Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black monitor

poruka: 13
|
čitano: 2.383
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black monitor".
16 godina
online
Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black monitor

Nikad neću prežaliti prodaju starog UltraSharpa (U2715H), no trebao sam >100Hz. To je bio model iz doba dok su paneli još uvijek imali rigoroziju kontrolu. Znači apsolutno ništa IPS glowa/bleed svjetla, ništa. Boje su bile na očigled TOČNE. Prodao ga arhitektu koji se skoro 100km dovezao do mene da si pogleda, vrtio testove, imao neki kolorimetar. Nakon par dana mi šalje poruku da u životu nije "potrefio" tako dobar panel.
Ovaj što imam sad je bomba što se tiče performansi, gsync implementacije i to sve 5, ali od par probanih ovaj je imao najmanji IPS glow, a ipak za sve tamnije igre malo smeta, poglavito desno dolje :( Da se malo to kompenzirati brightnessom i gamma kalibracijom, no nije to-to.

Ovaj U2724DE, "dolazi s IPS Black panelom koji ima dvostruko bolji kontrast u odnosu na klasične IPS zaslone te se diči boljim prikazom crne, što su inače boljke ove tehnologije." mi JAKO miriše; tko si gleda gaming monitore s 3 znamenkastim refreshom - vjerojatno je puno bolji prikaz nego na bilo kojem gamerskom u tom cjenovnom rangu. Ok, nije g/free sync, ali tko ima grafu da može 120fps-a na 1440p, poprilično sam siguran da će biti ultra(sharp) zadovoljan.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black monitor

jednom Dell, uvijek Dell...

kod mene 2209WA IPS već preko 16 godina radi, naravno - vidljiv je lagani gubitak u svjetlini, ali ne smeta jer se na njemu radi u tamnijoj prostoriji...

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black mon
Toliko love i nema usb-c power delivery sa 60w+.
Ja imam prethodni model, koji nema 120hz, ali ima PD preko usb-c sto mi je i bio uvjet kod kupnje. Odlican radni monitor.
4k reza na tu dijagonalu bi (meni) bila previše za posao.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black mon

Treba pogledati službeni web prije nego se krenu pisati gluposti, U2724DE ima power delivery 90W. Model bez E na kraju nema nikakav i on je oko 400€.

 

Ovaj članak je šta točno, recenzija nije, znači da su prepisane informacije sa nekog drugog portala i to polovične informacije jer se više informacija da naći sa 12 sekundi googlanja i otaranja službene Dell stranice. Još jedna jadna objava od strane buga.

 

Inače naručio sam model iz "članka", dolazi krajem tjedna, prije njega sam imao S2722DC s kojim sam bio super zadovoljan, jedino mi je 120hz nedostajao. Ovaj rješava taj problem, dodaje još hrpu portova, bolji panel i 90 vs 60W punjenje na starom, što je definitivno pohvalno, tako da je meni zadovoljavajuća kupnja. Da je skup je, ali s druge strane u Njemačkoj je plaćen 100€ manje nego što je kod nas pa se da prihvatiti.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
suspendiran
offline
Re: Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black mon
Ne kužim, što punite na monitoru? Mobitel punim na punjaču, što će mi na monitoru 60/90W power delivery? A i da mi treba, pa imam ga pol metra dalje na računalu... Ovo što nema zvučnike je prednost, a ne nedostatak... Što će mi zvučnici na monitoru? S obzirom da tražim novi monitor, izgledno je da ću kupiti ovaj (možda 2 odmah uzmem), ali varijantu bez "E" ako je USB power delivery jedina razlika?
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2024 21:08 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black mon
Laptop punim i daje mi sliku na monitoru. Jedan kabel umjesto dva.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black mon
Samo oled
Intel 80286
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black mon
lllnuclearlll kaže...
Ne kužim, što punite na monitoru? Mobitel punim na punjaču, što će mi na monitoru 60/90W power delivery? A i da mi treba, pa imam ga pol metra dalje na računalu... Ovo što nema zvučnike je prednost, a ne nedostatak... Što će mi zvučnici na monitoru? S obzirom da tražim novi monitor, izgledno je da ću kupiti ovaj (možda 2 odmah uzmem), ali varijantu bez "E" ako je USB power delivery jedina razlika?

 Monitor se koristi kao Port Replikator / Docking. Sve je spojeno na jedan ekran (LAN, Keyboard, Mouse, Headset), taj ekran je daisy chain na drugi i kad dojdem na posel samo spojim komp na jedan jedini kabel. Drugi monitor koji je daisy chainan mi je punjac za tablet i telefon.

Jedini problem je da nekad nesto ne radi kak spada pa moram rebootat komp da proradi ali to je vjerojatno jer mi je notebook Lenovo, sa Dell notebookom nisam nikad imal problema sa prepoznavanjem veze izmedu kompa i monitora. Dell Docking sam posebi kosta oko 150€ tak da se sa ovim monitorom "zaspara" 150€.

 

16 godina
suspendiran
offline
Re: Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black mon
NEW_MAN kaže...

 Monitor se koristi kao Port Replikator / Docking. Sve je spojeno na jedan ekran (LAN, Keyboard, Mouse, Headset), taj ekran je daisy chain na drugi i kad dojdem na posel samo spojim komp na jedan jedini kabel. Drugi monitor koji je daisy chainan mi je punjac za tablet i telefon.

Jedini problem je da nekad nesto ne radi kak spada pa moram rebootat komp da proradi ali to je vjerojatno jer mi je notebook Lenovo, sa Dell notebookom nisam nikad imal problema sa prepoznavanjem veze izmedu kompa i monitora. Dell Docking sam posebi kosta oko 150€ tak da se sa ovim monitorom "zaspara" 150€.

 

 ne baš, jer je skuplji toliko od D varijante... ali OK, shvaćam ako nekom treba... Možda kupim jedan DE i jedan D tako da ih mogu spojiti u daisy chain, ili ću oba D, još ću vidjeti... Meni bitno da su zvučnike izbacili, rijetkost danas, a nikakvog smisla mi to nema...

16 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black mon

Nisam gledal cijene tak da lako moguce da dojde na isto ali barem nemas ekstra komad hardvera na stolu i dodatnu ciglu za napajanje ispod stola. Ako imas wirelles misa i tipkovnicu onda ti je na stolu jedan kabel kaj ide iz monitora i gg. Sve ostalo je iza monitora u monitoru i prakticki se ne vidi. Stol cist ko suza.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2024 10:27 (NEW_MAN).
11 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black mon
lllnuclearlll kaže...
NEW_MAN kaže...

 Monitor se koristi kao Port Replikator / Docking. Sve je spojeno na jedan ekran (LAN, Keyboard, Mouse, Headset), taj ekran je daisy chain na drugi i kad dojdem na posel samo spojim komp na jedan jedini kabel. Drugi monitor koji je daisy chainan mi je punjac za tablet i telefon.

Jedini problem je da nekad nesto ne radi kak spada pa moram rebootat komp da proradi ali to je vjerojatno jer mi je notebook Lenovo, sa Dell notebookom nisam nikad imal problema sa prepoznavanjem veze izmedu kompa i monitora. Dell Docking sam posebi kosta oko 150€ tak da se sa ovim monitorom "zaspara" 150€.

 

 ne baš, jer je skuplji toliko od D varijante... ali OK, shvaćam ako nekom treba... Možda kupim jedan DE i jedan D tako da ih mogu spojiti u daisy chain, ili ću oba D, još ću vidjeti... Meni bitno da su zvučnike izbacili, rijetkost danas, a nikakvog smisla mi to nema...

 

Mislim da ti samo DE podržava daisy chain, također ova "D varijanta" nema Thunderbolt port pa ako je to nekom bitno ako koristi MAC čisto da ima u vidu, znači nije samo power delivery razlika već i u portovima.

 

U2724DE

  • 1 x DisplayPort 1.4 (DRR for Microsoft Windows) (Supports 2 x QHD 120Hz 8 bit)
  • 1 x DisplayPort 1.4 (Out)
  • 1 x HDMI (HDCP 1.4)(Supports up to QHD 2560 x 1440 120Hz TMDS, VRR as per specified in HDMI 2.1)
  • 1 x ThunderboltTM 4 downstream port (15W) for daisy chaining
  • 1 x ThunderboltTM 4 upstream port (Video + Data). Alternate mode with DisplayPort 1.4, power delivery up to 90W.
  • 1 x USB-Type C upstream port (data only) (SuperSpeed USB 10 Gbps, USB 3.2 Gen 2
  • 3 x USB Type-A downstream port (SuperSpeed USB 10 Gbps, USB 3.2 Gen 2)
  • 1 x Audio line out
  • 1 x RJ45 port (2.5G)
  • 1 x USB Type-A downstream port (SuperSpeed USB 10 Gbps, USB 3.2 Gen 2) with BC1.2 power charging
  • 1 x USB Type-C downstream port (SuperSpeed USB 10 Gbps, USB 3.2 Gen 2) with power charging (15W)

 

U2724D

  • 1 x DisplayPort 1.4 (DRR for Microsoft Windows) (Supports 2 x QHD 120Hz 8 bit)
  • 1 x DisplayPort 1.4 (Out)
  • 1 x HDMI (HDCP 1.4)(Supports up to QHD 2560 x 1440 120Hz TMDS, VRR as per specified in HDMI 2.1)
  • 1 x USB-Type C upstream port (data only) (SuperSpeed USB 10 Gbps, USB 3.2 Gen 2)
  • 2 x USB Type-A downstream port (SuperSpeed USB 10 Gbps, USB 3.2 Gen 2)
  • 1 x Audio line out
  • 1 x USB Type-A downstream port (SuperSpeed USB 10 Gbps, USB 3.2 Gen 2) with BC1.2 power charging
  • 1 x USB Type-C downstream port (SuperSpeed USB 10 Gbps, USB 3.2 Gen 2) with power charging (15W)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2024 13:26 (UncleJimbo).
14 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black mon
UncleJimbo kaže...

 

Mislim da ti samo DE podržava daisy chain, također ova "D varijanta" nema Thunderbolt port pa ako je to nekom bitno ako koristi MAC čisto da ima u vidu, znači nije samo power delivery razlika već i u portovima.

 

 

 

U2724D

  • 1 x DisplayPort 1.4 (DRR for Microsoft Windows) (Supports 2 x QHD 120Hz 8 bit)
  • 1 x DisplayPort 1.4 (Out)
  • 1 x HDMI (HDCP 1.4)(Supports up to QHD 2560 x 1440 120Hz TMDS, VRR as per specified in HDMI 2.1)
  • 1 x USB-Type C upstream port (data only) (SuperSpeed USB 10 Gbps, USB 3.2 Gen 2)
  • 2 x USB Type-A downstream port (SuperSpeed USB 10 Gbps, USB 3.2 Gen 2)
  • 1 x Audio line out
  • 1 x USB Type-A downstream port (SuperSpeed USB 10 Gbps, USB 3.2 Gen 2) with BC1.2 power charging
  • 1 x USB Type-C downstream port (SuperSpeed USB 10 Gbps, USB 3.2 Gen 2) with power charging (15W)

 

 Ako ne podržava Daisy Chain što će mu ovaj DP Out?

12 godina
offline
Dell UltraSharp U2724DE radni je IPS Black monitor

Daisy chain je DisplayPort tehnologija, a ne Thunderbolt. Zato se ovi monitori mogu spajati i na uređaje koji nemaju Thunderbolt ali imaju USB-C port sa DP Alt mode funkcionalnosti.

Osobno koristim stariju verziju ovog monitora U2719DC i spajam ga na Lenovo laptop sa AMD procesorom bez Thunderbolta.

Kao što su kolege napisale, odlično rješenje sa jednim kabelom - slika, punjenje i USB hub(miš, tipkovnica, LAN adapter i kabel za punjene mobitela trenutno ukljuceni u monitor). Jednom kad to probate, nećete htjeti natrag na spajanje/raspajanje 5 kablova svaki puta kada poželite pomaknuti laptop.

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice