Peticija za promjenu zakona

poruka: 113
|
čitano: 18.420
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Peticija za promjenu zakona

Otvorio sam ovu temu u svrhu da vas obavijestim za peticiju koja se provodi za promjenu zakona o mladim vozačima, među kojima se i ja nalazim...

 

Citat:

 

Ova peticija je pokrenuta zbog propusta u "Zakonu o sigurnosti prometa na cestama".
Naime, mi smatramo da bi se trebao promijeniti Zakon o mladim vozačima i to članak: 1, točka: 67.
   Po istom, mladim vozačem smatra se vozač do 24 godine, bez obzira na njegovo iskustvo u prometu,
što je po našem mišljenju nepravilno!

Mi se zalažemo za vraćanje na stari zakon, u kojem se mladim vozačem smatra vozač sa manje od dvije godine vozačkog iskustva.

   Također, ne slažemo sa zakonom koji ograničava mlade vozače na vozila snage manje od 75 kw,
jer ako se uzmu neke druge performanse automobila dolazimo do zaključka da i tu postoji rupa u zakonu

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
16 godina
neaktivan
offline
Peticija za promjenu zakona

E vidiš ja se potpuno slažem sa zakonom.

Ako pogledaš statistike vidjet ceš da baš dobna grupa do 24 najviše stradava.

Alkohol,droge,misle da voze ko Schumacher.....

Glavno da igraju frajera.

Vecina nije taj auto sama zaradila nego im ga je tatica kupio za rođendan ili položeni vozacki.

Dakle neznaju taj auto cijenit pošto se nisu ni namucili za njega.

Vidim dosta takvih bisera po Zagrebu i Križevcima.

Cak su jednom skoro mene i ženu sa klincem zgazili na zebri.

Što se mene tice mogao bi zakon biti i stroži.

Zašto?

Ajde nek mi netko objasni šta ce balavcu od 18 godina auto sa 150 ili više konja u zemlji u kojoj s jedne na drugu stranu zemlje dođeš za 2-3 sata?

Nema niti puno autocesta, niti dobrih cesta niti je tolika snaga potrebna.

Cemu ce dakle klincima takav auto?

Da jure po gradu i koriste auto kao produženje onoga što nemaju među nogama.

Jednostavno receno:

Divlji smo narod koji se uvijek nekom mora dokazat.

Makar si to nemožemo priuštit ali kartice ce to vec pokrit.

Dajte se ljudi malo skockajte i mucnite tom tintarom.

 

Lenovo Thinkpad SL500 OSTAVITE SE PM-ova NISAM JA PRIVATNA OC ŠKOLA
15 godina
neaktivan
offline
RE: Peticija za promjenu zakona
LUXX kaže...

E vidiš ja se potpuno slažem sa zakonom.

Ako pogledaš statistike vidjet ceš da baš dobna grupa do 24 najviše stradava.

Alkohol,droge,misle da voze ko Schumacher.....

Glavno da igraju frajera.

Vecina nije taj auto sama zaradila nego im ga je tatica kupio za rođendan ili položeni vozacki.

Dakle neznaju taj auto cijenit pošto se nisu ni namucili za njega.

Vidim dosta takvih bisera po Zagrebu i Križevcima.

Cak su jednom skoro mene i ženu sa klincem zgazili na zebri.

Što se mene tice mogao bi zakon biti i stroži.

Zašto?

Ajde nek mi netko objasni šta ce balavcu od 18 godina auto sa 150 ili više konja u zemlji u kojoj s jedne na drugu stranu zemlje dođeš za 2-3 sata?

Nema niti puno autocesta, niti dobrih cesta niti je tolika snaga potrebna.

Cemu ce dakle klincima takav auto?

Da jure po gradu i koriste auto kao produženje onoga što nemaju među nogama.

Jednostavno receno:

Divlji smo narod koji se uvijek nekom mora dokazat.

Makar si to nemožemo priuštit ali kartice ce to vec pokrit.

Dajte se ljudi malo skockajte i mucnite tom tintarom.

 

 Potpuno se slažem!Cool
Intel Core 2 Quad Q9400 MB Gigabyte EP43-DS3L 4 GB DDR2 800MHz A-Data Sapphire ATI Radeon HD 4870 512 MB GDDR5 Seagate Barracuda 500GB Chieftec 450W
16 godina
offline
Peticija za promjenu zakona

Lijepo je ponekad cuti glas razuma!!!!

***** Maxxy *****
16 godina
offline
RE: Peticija za promjenu zakona
vistma kaže...
LUXX kaže...

Jednostavno receno:

Divlji smo narod koji se uvijek nekom mora dokazat.

Makar si to nemožemo priuštit ali kartice ce to vec pokrit.

Dajte se ljudi malo skockajte i mucnite tom tintarom.

 

 Potpuno se slažem!Cool
 A koja je razlika u tome što će neki "frajer" naletiti na nekoga u BMW-u M3 ili u Golfu 2?
Ako će divljati, divljat će u autu starom i 10+ godina ili tek kupljenom Audiju ili Mazdi....
Samo mene smeta što se mladi vozači smatraju do 24. godine premda znamo da je punoljetnost navršena s 18. ili 21. godinom!
Znam neke frajere koji imaju 30+ godina i još dan danas divljaju s autima...
Zakon jeste strog što se tiče kazni, tko se neće pridržavati toga nek i plati! Ja ne divljam po cesti i nisam imao problema s policijom
(a i ne zarađujem svoj novac, pa nemam para da plaćam kazne)!
̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
16 godina
neaktivan
offline
Peticija za promjenu zakona

Što se mene tiče, zakon treba postrožiti i jasnije definirati. Ja ne bih u obzir uzeo samo snagu motora, već i ubrzanje i krajnju brzinu. A što se tiče dobne granice, povisio bih je na 21 godinu, a probni period na 3 godine.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
neaktivan
offline
RE: Peticija za promjenu zakona

 A koja je razlika u tome što će neki "frajer" naletiti na nekoga u BMW-u M3 ili u Golfu 2?
Ako će divljati, divljat će u autu starom i 10+ godina ili tek kupljenom Audiju ili Mazdi....
Samo mene smeta što se mladi vozači smatraju do 24. godine premda znamo da je punoljetnost navršena s 18. ili 21. godinom!
Znam neke frajere koji imaju 30+ godina i još dan danas divljaju s autima...
Zakon jeste strog što se tiče kazni, tko se neće pridržavati toga nek i plati! Ja ne divljam po cesti i nisam imao problema s policijom
(a i ne zarađujem svoj novac, pa nemam para da plaćam kazne)!
 Punoljetnost se navršava u glavi a ne u brojkama.
Sam si rekao tipičan primjer: Znam neke frajere koji imaju 30+ godina i još dan danas divljaju s autima...
Intel Core 2 Quad Q9400 MB Gigabyte EP43-DS3L 4 GB DDR2 800MHz A-Data Sapphire ATI Radeon HD 4870 512 MB GDDR5 Seagate Barracuda 500GB Chieftec 450W
16 godina
neaktivan
offline
Peticija za promjenu zakona
LUXX kaže...

 

 

Ajde nek mi netko objasni šta ce balavcu od 18 godina auto sa 150 ili više konja u zemlji u kojoj s jedne na drugu stranu zemlje dođeš za 2-3 sata?

Nema niti puno autocesta, niti dobrih cesta niti je tolika snaga potrebna.

Cemu ce dakle klincima takav auto?

 Ajmo da ne preraste u svadu.
Imam 21. i ja sam jedan od onih koji si moze priustit auto od 180 konja svojom placom i svojim trudom.
Znaci nije tatica u igri, a ni mamica vec mojih 10 prstiju i moj mozak.

2. ako pogledas statistiku poginulih:
-istina, stradavaju mladi i pijani, ali u 40% je tu neki stari auto koji nezna drzat cestu, gume celave koje izlecu pri dodiru sa pljuvacom, ili brzina
-sta to po tebi znaci brzina? dali je sa 100 km/h moguce poginut? ITEKAKO, a toliko idu i PEGLICE
- dali tu ukljucujes i one sa 18. koji ne piju? jer je njih 25% stradalih

ja sam jedan od onih koji je imao 3 prometne "zbog brzine" (ne alkohola) sa 50km/h izletanjem u zavoju pod krivim okretanjem volana (neiskustvo i gume).
Sve dok nisam sjeo u SVOJU Hondu Accord 2.4 ( http://www.honda.hr/automobili/tehnicki-podaci-det.asp?IdModel=D7DBB095-F933-445A-972C-C8E710E49DE4&IdAuto=8124C852-7709-4FFA-BBCC-FF3716F272B9 )
- Maksimalna brzina (km/h) 227
- 201 KS

Reci cu ti samo da ESP i sve ostalo sta taj auto nudi ce svakom "klincu" osigurat punu sigurnost.

Slazem se da nebi trebali imati tako snazne aute, ali sa svakim autom mozes poginut.

 

 

http://www.renault.hr/nova-vozila/osobna-vozila/clio/cijene-i-tehnicke-karakteristike/

Najveća snaga kW (KS)   55 (75)

Najveća brzina (km/h)   167

 

samo 50 km/h sporije od accordice ali dovoljno brzo za odvest bilo koga u smrt.

Osobno imam poznanike koji su sa doticnim autom poginuli. 0.0 g alkohola


Sve je stvar pojedinca, njihovih glava i roditelja.
Danas je svaki auto "prebrz"
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2009 23:25 (Hacker-ri).
16 godina
neaktivan
offline
Peticija za promjenu zakona

Gle:

Znat vozit nema veze sa godinama,punoljetnosti ili neznam cime nego sa praksom za volanom.

Samo je problem u tome što je ta dobna grupa(18-24) najviše upala u oko zakonodavcu.

Dakle decki sami ste si krivi.

Da nije bilo divljanja nebi ni bilo takvih zakona.

Naravno ima i specijalista sa 30 i više godina koji divljaju.

Samo razlika je u tome što ako on izgubi kontrolu nad autom vjerojatnost je veca da ce ga uspjet uhvatit.

Klinac ce se usrat i deri u masu ljudi ili zid kuce.

Znam takvih dosta.

Po sebi mogu samo jedno rec:

Sa oko 1 000 000 km na grbaci možeš pocet tvrdit da znaš vozit auto/kamion

KAd padne snjeg i cesta je smrznuta ti se ne usereš nego nabaciš smješak i uživaš u ponašanju tvog auta.

Kad si imao auto na zadnji pogon 2-3 godine sa 2.5 - 3k kubika i nisi ga nabio u prvu grabu ili ogrebao.

Do moje 24-25. godine sam i ja bio takav kandidat da bi vjerojatno potpisao peticiju.

Glavno da se juri i uživa.

Sada malo drugacije razmišljam kad vidim kak se ponašaju po cesti.

Lenovo Thinkpad SL500 OSTAVITE SE PM-ova NISAM JA PRIVATNA OC ŠKOLA
16 godina
offline
RE: Peticija za promjenu zakona
vistma kaže...
 Punoljetnost se navršava u glavi a ne u brojkama.
Sam si rekao tipičan primjer: Znam neke frajere koji imaju 30+ godina i još dan danas divljaju s autima...
 Točno tako...a po mome nazivu "Najbrži" ne znači da ja sada vozim auto 100km/h po naseljima i 250+km/h na autocestama!
Sada čitam i komentare za tu peticiju...
̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
15 godina
protjeran
offline
RE: Peticija za promjenu zakona
LUXX kaže...

Gle:

Znat vozit nema veze sa godinama,punoljetnosti ili neznam cime nego sa praksom za volanom.

Samo je problem u tome što je ta dobna grupa(18-24) najviše upala u oko zakonodavcu.

Dakle decki sami ste si krivi.

Da nije bilo divljanja nebi ni bilo takvih zakona.

Naravno ima i specijalista sa 30 i više godina koji divljaju.

Samo razlika je u tome što ako on izgubi kontrolu nad autom vjerojatnost je veca da ce ga uspjet uhvatit.

Klinac ce se usrat i deri u masu ljudi ili zid kuce.

Znam takvih dosta.

Po sebi mogu samo jedno rec:

Sa oko 1 000 000 km na grbaci možeš pocet tvrdit da znaš vozit auto/kamion

KAd padne snjeg i cesta je smrznuta ti se ne usereš nego nabaciš smješak i uživaš u ponašanju tvog auta.

Kad si imao auto na zadnji pogon 2-3 godine sa 2.5 - 3k kubika i nisi ga nabio u prvu grabu ili ogrebao.

Do moje 24-25. godine sam i ja bio takav kandidat da bi vjerojatno potpisao peticiju.

Glavno da se juri i uživa.

Sada malo drugacije razmišljam kad vidim kak se ponašaju po cesti.

 e gle luxx
ja sma protiv tog zakona kao prvo jer ne da ima rupe, nego nema smisla
ljudi su budale sa 16 i 66 godina
ja imam tek 20 i vozim 2 godine, cak neznam dal me lovi onaj zakon za orve 2 godine il ovaj do 24 godine, i svaki incident koji sam doživio dosada krivac je bil neki penzić ili neki frajer koji je 30+ star...
istina da se mi balavci vozimo ko budale (velika većina) i ja se sam znam povest ali u normalnim uvjetima i smao onda kad to cesta i auto dozvoljavaju
imam prek 500 000 km na ledjima u svoje 2 godine...i svašta sam vidio,
dok se drugi užasavaju smrzavice i leda, ja se guštam na tome
vozim auto od 80 KS i ot mi je taman (kia sephia 1.5slx), makar i on ide 190 na autoputu

uglavnom
mladi unatoč zakonu će vozit jače aute i vozit će se kak žele...a nama normalnim dečkima i curama taj zakon samo zagorčava život i otežava uvelike, pogotovo kad je još držalo ono da ne smijemo vozit poslije 23:00, glupost, kaj je s ljudima koji rade 3.smjenu, ili iz nekih razloga idu kasno doma

ja sam za potpis peticije, ako ništa da ga bar malo preurede i usklade s nečim

EDIT: opa, pa ja sam MOLJAC... lol
Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.61GHz (2 CPUs) 3072MB RAM 250 GB Total SB Audigy 4 [B800] Sapphire hd4670 xFire-->ddoxy When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2009 9:48 (doxy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Peticija za promjenu zakona
LUXX kaže...

Sa oko 1 000 000 km na grbaci možeš pocet tvrdit da znaš vozit auto/kamion

KAd padne snjeg i cesta je smrznuta ti se ne usereš nego nabaciš smješak i uživaš u ponašanju tvog auta.

 

Znam barem petero ljudi koji imaju dobru kilometrazu i jos se boje parkirat na rikverc u lijevu stranu XD
brojke ne znace nista...

A i smijesno se natezat u ovoj drzavi oko zakona. Ja neznam nijedan koji se provodi, osim onaj o naplati PDVa, za njega sam siguran.

Sta se tice alkoholiziranih vozaca- britanija ima 0,9 promila dopusteno a najmanje smrtno stradalih zbog alkohola.
znaci svugdje je brzina, ali kao sta sam vec rekao- poginut mozes u svemu svojom ili tudom krivicom.

Netko odraste prije, netko kasnije, a netko nikad
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Peticija za promjenu zakona

nemoj te molim vas te peticije.....onda necu moci voziti xD...btw imam 15 godina u 9 mjesecu 16 i vozim Yamahu Aero GX......... tako da nemojte mi s novim zakonima u 9 mjesecu polazem za 125 kubika ....... :)

Hajduk zivi vjecno!
16 godina
offline
Peticija za promjenu zakona

Idiotskog zakona lol. Ako već žele nekako "pomoć" mladim ljudima a i ostalim neka uvedu napredni tečaj vožnje kao obavezu prilikom polaganja za vozački ispit.

Bilo je na TVu o tome, uče ih vozit na ledu i ponašanju prilikom gubitka kontrole nad vozilom, nek uvedu neku malu dadžbinu-taksu prilikom (produživanja) registracije vozila koja bi jednim djelom snosila troškove polaganja takvog ispita.

Eto to je moja ideja, nisam stručnjak koliko bi to sve koštalo ali u svakom slučaju bolje je od bilo kakve diskriminacije.

Šta će bit slijedeće? Zabranit ćemo vozit ženama? (šala naravno) Osmijeh

 

PS. Ne zaboravite da ima ljudi koji zarađuju za kruh vozeći kamione od svoje 18 godine, zar i njih stavit u isti koš kao i kretene koji manitaju po cestama.

Q6600 -OCC, 8GB ddr2 mushkin, 4870 512MB OCC, 2x640GB Samsung F1 raid 0, DFI P45-T2RS MB, Antec p182 kućište
16 godina
offline
RE: Peticija za promjenu zakona

Ovako, imam 21 godinu i za volanom sam od kad sam polozio vozacki, vecinom zbog posla, al i privatno radim dosta kilometara.

Doma imam dvije Alfe, 156-icu sa 120 KS i 145-icu sa 150 KS, ja sam s tim autima napravio preko 100000km i nisam imao nikakvih nesreca, udesa, bas nista, cak ih nisam ni nigdje ogrebao.

 

Frend koji ima oko 30 godina u zivotu nije vozio auto jaci od 80 konja, a sve ih je slupao u roku od 2 mjeseca od kad ih je kupio ( ako se ne varam bilo je 5 ili 6 automobila!! )

 

I sad on smije vozit auto sa 120 konja a ja nesmijem - APSURD!!!!!!

 

Ak si ti lud i glup ti se mozes slupati auto i od 50 konja, svaki auto ide 100 km/h a to je i vise nego dosta da napravis sranje.

 

I jos nesto, ja sam odgulio one dvije godine po starom zakonu i nakon toga sam si kupio auto jaci od 100 konja, i sad ga nesmijem vozit, kaj da ja napravim sa tim autom, kupio sam ga rabljenog jer za novi nisam imao para, i sva sreca namjerio sam se na auto u relativno dobrom stanju, sumnjam da cu opet potrefit takav auto, sad da prodam ovog i kupim nekakav krs sa 90 konja???? NEMA SANSE!!!!!!!!!

 

 

 

PC RULES!!!! 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
protjeran
offline
RE: Peticija za promjenu zakona
mika2210 kaže...

Ovako, imam 21 godinu i za volanom sam od kad sam polozio vozacki, vecinom zbog posla, al i privatno radim dosta kilometara.

Doma imam dvije Alfe, 156-icu sa 120 KS i 145-icu sa 150 KS, ja sam s tim autima napravio preko 100000km i nisam imao nikakvih nesreca, udesa, bas nista, cak ih nisam ni nigdje ogrebao.

 

Frend koji ima oko 30 godina u zivotu nije vozio auto jaci od 80 konja, a sve ih je slupao u roku od 2 mjeseca od kad ih je kupio ( ako se ne varam bilo je 5 ili 6 automobila!! )

 

I sad on smije vozit auto sa 120 konja a ja nesmijem - APSURD!!!!!!

 

Ak si ti lud i glup ti se mozes slupati auto i od 50 konja, svaki auto ide 100 km/h a to je i vise nego dosta da napravis sranje.

 

I jos nesto, ja sam odgulio one dvije godine po starom zakonu i nakon toga sam si kupio auto jaci od 100 konja, i sad ga nesmijem vozit, kaj da ja napravim sa tim autom, kupio sam ga rabljenog jer za novi nisam imao para, i sva sreca namjerio sam se na auto u relativno dobrom stanju, sumnjam da cu opet potrefit takav auto, sad da prodam ovog i kupim nekakav krs sa 90 konja???? NEMA SANSE!!!!!!!!!

 

 

 

 lijepo rečeno

ja sam se osudio na auto under 75kw i vozit cu to dok ne prodje robija do 24 godine i onda se uzima Opel Insignia...1.8 140KS i imam auto do penzije :)

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.61GHz (2 CPUs) 3072MB RAM 250 GB Total SB Audigy 4 [B800] Sapphire hd4670 xFire-->ddoxy When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace
16 godina
offline
RE: Peticija za promjenu zakona

zakon je skroz u redu. jedina nebuloza je bila nemogućnost vožnje po noći. to su maknuli i sad je sve 5. ovo sa snagom je odlično!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Peticija za promjenu zakona
LUXX kaže...

E vidiš ja se potpuno slažem sa zakonom.

Ako pogledaš statistike vidjet ceš da baš dobna grupa do 24 najviše stradava.

Alkohol,droge,misle da voze ko Schumacher.....

Glavno da igraju frajera.

Vecina nije taj auto sama zaradila nego im ga je tatica kupio za rođendan ili položeni vozacki.

Dakle neznaju taj auto cijenit pošto se nisu ni namucili za njega.

Vidim dosta takvih bisera po Zagrebu i Križevcima.

Cak su jednom skoro mene i ženu sa klincem zgazili na zebri.

Što se mene tice mogao bi zakon biti i stroži.

Zašto?

Ajde nek mi netko objasni šta ce balavcu od 18 godina auto sa 150 ili više konja u zemlji u kojoj s jedne na drugu stranu zemlje dođeš za 2-3 sata?

Nema niti puno autocesta, niti dobrih cesta niti je tolika snaga potrebna.

Cemu ce dakle klincima takav auto?

Da jure po gradu i koriste auto kao produženje onoga što nemaju među nogama.

Jednostavno receno:

Divlji smo narod koji se uvijek nekom mora dokazat.

Makar si to nemožemo priuštit ali kartice ce to vec pokrit.

Dajte se ljudi malo skockajte i mucnite tom tintarom.

 

 Točno tako !
AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
16 godina
offline
RE: Peticija za promjenu zakona
Groza kaže...
LUXX kaže...

E vidiš ja se potpuno slažem sa zakonom.

Ako pogledaš statistike vidjet ceš da baš dobna grupa do 24 najviše stradava.

Alkohol,droge,misle da voze ko Schumacher.....

Glavno da igraju frajera.

Vecina nije taj auto sama zaradila nego im ga je tatica kupio za rođendan ili položeni vozacki.

Dakle neznaju taj auto cijenit pošto se nisu ni namucili za njega.

Vidim dosta takvih bisera po Zagrebu i Križevcima.

Cak su jednom skoro mene i ženu sa klincem zgazili na zebri.

Što se mene tice mogao bi zakon biti i stroži.

Zašto?

Ajde nek mi netko objasni šta ce balavcu od 18 godina auto sa 150 ili više konja u zemlji u kojoj s jedne na drugu stranu zemlje dođeš za 2-3 sata?

Nema niti puno autocesta, niti dobrih cesta niti je tolika snaga potrebna.

Cemu ce dakle klincima takav auto?

Da jure po gradu i koriste auto kao produženje onoga što nemaju među nogama.

Jednostavno receno:

Divlji smo narod koji se uvijek nekom mora dokazat.

Makar si to nemožemo priuštit ali kartice ce to vec pokrit.

Dajte se ljudi malo skockajte i mucnite tom tintarom.

 

 Točno tako !
 Ma daj molim te, pokazi mi tu statistiku...
Vecinu nesreca skrive vozaci u alkoholiziranom stanju, i to ne mladi vozaci jer je njih prema nekoj logici najmanje (ljudi imaju vozacku do 75 god. ako se ne varam, prema tome postotak mladih vozaca medju svim vozacima je vrlo malen, nekih 9-10 % ).
Ne velim da nema budala koji divljaju sa autima, ima ih, ali nije pravedno da se zbog njih sve nas baca u isti kos...
PC RULES!!!! 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Peticija za promjenu zakona

Znam da je tako pošto je svugdje u svijetu tako.

U nekoj zemlji manje u nekoj više ali kod nas je jako puno.

Naravno ima i starijih koji divljaju ali ova mlada grupa je najgora.

Svaka cast iznimkama(kojih je jaaaako malo) ali vecina je za volanom koda voze tenk.

Neznam dal su ljudi slijepi ali pogledaj si malo ponašanje na cesti.

Pogotovo vikendom pa prosudi sam.

Kolko sam ja vidio (a vidim dobro) 90% vozaca u toj doi bi trebalo oduzet vozacku i auto.

KAo što rekoh: Mene i ženu sa klincem je jedan skoro pregazio a vidlo se da nema šanse da je stariji od 20 godina.

E da je bio sporiji bilo bi po toj balavoj njušci da bi poslje toga vozio ko deda od 75 godina.

JEdnostavno ih nije briga za druge.

Također sam vidio vikendom tipa(20-25) totalno pijan trpa 5!!!!! ženskih u svoj Golf 4 i juri gradom sa oko 150 na sat.

Ajd nek mi neko rece da je normalan.

Takve treba brutalno kaznit i strpat u lepoglavu na par godina.

I vecina je takva.

Lenovo Thinkpad SL500 OSTAVITE SE PM-ova NISAM JA PRIVATNA OC ŠKOLA
15 godina
neaktivan
offline
RE: Peticija za promjenu zakona
mika2210 kaže...
Groza kaže...
LUXX kaže...

E vidiš ja se potpuno slažem sa zakonom.

Ako pogledaš statistike vidjet ceš da baš dobna grupa do 24 najviše stradava.

Alkohol,droge,misle da voze ko Schumacher.....

Glavno da igraju frajera.

Vecina nije taj auto sama zaradila nego im ga je tatica kupio za rođendan ili položeni vozacki.

Dakle neznaju taj auto cijenit pošto se nisu ni namucili za njega.

Vidim dosta takvih bisera po Zagrebu i Križevcima.

Cak su jednom skoro mene i ženu sa klincem zgazili na zebri.

Što se mene tice mogao bi zakon biti i stroži.

Zašto?

Ajde nek mi netko objasni šta ce balavcu od 18 godina auto sa 150 ili više konja u zemlji u kojoj s jedne na drugu stranu zemlje dođeš za 2-3 sata?

Nema niti puno autocesta, niti dobrih cesta niti je tolika snaga potrebna.

Cemu ce dakle klincima takav auto?

Da jure po gradu i koriste auto kao produženje onoga što nemaju među nogama.

Jednostavno receno:

Divlji smo narod koji se uvijek nekom mora dokazat.

Makar si to nemožemo priuštit ali kartice ce to vec pokrit.

Dajte se ljudi malo skockajte i mucnite tom tintarom.

 

 Točno tako !
 Ma daj molim te, pokazi mi tu statistiku...
Vecinu nesreca skrive vozaci u alkoholiziranom stanju, i to ne mladi vozaci jer je njih prema nekoj logici najmanje (ljudi imaju vozacku do 75 god. ako se ne varam, prema tome postotak mladih vozaca medju svim vozacima je vrlo malen, nekih 9-10 % ).
Ne velim da nema budala koji divljaju sa autima, ima ih, ali nije pravedno da se zbog njih sve nas baca u isti kos...
Trebalo bi malo promjenit zakon i za vozace starije od 60, jer što je covjek stariji, to sporije reagira, refleksi su mu usporeni, slabiji vid, sluh, veci umor... itd...
Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Peticija za promjenu zakona
mtopol kaže...
Trebalo bi malo promjenit zakon i za vozace starije od 60, jer što je covjek stariji, to sporije reagira, refleksi su mu usporeni, slabiji vid, sluh, veci umor... itd...
Tu se slažem.
KAk se udara po mladima trebalo bi i po starima.
Lenovo Thinkpad SL500 OSTAVITE SE PM-ova NISAM JA PRIVATNA OC ŠKOLA
15 godina
neaktivan
offline
Peticija za promjenu zakona

nije bitno toliko ni iskustvo ni godine koliko je pamet u glavi i svjesnost posljedica koje se mogu dogodit kad se doda gas..

 

da bi zakon trebo bit strozi za mlađe vozače - trebo bi.

 

a ovo 75 kw ili ~ 102 ks. pa imas ti ohoho auta do tolko ks..

 

cesta je za voznju od tocke A do tocke B, a ne za jurnjavu..

Intel Q6600, Asus P5K Pro,Western Digital 500 gb HDD, 4 GB RAM 667 mHz, GeCube 4870 512 mb, Corsair TX 750, Antec Nine Hundred, Logitech G5 Rev.2, Logitech UltraX-flat, Logitech Z-5500, Samsung 206bw
16 godina
offline
RE: Peticija za promjenu zakona
LUXX kaže...

Znam da je tako pošto je svugdje u svijetu tako.

U nekoj zemlji manje u nekoj više ali kod nas je jako puno.

Naravno ima i starijih koji divljaju ali ova mlada grupa je najgora.

Svaka cast iznimkama(kojih je jaaaako malo) ali vecina je za volanom koda voze tenk.

Neznam dal su ljudi slijepi ali pogledaj si malo ponašanje na cesti.

Pogotovo vikendom pa prosudi sam.

Kolko sam ja vidio (a vidim dobro) 90% vozaca u toj doi bi trebalo oduzet vozacku i auto.

KAo što rekoh: Mene i ženu sa klincem je jedan skoro pregazio a vidlo se da nema šanse da je stariji od 20 godina.

E da je bio sporiji bilo bi po toj balavoj njušci da bi poslje toga vozio ko deda od 75 godina.

JEdnostavno ih nije briga za druge.

Također sam vidio vikendom tipa(20-25) totalno pijan trpa 5!!!!! ženskih u svoj Golf 4 i juri gradom sa oko 150 na sat.

Ajd nek mi neko rece da je normalan.

Takve treba brutalno kaznit i strpat u lepoglavu na par godina.

I vecina je takva.

 Ja bih se mogao okladiti da ti zivis u Zagrebu...
Znam da sad to zvuci ko da ja vrijedjam nekog, ne vrijedjam niti mi je to bila namjera, ali prema mom dosadanjem iskustvu puno je vise takvih nadobudnih vozaca u ZG negu svugdje drugdje...
Ja zivim u Zagorju, blizu Krapine i nemogu reci da sam do sad vidio nekog, kako ti kazes "balavca" da radi sranja po cesti i preserava se, cuo sam od frendova da ih ima par, i to su uvijek isti koji rade sranja, ali ne vidim razloga zasto ja nebi smio vozit auto jaci od 100 konja ako u tri godine vozackog iskustva nemam nikakvog ni najmanjeg incidenta ili prekrsaja. Dok vozim ne konzumiram alkohol, postujem ogranicenja brzine, imam svu opremu u autu, na autu nemam nikakvih spojlera ni "tuning" dodataka, sve na autu je serijsko i nije mi jasno zasto ja nebi vozio auto jaci od 100 konja...
Sto se tice onih koji imaju neplacenih ( ili placenih, nije bitno) kazni ili prekraja u dosjeeu, za nje bi taj zakone trebao vrijediti i trebalo bi im biti zabranjeno upravljati vozilima cija snaga prelazi 100 konja
PC RULES!!!! 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Peticija za promjenu zakona

Ma jok.

Živim u Križevcima.

Tu ima isto divljaka ko u Zagrebu.

Tamo radim pa vidim svašta.

Lenovo Thinkpad SL500 OSTAVITE SE PM-ova NISAM JA PRIVATNA OC ŠKOLA
15 godina
neaktivan
offline
RE: Peticija za promjenu zakona

Koliko kilometara radiš godišnje, 250 000? Mislim da je to previše i za mercedesa, a kamoli za kiu...Smijeh

16 godina
offline
RE: Peticija za promjenu zakona
avaSt kaže...

nije bitno toliko ni iskustvo ni godine koliko je pamet u glavi i svjesnost posljedica koje se mogu dogodit kad se doda gas..

 

da bi zakon trebo bit strozi za mlađe vozače - trebo bi.

 

a ovo 75 kw ili ~ 102 ks. pa imas ti ohoho auta do tolko ks..

 

cesta je za voznju od tocke A do tocke B, a ne za jurnjavu..

 Slazem se da je cesta za voznju od tocke A do tocke B, al daj mi reci kak bi ti jos postrozio zakon za mlade vozace?
 
Da si u mojoj kozi nebi tako govorio...
 
Svaki put kad me policajac zaustavi trazi dlaku u jaju jer vidi da imam 21 godinu, i onda kad nis nemoze naci, onda vidi da auto ima 120 konja i prikelji mi kaznu od 1000 kuna, a ja sam auto kupio nakon sto mi je proslo dvije godine, dva mjeseca sam se vozio bez straha, a onda su ovi nasi biseri u vladi smislili novi pametni zakon i sad ja opet nesmijem vozit svoj auto. I kaj da ja sad radim sa tim autom?
PC RULES!!!! 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Peticija za promjenu zakona
avaSt kaže...

nije bitno toliko ni iskustvo ni godine koliko je pamet u glavi i svjesnost posljedica koje se mogu dogodit kad se doda gas..

 

da bi zakon trebo bit strozi za mlađe vozače - trebo bi.

 

a ovo 75 kw ili ~ 102 ks. pa imas ti ohoho auta do tolko ks..

 

cesta je za voznju od tocke A do tocke B, a ne za jurnjavu..

  upravo to
a i mika2210 - kolka je razlika između auta od 90 i 100 (i nešt više, ok) konja?
jesi veći, pametniji, bolji, neznamšta ak imaš jači auto? 
mislim, ne napadam te, daleko od toga, al u redu je da se ne mogu vozit auti do toliko konja, i to je čak previše, pogledajte na primjer, 1,9TDI od 90 konja. U kojem god autu bio, taj auto je ŽIV, on ide. Oćeš golfa, passata, škodu, seata, audia, šta god sa tim motorom, on je jednostavno jak. A ima SAMO 90 konja. Ja nisam protiv tog zakona, ja imam SAMO 17 godina. Tata i stric su mi autoprijevoznici, s kamonima smo u poslu (tj oni, tako i ja s njima) preko 25 godina. Kao suvozač sam prešao stotine i stotine tisuća kilometara. Ipak, u ulozi suvozača. S tim nisam dobio iskustvo, osim da sam se nagledo svakavih sranja. I u redu je takav zakon, nemam ništ protiv njega.
Za primjer sam uzeo taj motor jer znam da, iako sa 90 konja i u passatu koji je težak oko 1400 kg, na autocesti pri 150 kmh kad daš gas on ljepi za sic. Il nešt nije u redu s motorom il zakoni fizike nisu što su nekad bili, al samo oću reć da je i ta granica od 105 konja previše. Opet, za budalu je i 50 konja previše, a pametnom i 200 konja ne stvara probleme. Toliko o tome i nemojte se uvrijedit, mislim nema se tko šta uvrijedit, to je moje mišljenje i ja ga iznosim, kome ne paše nek ne čita 
Pozdrav
edit: kad sam prvi put čuo za to, za zakon, nije mi pasalo, pa sam sad čuo za peticiju protiv i krenio se upisat. Onda stao, pogledo komentare okolo, malo razmislio i sad se SLAŽEM sa zakonom i protiv ove peticije sam. Iako sam balavac od 17 godina
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2009 14:36 (Val).
15 godina
protjeran
offline
RE: Peticija za promjenu zakona
MARito kaže...

Koliko kilometara radiš godišnje, 250 000? Mislim da je to previše i za mercedesa, a kamoli za kiu...Smijeh

 kia je moj osobni auto
firmini auti se voze :)

a uostalom Kia ima jako kvalitetan motor... ima 150 000km i NIJEDAN kvar.... samo redoviti servisi
Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.61GHz (2 CPUs) 3072MB RAM 250 GB Total SB Audigy 4 [B800] Sapphire hd4670 xFire-->ddoxy When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace
15 godina
neaktivan
offline
Peticija za promjenu zakona

Ja npr. uopće ne žalim mlađe osobe koje su poginule jureći cestom u drogiranom, alkoholiziranom stanju itd..

sami su si krivi i sami su se odveli u smrt.. a za šta? za ništa... totalno bez cilja..

Kao drugo, trebali bi zabranit proizvodnju auti koji mogu ići preko oko 150 km/h.

Zašto? jer u nas ne postoji niti jedan zakon koji ti dopušta da voziš iznad te brzine.. Čemu ti ta snaga auta kad je po zakonu nesmiješ koristit??

Baš bi tako trebalo bit.. I najviše ti mladi ginu na cestama sa starim golfovima i takvim nabrijanim sr*** i mislle da su face i onda kada poginu da ja njih žalim..

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3.... Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice