AKG K512 MK2 - recenzija

poruka: 80
|
čitano: 25.208
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
191x7 kaže...

Mislim da ako kupiš unutar 7 dana možeš vratiti proizvod s čitavom ambalažom i svom opremom natrag te zamijeniti za neki drugi uređaj ili povrat novca.

Nisam siguran vrijedi li to samo na kupovinu na neviđeno (npr online) ili se odnosi i na kupnju u trgovini (npr Links). U Linksu znam da tako prihvate povrat, samo ambalaža ne smije biti uništena.

Da u linksa znam da se može, memoriju sam jednom zamijenio,samo oni su malo skupi xd.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2012 17:16 (athlon64).
16 godina
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
athlon64 kaže...
191x7 kaže...

Mislim da ako kupiš unutar 7 dana možeš vratiti proizvod s čitavom ambalažom i svom opremom natrag te zamijeniti za neki drugi uređaj ili povrat novca.

Nisam siguran vrijedi li to samo na kupovinu na neviđeno (npr online) ili se odnosi i na kupnju u trgovini (npr Links). U Linksu znam da tako prihvate povrat, samo ambalaža ne smije biti uništena.

Da u linksa znam da se može, memoriju sam jednom zamijenio,samo oni su malo skupi xd.

Da, kod njih ti je Xonar DG skoro 280 Kn.

http://www.links.hr/?naziv=zvucna-kartica-pci-asus-xonar-dg-5-1&option=artikl&id_kategorija=05231&id_artikl=052.310.016

Ali barem bi imao mogućnost toga nakon 7 dana...

 

A gle, ako bi Xonar DG uzimao u npr ADM-u ili Protisu a nisi iz Zagreba pa da odeš osobno u poslovnicu uzeti karticu, dostava ti je inače 45 Kn.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
191x7 kaže...
athlon64 kaže...
191x7 kaže...

Mislim da ako kupiš unutar 7 dana možeš vratiti proizvod s čitavom ambalažom i svom opremom natrag te zamijeniti za neki drugi uređaj ili povrat novca.

Nisam siguran vrijedi li to samo na kupovinu na neviđeno (npr online) ili se odnosi i na kupnju u trgovini (npr Links). U Linksu znam da tako prihvate povrat, samo ambalaža ne smije biti uništena.

Da u linksa znam da se može, memoriju sam jednom zamijenio,samo oni su malo skupi xd.

Da, kod njih ti je Xonar DG skoro 280 Kn.

http://www.links.hr/?naziv=zvucna-kartica-pci-asus-xonar-dg-5-1&option=artikl&id_kategorija=05231&id_artikl=052.310.016

Ali barem bi imao mogućnost toga nakon 7 dana...

 

A gle, ako bi Xonar DG uzimao u npr ADM-u ili Protisu a nisi iz Zagreba pa da odeš osobno u poslovnicu uzeti karticu, dostava ti je inače 45 Kn.

Ma znam al eto sestra dolazi iduci petak pa moze ona skupit u protisa al opet ne daje mi se 250kn za novu karticu prije nego isprobam kolika je to razlika. Damn moram nac nekoga iz Splita sa normalnom zvucnom.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2012 17:22 (athlon64).
16 godina
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
athlon64 kaže...

Ma znam al eto sestra dolazi iduci petak pa moze ona skupit u protisa al opet ne daje mi se 250kn za novu karticu prije nego isprobam kolika je to razlika. Damn moram nac nekoga iz Splita sa normalnom zvucnom.

Znaš da u Protisu moraš platiti unaprijed (ne možeš platiti u poslovnici) i ako preuzimaš u poslovnici (ako si to nazanačio kod kupovine) onda kada te obavijeste preuzeti karticu u poslovnici? Ne možeš otić tamo i kupiti karticu kod njih. Oni su Web shop i tako funkcioniraju.

 

A npr u ADM možeš otići i u trgovini kupiti odmah jer oni su Web-shop + trgovina.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2012 17:30 (191x7).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
191x7 kaže...
athlon64 kaže...

Ma znam al eto sestra dolazi iduci petak pa moze ona skupit u protisa al opet ne daje mi se 250kn za novu karticu prije nego isprobam kolika je to razlika. Damn moram nac nekoga iz Splita sa normalnom zvucnom.

Znaš da u Protisu moraš platiti unaprijed (ne možeš platiti u poslovnici) i ako preuzimaš u poslovnici (ako si to nazanačio kod kupovine) onda kada te obavijeste preuzeti karticu u poslovnici? Ne možeš otić tamo i kupiti karticu kod njih. Oni su Web shop i tako funkcioniraju.

 

A npr u ADM možeš otići i u trgovini kupiti odmah jer oni su Web-shop + trgovina.

hmmm ne, sestra mi je već bila kupila wd greena 2tb i platila ga dole u poslovnici protisa,mali dućan u podrumu.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
athlon64 kaže...

hmmm ne, sestra mi je već bila kupila wd greena 2tb i platila ga dole u poslovnici protisa,mali dućan u podrumu.

Mene su kad sam htio kupiti UPS otpilili. I to na šemu "Jesi uplatio ponudu? Nis|e pa šta onda hoćeš|am."

Jako neljubazni "trgovci" i stoga ih ne preporučam nikome.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
191x7 kaže...
athlon64 kaže...

hmmm ne, sestra mi je već bila kupila wd greena 2tb i platila ga dole u poslovnici protisa,mali dućan u podrumu.

Mene su kad sam htio kupiti UPS otpilili. I to na šemu "Jesi uplatio ponudu? Nis|e pa šta onda hoćeš|am."

Jako neljubazni "trgovci" i stoga ih ne preporučam nikome.

Da,majmuni su, adm je puno bolji.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
athlon64 kaže...
volegradele kaže...

Uf ,testirat bez pojačala za slušalice ili malo bolje zvučne,svetograđe!Bravo za trud,ali stvarno šteta da ne uzmeš barem Asus Xonar DX!

A šta bi dobio s time? Probao sam ih preko pojaćala tj linije i nema nikakve razlike. Probao sam ih preko cd player-a i vrhunskog pojaćala.Opet nema razlike.

Ne želim trošit pare radi audiofilizma nego realne dobiti. Sad sam uz 350 uloženih kuna dobio 10 puta više nego sa starim canyon slušalicama.

Kupnjom zvućne od 500kn vjerojatno nebi dobio ni petinu toga. Jednostavno idem na isplativost. Mislim da ne mogu radit puno bolje sa dobre zvucne.

Za tebe definitivno nisu malo kvalitetnije slušalice,i one od 50-100kn su ti sasvim dovoljne,ti jesi dobio bolji zvuk nego prije,ali tvoj je problem što ne znaš i ne čuješ fine razlike između integrirane zvučne i eksterne!Super,imaš manje brige,ali nemoj govorit gluposti,zato ja tvoju recenziju ne shvačam ozbiljno,pogotovo kad pročitam tvojih par komentara u ovoj temi!

S ovim postom završavam u ovoj temi!!

AUDIOFIL
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
volegradele kaže...
,ali tvoj je problem što ne znaš i ne čuješ fine razlike između integrirane zvučne i eksterne!

Tako je, zato što nisam audiofil nego tražim malo kvalitetnog zvuka. Audiofilizam je vrsta bolesti također. Ja sam isto bolestan oko slićnih stvari. Npr zadnjih 10 dana se iizjedam kako mi wd green radi na 45C u eksternom kucistu bez obzira na to što ima garanciju i što imam backup za sve podatke.Al meni to opet neda spavat jer sam bolesnik.

 

( bez uvrede ali slušanje finih razlika i smetnji je bolest,pri prelasku sa canyonki od 100 kn na ovo se radi o puno više od finih razlika,tako da cut the crap. )

 

 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2012 19:52 (athlon64).
16 godina
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija

Ma pusti ga (volegradela), vidiš da ima neke svoje šeme.

Moje mišljenje je da se 70% korisnika (ja ih zovem kućni korisnici) može zadovoljiti integriranom zvučnom i nekim jeftinjak zvučnicima/slušalicama.

Slijedećih 20% si napredniji korisnici (bilo gameri, entuzijasti, perfekcionisti) koji žele imati što bolje a bez da pretjeruju te se vode vlastitim razumom pa biraju zvučne od 150-600 Kn koje zadovoljavaju njihove potrebe (jer kad se malo bolje razmisli ako sama zvučna košta recimo 300 Kn a matična s svime 500, pa ne može zvuk na toj matičnoj biti kao onaj na odvojenoj zvučnoj) i nekakav zvučni sustav koji koliko-toliko vjerno reproducira zvukove (slušalice ili zvučnici 300-800 Kn).

I nakon toga slijede oni koji se glazbom bave profesionalno ili su audiofili. Takvima treba skupa oprema. Ekstremne zvučne, ekstremna pojačala, ekstreman DAC, ekstremni zvučnici...

Audiofili bi najradje da svi imaju zvučnu od 1000+ Kn, zvučnike od 2000+ Kn, pojačala od šta ja znam...

Činjenica je da je šteta imati kvalitetne zvučnike ili slušalice a tjerati ih na integriranoj zvučnoj (čast onim integriranim zvučnim karticama na matičnim pločama od 1500+ Kn što su pa čak i fizički izolirane od ostatka ploče).

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
191x7 kaže...

Ma pusti ga (volegradela), vidiš da ima neke svoje šeme.

Moje mišljenje je da se 70% korisnika (ja ih zovem kućni korisnici) može zadovoljiti integriranom zvučnom i nekim jeftinjak zvučnicima/slušalicama.

Slijedećih 20% si napredniji korisnici (bilo gameri, entuzijasti, perfekcionisti) koji žele imati što bolje a bez da pretjeruju te se vode vlastitim razumom pa biraju zvučne od 150-600 Kn koje zadovoljavaju njihove potrebe (jer kad se malo bolje razmisli ako sama zvučna košta recimo 300 Kn a matična s svime 500, pa ne može zvuk na toj matičnoj biti kao onaj na odvojenoj zvučnoj) i nekakav zvučni sustav koji koliko-toliko vjerno reproducira zvukove (slušalice ili zvučnici 300-800 Kn).

I nakon toga slijede oni koji se glazbom bave profesionalno ili su audiofili. Takvima treba skupa oprema. Ekstremne zvučne, ekstremna pojačala, ekstreman DAC, ekstremni zvučnici...

Audiofili bi najradje da svi imaju zvučnu od 1000+ Kn, zvučnike od 2000+ Kn, pojačala od šta ja znam...

Činjenica je da je šteta imati kvalitetne zvučnike ili slušalice a tjerati ih na integriranoj zvučnoj (čast onim integriranim zvučnim karticama na matičnim pločama od 1500+ Kn što su pa čak i fizički izolirane od ostatka ploče).

Ma jednostavno je problem u tome što ja ove slušalice ne mogu vidit da rade puno bolje od ovoga. Zvuk čišći jednostavno ne može bit, to je toliko savršenstvo za moje uši da jednostavno neznam kako bi gornji spektar mogao bit čišći. A za bas sam siguran da se ne može dobit jer meni one već sad sa ekvilajzerom podešenim kao na slici dole,dolaze do granice krćenja, ćak ima par pjesama koje ih mogu bacit u xmax tj poćne se ćut da su membrane mlatnile maksimum. Dakle visokog pritiska iz ovih slušalica NEMA,nikakva zvućna to neće spasit ovo jednostavno nije takav tip slušalica. Da bi se dobilo onakav bas koji bi zadovoljio moj ukus + ovako ćiste frekvencije jednostavno nema druge opcije od kupnje subwoofera,srednjetonca i tweeter-a ODVOJENO. Slušalice ne mogu to dvoje napraviti u isto vrijeme. One savršeno reproduciraju niske frekvencije ali membrana ima daleko pre mali hod da bi se dobio pritisak. Gotova prića. I zato ja ne vidim ove slušalice kako rade puno bolje na bijesnoj zvućnoj. Uostalom kad sam bio u dobar zvuk slušao sam ih na bolesnom sound-sustavu,sa skupim pojaćalom. Nisu zvućale puno bolje.Ako su uopće zvućale išta bolje. Mislim ja sam ih nakon toga spojio na sony.ev mp4 i imale su skoro isti zvuk kao na tom pojaćalu. I sad će mi audiofil doć reć kako ja neznam precizno slušat smetnje. E PA NE ŽELIM NI ZNAT.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija

Pa ako na tim slušalicama nema razlike između jeftinjak mp4 playera, kompa s integriranom zvučnom i dobrog audio sustava onda nešto sa njima ne štima. Naime ja i s headsetom od 60Kn osjetim razliku integrirana-diskretna. A ako tebi fale duboki tonovi, onda si fulao u izboru slušalica - trebao si uzeti neke "gamerske" jer takve su "uštimavane" za eksplozije odnosno duboke tonove. AKG bi trebale cijeli spektar dobro pokrivati, al eto dogodi se i njima da nekad fulaju neke modele. Eventualno da pustiš slušalice da koji dan (barem 12h) sviraju maksimalno pojačane da se "razrade" što bi audiofili tvrdili.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
191x7 kaže...

Pa ako na tim slušalicama nema razlike između jeftinjak mp4 playera, kompa s integriranom zvučnom i dobrog audio sustava onda nešto sa njima ne štima. Naime ja i s headsetom od 60Kn osjetim razliku integrirana-diskretna. A ako tebi fale duboki tonovi, onda si fulao u izboru slušalica - trebao si uzeti neke "gamerske" jer takve su "uštimavane" za eksplozije odnosno duboke tonove. AKG bi trebale cijeli spektar dobro pokrivati, al eto dogodi se i njima da nekad fulaju neke modele. Eventualno da pustiš slušalice da koji dan (barem 12h) sviraju maksimalno pojačane da se "razrade" što bi audiofili tvrdili.

Koliko se god trudio detaljno pojasniti naopako me shvaćate. Slušalicama ne fale duboki tonovi,izvrsno pokrivaju kompletni spektar frekvencija ,basa ima, super se ćuje i osjetite i najniže frekvencije.

ALI NEMAJU PRITISAK, zvuk i pritisak nisu ista stvar,

Prema tvojoj logici subwooferi su bespotrebni s obzirom da oni ionako reproduciraju frekvencije koje ljudsko uho ne može ćut. Jel shvaćaš što hoću reć?

Ja znam da gamerske slušalice imaju jači bas radi eksplozija ali se radi toga grozno ćuju u gornjem spektru,u usporedbi s ovim. I nikad neki žrtovao ovako prekrasno čist zvuk za još malo pritiska.

Dakle slušalice koje bi mene zadovoljile vjerojatno ne postoje u ovoj galaksiji. Da bi moj ukus bio zadovoljen ove slušalice trebaju mi bit na glavi a u pozadini trebaju mlatit 2 ovakva:

 

http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl/Products/CategoryImages/en-gb/jbl_en_us_categoryCarSubwoofers_html_img2.jpg

 

 

EDIT: šta se tiće ovoga prvoga, vrlo oćito imaš lošiju integrirku od moje, nisam rekao da se razlika ne osjeti nego da razlika nije vrijedna para. Osjeti se itekako.

 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2012 20:46 (athlon64).
16 godina
offline
AKG K512 MK2 - recenzija

Čekaj tebi u biti fale vibracije? Pa trebao si uzeti neke s usb priključkom i vibracijom, što se tresu kad god udari bas.

 

Kao što sam ranije već spominjao; ako misliš da je moja integrirana znatno lošija od tvoje - prouči specifikacije od obje.

http://www.via.com.tw/en/products/audio/codecs/hd-codecs.jsp

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2012 21:24 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
191x7 kaže...

Čekaj tebi u biti fale vibracije? Pa trebao si uzeti neke s usb priključkom i vibracijom, što se tresu kad god udari bas.

 

Kao što sam ranije već spominjao; ako misliš da je moja integrirana znatno lošija od tvoje - prouči specifikacije od obje.

http://www.via.com.tw/en/products/audio/codecs/hd-codecs.jsp

Fali mi PRITISAK, isuse jel znaš što je pritisak, zvućnici koji emitiraju izuzetno niske frekvencije ne stvaraju zvuk nego pritisak. Ovim slušalicama ne fali bas, daleko od toga nego im fali malo osobina subwoofera ali ne postoje slušalice koje daju to i ovako čist zvuk.

Još jednom govorim većina korisnika bi rekla da je kolićina pritiska na ovim slušalicama savršena. Radi se jednostavno o mom ukusu.

 

Slušalice koje idu preko usb-a su većinom gejmersko smeće,dalje neću ni govorit.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
191x7 kaže...

Čekaj tebi u biti fale vibracije? Pa trebao si uzeti neke s usb priključkom i vibracijom, što se tresu kad god udari bas.

 

Kao što sam ranije već spominjao; ako misliš da je moja integrirana znatno lošija od tvoje - prouči specifikacije od obje.

http://www.via.com.tw/en/products/audio/codecs/hd-codecs.jsp

Kopirano s wikipedije:

 

 

1. Sound pressure or acoustic pressure is the local pressure deviation from the ambient (average, or equilibrium) atmospheric pressure caused by a sound wave. Sound pressure in air can be measured using a microphone, and in water using a hydrophone. The SI unit for sound pressure p is the pascal (symbol: Pa).

 

Sound pressure level (SPL) or sound level is a logarithmic measure of the effective sound pressure of a sound relative to a reference value. It is measured in decibels (dB) above a standard reference level. The commonly used "zero" reference sound pressure in air is 20 µPa RMS, which is usually considered the threshold of human hearing (at 1 kHz).

 

 

 

 

Ovo boldano je ono što fali ovim slušalicama, ne ovo ispod.

 

 

 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2012 21:37 (athlon64).
16 godina
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija

USB se odnosilo na napajanje vibracije; takve s vibracijom i USB priključkom i dalje zvuk prenose preko analognih 3.5mm priključaka.

Čisto USB headseti su ništa drugo doli analogni headseti s integriranom USB zvučnom.

 

A ti, ti hoćeš nešto nemoguće od slušalica. Taj tvoj "pritisak" ti nijedne slušalice ne mogu dati. Jedino da staviš slušni aparat, pojačaš ga na max i onda slušalice na max. To bi ti probilo bubnjiće od pritiska.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
191x7 kaže...

USB se odnosilo na napajanje vibracije; takve s vibracijom i USB priključkom i dalje zvuk prenose preko analognih 3.5mm priključaka.

Čisto USB headseti su ništa drugo doli analogni headseti s integriranom USB zvučnom.

 

A ti, ti hoćeš nešto nemoguće od slušalica. Taj tvoj "pritisak" ti nijedne slušalice ne mogu dati. Jedino da staviš slušni aparat, pojačaš ga na max i onda slušalice na max. To bi ti probilo bubnjiće od pritiska.

Ovo prvo što si napisao je toćno, ovo drugo je obrnuto od istinitog. Pritisak ne iritira uši već SPL, odnosno razina buke koja se mjeri u decibelima. Pritiska možeš imat mnogo i neće te zaglušiti samo ćeš osijećat vibracije na tijelu.

 

I dobro da si shvatio da je to nemoguće od slušalica.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
AKG K512 MK2 - recenzija

Ali ono što je moguće je dobiti još bolji zvuk nego taj koji trenutno imaš. A to je ono što ti ne vjeruješ i zbog čega ti treba diskretna zvučna kako bi se uvjerio.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
191x7 kaže...

Ali ono što je moguće je dobiti još bolji zvuk nego taj koji trenutno imaš. A to je ono što ti ne vjeruješ i zbog čega ti treba diskretna zvučna kako bi se uvjerio.

Ma moram ih prvo isprobat na dobroj zvućnoj pa ću vidit.

Ne može se reć ni da imaju one nisku razinu pritiska, slušam ih sad i mlate one dobro. Samo jedini put u 17 godina svog života kad sam ja ćuo razglas koji je išao preka famozno podešenog ekvilajzera i stvarao ogromnu razinu pritiska (da sam ćak i ja rekao da je dovoljno) uz održavanje savršeno čistog gonjeg spektra je bilo kad je Guetta bio live u Splitu. To šta je dolazilo iz onog stupa niskotonaca je rijećima neopisivo.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
AKG K512 MK2 - recenzija

Nije li taj "pritisak" posljedica intenziteta zvuka?

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
191x7 kaže...

Nije li taj "pritisak" posljedica intenziteta zvuka?

 

Krivo i toćno, posljedica je inteziteta nižih tonova, što se niže spuštaš to membrana mora imat veću površinu i hod da bi stvorila tu frekvenciju, Odnosno da bi na 15000hz stvorio 110 Db buke trebat ce ti mozda 20w snage (odoka).

Ali ako želiš na 30hz stvorit tu buku trebat će ti vjerojatno i koji kilowat snage. Odnosno na nižim tonovima se jednaka razina buke stvara uz PUUUNO veću razinu pritiska. Zato kad bi ove slušalice mogle niže tonove intenzivnije reproducirat dobio bi se taj željeni pritisak.

 Međutim to bi znaćilo mekanu membranu velikog hoda što bi uništilo visoki spektar.

 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2012 22:06 (athlon64).
16 godina
offline
AKG K512 MK2 - recenzija

Ili jednostavno veći promjer zvučnika (neki bi rekli magneta), npr 50mm naspram tih mislim 40mm što te slušalice imaju.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
191x7 kaže...

Ili jednostavno veći promjer zvučnika (neki bi rekli magneta), npr 50mm naspram tih mislim 40mm što te slušalice imaju.

Možda,neznam. To bi vjerojatno pomoglo.

 

Al iskreno kad se sluša metal što je meni 85% glazbe apsolutno ne mogu bit bolje, jer je tu puno bitnije da su gitare i vokali izraženi nego da bass mlati. Tako da taj nedostatak pritiska me brine samo kad pendulum izbaci novi album....

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2012 22:37 (athlon64).
12 godina
neaktivan
offline
AKG K512 MK2 - recenzija

kako vam se da vise toliko živcirat i pisat o nekim slusalicama ovome su dobre bez zvucne a tebi nisu i to je to :)

♠ ♠ ♠ ♠ ♠
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
njuskalo1983 kaže...

kako vam se da vise toliko živcirat i pisat o nekim slusalicama ovome su dobre bez zvucne a tebi nisu i to je to :)

Griješiš. Te bi trebale biti dobre slušalice s kojom god zvučnom (odnosno izvorom zvuka) se koristile.

Ne bi bolja zvučna popravila slušalice, samo bi popravila zvuk.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
njuskalo1983 kaže...

kako vam se da vise toliko živcirat i pisat o nekim slusalicama ovome su dobre bez zvucne a tebi nisu i to je to :)

 

191x7 kaže...
njuskalo1983 kaže...

kako vam se da vise toliko živcirat i pisat o nekim slusalicama ovome su dobre bez zvucne a tebi nisu i to je to :)

Griješiš. Te bi trebale biti dobre slušalice s kojom god zvučnom (odnosno izvorom zvuka) se koristile.

Ne bi bolja zvučna popravila slušalice, samo bi popravila zvuk.

O da, i više nego dobre su one na integrirci ;) , koliko bi diskretna popravila zvuk, nadam se da ću imat priliku doznat.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
AKG K512 MK2 - recenzija

Uzmi Audigy SE polovnu pa budeš vidio. Nekako sumnajm da ti se da trošit na Asus Xonar DG.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
AKG K512 MK2 - recenzija

Nacitao sam se puno polu istina na ovoj temi. Za zvucni pritisak potrebna vam je i velicina membrane a ne samo hod. Isto tako vidim da se neki spradaju sa time sto je netko audiofil i stavljaju znak jednakvosti izmedu audiofila i tehnofila koji za sebe misli da je audiofil i da se ismevate sa istim.

 

Onaj prvi uistinu slusa muziku a ovaj drugi kupuje aparaturu da se hvali i sam sebe ubedi da je postupio ispravno sto je kupio ultra skupu opremu.

 

Nemojte zaboravljati da je uho organ i da mu je potreban"trening" u smislu slusanje klasicnu i neamplificiranu glazbu (iliti koncerti)   Razaranje vasih usiju sa slusalicama i posjecivanje megavatno ozvucenih koncerata ne spada u trening i isto dovodi do ostecenja sluha.

 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AKG K512 MK2 - recenzija
Lazarus Long kaže...

Nacitao sam se puno polu istina na ovoj temi. Za zvucni pritisak potrebna vam je i velicina membrane a ne samo hod. Isto tako vidim da se neki spradaju sa time sto je netko audiofil i stavljaju znak jednakvosti izmedu audiofila i tehnofila koji za sebe misli da je audiofil i da se ismevate sa istim.

 

Onaj prvi uistinu slusa muziku a ovaj drugi kupuje aparaturu da se hvali i sam sebe ubedi da je postupio ispravno sto je kupio ultra skupu opremu.

 

Nemojte zaboravljati da je uho organ i da mu je potreban"trening" u smislu slusanje klasicnu i neamplificiranu glazbu (iliti koncerti)   Razaranje vasih usiju sa slusalicama i posjecivanje megavatno ozvucenih koncerata ne spada u trening i isto dovodi do ostecenja sluha.

Slažem se, i velićina drivera je bitna. Ali kao što sam rekao ovdje nema velike filozofije. Ovo su trebble happy slušalice. Bas je tu, lijep je i čist cak i u najnižim frekvencijama, jednostavno ga nema puno.

 

2. Također se slažem, uvjek pazim na sluh i na buku glazbe koju slušam jer dosta vremena provedem sa slušalicama tako da mi je to bitno. Odnosno drago mi je da ove sluške nisu pre bucne ovako spojene na integrirku, Više od ovoga bi ionako bilo štetno.

Ja sam govorio da im fali malo pritiska a ne SPL-A. SPL oštećuje zvuk ako se ide poviše 100 db na duge staze, cak i manje. Pritisak samo dodaje osjećaj, nije teretan za uši. Zato npr kad se ide u klub na dubstep/dnb ekvilejzeri obicno budu postavljeni tako da subovi rade jako a visoki i ne baš. Tako da u klubu ne bude velika razina buke al da su vibracije i pritisak ogromne. I to ne smeta ušima ,nikad ne budem zaglušen nakon toga. Baš radi toga volim da su razglasi tako podešeni pa cak i vlastite slušalice. Međutim s ovim AKG-icama se to ne može baš dobit jer ako se ide dodavat snaga jako cist visoki spektar zna bit iritantan za uši a podešavanje ekvilajzera tako da visoke frekvencije budu slabe, uništi zvuk. Da imam pošeni ekvilajzer a ne onaj u wmp-u to bi vjerojatno bilo drugacije.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2012 18:38 (athlon64).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice