Samsung i5800 Android - jel ima tko

poruka: 48
|
čitano: 25.474
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Imam mobitel vec mjesec dana. Mobitel ima puno aplikacija, nema problema sa internetom  , sve je  to ok. Ali je spor i nekad zna zastekati. Meni je prespor , treba mu par sekundi da otvori imenik itd. Nisam bas prezadovoljan mobitel, i nije da bi ga nekom posebno preporucio.Mršti se

Kad dolazi 2.2 update za mobitel?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Ako nekoga zanima, stavio sam sliku plana nadopune Galaxy mobitela, a to sam skinuo sa ovoga linka http://forumuk.samsungmobile.com/PostsList.aspx?ForumPostID=222118#222118 

Zgodna stranica, tko ima Galaxy i5800

Plan nadopune Galaxy mobitela Plan nadopune Galaxy mobitela
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Pozdrav ekipa evo da se i ja pohvalim prije par dana kupio I5800 samsung u tele2 i zadovoljan za sad osim sto nikako ne mogu srediti problem s GPS. Upalim navigaciju ili sam GPS i nikako da se locira. E sad nemam bas puno znanja o tim stvarima pa bih molio ako im mozete kako pomoc. Trazio sam i aplikaciju GPSopt na marketu ali je nisam pronasao. Moze mi netko to poslati na mail ili kako da dodjem do toga da polusam s tim dal ce radit....iako me vise zabrinjava to sto mogu ostavit GPS ukljucen cijeli dan i nece pronaci lokaciju,mozda neki problem do mobitela ???? nemam pojma..... e sad jos jedini propusti koje uvidjam kod telefona jeste taj da je malo sporiji kad otvorim imenik, tj pozive itd. Eto ako ima tko kakvih znanja da im pomogne rijesiti to sa GPS-om ili cu biti prisiljen vratiti telefon u tele2 pa mi nek oni to srede. Inace mob je ok po pitanju svega ostalog.

16 godina
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko
sinisa5 kaže...

Evo da javim, uspio sam postaviti GPS na aparat, I5800, koristio sam iskustva drugih, a kako drugačije. Kao prvo instalirao sam "GPSopt" - sa marketa, zatim sam sa "Cafe Mobil" foruma pod linkom "Andorid aplikacije" pogledao ovo http://cafe.mobil.hr/threads/67014-Navigon-GPS-navigacija skinuo programe, skinuo sam karte Hrvatske, Bosne, Mađarske, Slovenije, Austrije u Njemačke, postavio u aparat i radi, za sada Hrvatska, Osijek. Sve funkcionira, samo je program onako, funkcionalan je ali nije lijep, za kojih par metara promaši moju lokaciju, npr. ja stanujem na kućnom broju 10, a on pokaže da sam na broju 12. Ništa ozbiljno.  

Ako je netko nabacio nešto drugo, a da je OK, neka javi, da se proba.

evo, probaj ovaj način. Pošto kažeš da nemreš aplikaciju skinuti sa marketa, pitaj sinisu da ti je pošalje :D

14 godina
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Skini sa marketa GPS Booster, evo ti link http://octy.free.fr/ o tom programu, a taj program je napravio isti lik koji je napravio i GPSopt. Gledao sam na marketu i doista nema za skinuti aplikaciju GPSopt, a zašto je nema nemam pojma. Rado bih ti poslao aplikaciju GPSopt da je mogu ali ja sam je skinuo direktno sa marketa i ona se je sama instalirala u aparat tako da nemam što da ti pošaljem. Mape i program skini sa linka, pogledaj post koji sam stavio ranije, instaliraj i uživaj. Meni GPS radi kao metak. Javi ako budeš skinuo GPS Booster i koristio ga, kakav je program.

 

Pogledaj i ovaj link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 11:12 (sinisa5).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Instalirao sam GPS Booster i cini m ise da bas i nema ucinka. Tek kad se spojim na net ponekad se gps locira al bez neta nikako nece. Nemam pojma, pokust cu jos par stvari a onda ide na reklamaciju :)

asdasda
14 godina
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Jbg... nesreća sa tim GPS. Valjda će se to riješiti nadogradnjom na 2.2. Izgleda sam imao sreće sa aparatom i sa programom. 

14 godina
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Navodno je krenula nadogradnja na 2.2 za Samsung S, vidi link  http://www.samfirmware.com/apps/blog/entries/show/5196562-samsung-starts-froyo-updates- dok za i5800 još nije {#} Sunce im njihovo

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Imam jedan problem. Telefon nikako ne mogu da povezem sa PC-ijem. Download-ovao sam program sa Samsung-ovog sajta Kies (update-ovao ga), instalirani su svi drajveri. Ubacim USB kabl i nista. Kompjuter mi prepozna sve i kaze da moze da se radi, ali mi na Kies beskonacno dugo trazi aparat tj ne pokazuje da ima konekcije. Da li mozda neko ima resenje? Pokusavao sam sve ali bezuspesno :( Da napomenem da je telefon dekodiran ako to ima neke veze.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Meni je uspjelo tek kad sam resetiro tel na tvorničke postavke. (možda nije radilo zbog nekih instaliranih aplikacija)

 

Možeš probati

1) staviti USB postavke na spremanje podataka..uključiti USB ispravljanje grešaka

2) ugasiti mob..uštekat USB...pa onda uključiti mob

3) formatirati SD karticu

4) updatirati kies na zadnju verziju (iz izbornika u programu)

 

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko
14 godina
neaktivan
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

oni koji ste ga koristili moze te mi rec kakav je internet jel ko u iphone raznolik il je ogranicen ko u drugih mobitela, dali se moze cetat na fejsu, moze li se prijavit na forum, ja sam imao jedan obicni i kad bi upisa bug online forum otvorilo bi mi nes bezveze a ne ovu stranicu jel kod njega isto il je drukcije...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Imam dotični mobitel desetak dana i primjetio sam da se baterija prebrzo troši. Ispočetka sam, naravno, puno prčkao po njemu (Wi-Fi često uključen dok sam tražio aplikacije na Marketu, igranje Angry Birdsa po par sati u komadu, 15-ak poruka dnevno, nešto poziva, oko sat vremena slušanja muzike) i izdržao je 2 dana, što je svakako prihvatljivo. I onda šok - puno manje koristim mobitel, a izdrži jedan dan, odnosno 23h. I to s isključenim 3G (izbrisao sam APN), možda 10 min s uključenim Wi-Fi-jem, nekoliko poruka i par minuta poziva, bez Bluetootha, GPS-a, svjetlina zaslona na minimumu. Negdje sam slučajno pročitao da se baterija puni 4h (ili više ako se puni preko USB kabla), pa mi je bilo čudno kako meni nakon cca. 1,5-2h u statusu pokazuje napunjenost 100%. Ali ajd', ostavim ga puniti i stvarno nakon 4h dolazi obavijest da je baterija puna. Ali svejedno drži 1 dan. Imam i Advanced Task Manager i povremeno gasim aplikacije koje iz nekih razloga rade u pozadini.

 

@hitmanr:

Na Facebooku ima chat i bez problema se može logirati na forum.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Evo još malo oko GPS-a, pogledati link    http://www.saznajkako.tv/photo/1533/Kako+do+vrhunske+navigacije+za+Android+(GPS)    ja isprobao i radi

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2011 13:09 (sinisa5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

I ja imam problema kao i nightwolf89. Nikako mi ne prepoznaje USB, probavao sam instalirati razne programe kao što su i PC Studio 7 neki. Možete li mi reći kako se iz početka spojiti sa računalom preko USB . Hvala!!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

ja mislim da to s punjenjem nema veze, neki tvrde da ga prilikom prvog punjenja treba puniti 12 sati, al to nista neznaci ako on automacki isključi punjač nakon što se napuni...i jos me nes zanima gledao sam neke slike i naletio na ovu http://www.gsmarena.com/showpic2.php3?sImg=reviewsimg/samsung-i5800-galaxy-3/gal/gsmarena_013.jpg osta sam zbunjen,????gdje se stvalja sim kartica ovde na slici izgleda sve zatvoreno ispod baterije, jel mozda negdje sa strane kao i mem. kartica...

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 12:39 (hitmanr).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Da, sa strane, suprotno od memorijske kartice. 

11 godina
neaktivan
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

pozz... imam problem... koristi samsung i5800 .... problem je sa usb povezivanjem na racunalo....koristim samsung kies... nezz ima li veze to sto koristim windows 8...

na windows 7 mi je sve bilo ok,a sada prilikom "konekcije" nista se ne desava..samo se zacuje zvuk "spajanja" a nakon toga zvuk "prekida usb veze"

moze li mi netko pomoci....sa programom je sve uredu sto se tice pokretanja i instalacije...

hvala

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice