GB
Zaporožac kaže...

Zadni proizvod koji mi je crkao iz Protisa je bio OCz agility 120 Gb i to nakon godinu i pol. (cijena 1400 kn )

Bez problema su mi poslali OCZ Vertex 128 Gb , a taj radi i danas u računalu kod kolege s posla, to je nekih osam godina...

- naravno.. tj trgovac nije proizvođač, nema nikakve veze s normalnom robom (dok ima kad zbog 'krize' pribavlja upravo takvu robu ili oteže s jamstvom i sl.).

- što je bilo nekad, prošlo vrijeme, važno je sad i 'sutra', tj razlika između onih koji su u međuvremenu propali ili onih koji posluju pozitivno, ova trgovina ne spada u ove druge sortofspik no jednako tako je moguće da se varam enivej, radije zaobiđem, pogotovo jer je roba-roba, ista, neovisno o mjestu kupnje kao što je i normalna cijena unutar par posto razlike za više treba razlog a ovisno o tom razlogu se ponekad (ne)isplati kupiti kao što moj zasivljeni textokaz objašnjava 'uštedu'.. :) tj 'važniji' kriterij može biti udaljenost-parking za mjesto kupnje dok za neke stvari imam 'svog' trgovca u lokalnoj trgovini koji mi kad zatražim isporuči traženo i to je to.. no svi ćemo za sebe na kraju odlučiti kao samostalne osobe slobodne volje i izbora i to je ok :)

 

edit: .. ili ako imaš 'sreće'.. možda je samo neki interni kontakt-lem u pitanju.. tad može pomoći frižider-hlađenje-grijanje.. tj u radu-opterećenju je pomak na jednu stranu i kontakt je nestao, suprotno ga možda vrati, sreća klase jackpota na lotu.. no može se probati + tad se i zna-razumije što je problem kao i mogućnost da u reklamaciji 'čudom' proradi i reklamacija odbijena i sl. .. pa može se probati uz zanemarivu šansu ravnu nuli :)

-dok je ponašanje u skladu s takvim mogućim kvarom (ili crko interni čip-storage).. tj vidi se kontroler-uređaj bez kapaciteta, kao cd bez medija...

-drugi moguć uzrok je zaštita-enkripcija, no tad bi storage bio vidljiv barem kao raw i normalno bi se moglo obrisati-formatirati (gubljenje podataka što je smisao enkripcije-zaštite)..

no kad čip podivlja nema pravila, tj kvar je u samoj definiciji nešto nad čime nemamo kontrolu ili 'trebalo bi biti..' samo ako se poslože zvijezde-sreća-horoskop.. dok se takve stvari rutinski provjere i odobri zamjena tj ako se ne promjeni stanje i pojavi storage tad jednako neće biti različito stanje na reklamaciji koja će tad 99% biti prihvaćena i brzo riješena zamjenom (u normalnom poslovanju).

 

+ dodatna napomena.. pošto je novi disk brzo crkao, ako nije on sam bio 'slab' tad je moguć uzrok u računalu-kablu npr kratki spoj i sl. .. i tad se može isto ponoviti s drugim.. a tad s dobrim trgovcem i jamstvom može biti problema za iduću reklamaciju.. pa prije provjeriti da nije nešto kao kratki spoj, recimo nekim drugim 'nevažnim' diskom s kojim se taj rizik može prihvatiti-eliminirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 13:43 (ihush).
2 godine
offline
Re: Novi SSD , nula GB
ihush kaže...
+ dodatna napomena.. pošto je novi disk brzo crkao, ako nije on sam bio 'slab' tad je moguć uzrok u računalu-kablu npr kratki spoj i sl. .. i tad se može isto ponoviti s drugim.. a tad s dobrim trgovcem i jamstvom može biti problema za iduću reklamaciju.. pa prije provjeriti da nije nešto kao kratki spoj, recimo nekim drugim 'nevažnim' diskom s kojim se taj rizik može prihvatiti-eliminirati.

Da, odlična ideja.

Ima kod frenda za kupiti 120 Gb SSD po 5 € komad..

U istom smo gradu pa ću prije priključenja novoga upiknuti ovoga.

 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 19:45 (Zaporožac).
10 godina
offline
Re: Novi SSD , nula GB
Zaporožac kaže...

Zadni proizvod koji mi je crkao iz Protisa je bio OCz agility 120 Gb i to nakon godinu i pol. (cijena 1400 kn )

Bez problema su mi poslali OCZ Vertex 128 Gb , a taj radi i danas u računalu kod kolege s posla, to je nekih osam godina...

  

imam tog Vertex-a kojeg danas koristim kao ssd za telku :) ima 10 godina valjda već :) odlični diskovi (još jedan imam za stari laptop, ista starost)

2 godine
offline
Novi SSD , nula GB

Pohvalio bih Protis.

 

SSD crucial MX 500 2TB poslan u servis 23. 11, danas je stigao novi isti , prikopčan i sve je ok...

 

Nisam imao puno kvarova inf. tehnike, uvijek kad sam nešto kupio nije odmah radilo odn. bilo je neispravno.

 

Ovo je rekordno brzo slanje nove ,ispravne robe.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
 
4 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice