MaxxMem

poruka: 417
|
čitano: 58.481
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem
Cele303 kaže...

 

moj 965 -> AACAC -> press sample

 

tko god kupi 965 -> CACAC -> retail sample

 

Većina mojih procesora je kupljena u Asbisu i Esysu, dakle retail C dostupan svima u HR... Press sampleovi su prvi hand picked sampleovi koje vrlo brzo retail primjerci iz novijih tjedana pregaze...

 

znaci press sample se dijele overclockerima i nema ih za kupiti retail pa makar i prvog dana prodaje?

 

ontopic:

 

koju si ono memoriju koristio sa Athlonima x2 gdje ti je 800@6-6-6-nesto?

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
neaktivan
offline
MaxxMem

Evo da stavim screenshoot sa HWbot submit-om,a usput je i blago poboljšan rezultat.

 

 

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 18:35 (microman).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem
AA-d00d kaže...

znaci press sample se dijele overclockerima i nema ih za kupiti retail pa makar i prvog dana prodaje?

 

ontopic:

 

koju si ono memoriju koristio sa Athlonima x2 gdje ti je 800@6-6-6-nesto?

 

Nope, to se podijeli overclockerima i pošalje časopisima...

 

A čik pogodi koju memoriju :)) Jednu jedinu koju koristim za sve :D

 

Ti imaš najbolju mainstream memoriju ali si fulao sa procesorom, tj. ako imaš CADAC Propusa si fulao, ako si dobio CACYC Deneba bez obzira možeš li ili ne možeš otključati L3 cache imaš dobar IMC, 1600 7-7-7-21 ti ne bi smio biti problem za 24/7, za benchmarke sa boljom pločom i BE procesorom bi potegnuo oko 1800 sa lošijim latencijama... Memorije sa high binned chipovima ne igraju neku ulogu kod AMD-a, ali latencije igraju poprilično, zato je bitno unaprijed razmislit koju konfu kupit, ne kupovat bezveze... Razlog zašto na Athlonima mogu stabilno držat 1600 6-6-6-18 leži u Gigabytici + Elpida hyper chipovima, jednostavno su savršeni... Phenomi potežu stabilno 1800 6-6-6-18 na prosječnom IMC-u, za benchmarke cca 1920 i to je to, limit CL6

 

http://img339.imageshack.us/i/spi1m1090t.jpg/

AMD / ATI all the way
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 18:40 (Cele303).
15 godina
neaktivan
offline
MaxxMem

Al su čudni ovi moji Ripjaws-i.Na 1,64v radi ko podmazano sa brzinom od 2200Mhz sa CAS: 8-9-9-24-1T,al čim napon stavim na 1,66v odmah počne rušit,a sa 1,80v neče ni bootat.

I'll be back
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem
Cele303 kaže...

 

........

 

Ja imam Propus 99%, ispod 9-9-9-24 na 1600MHz ne zeli ni bootati - automatic clear cmos Mršti se

 

moram uskoro i mijenjat pastu pa cu konacno zapamtit (citaj: poslikat) sta mi pise gore...

Every time two people have sex, an angel gets a boner
16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem
AA-d00d kaže...
Cele303 kaže...

 

........

 

Ja imam Propus 99%, ispod 9-9-9-24 na 1600MHz ne zeli ni bootati - automatic clear cmos Mršti se

 

moram uskoro i mijenjat pastu pa cu konacno zapamtit (citaj: poslikat) sta mi pise gore...

 

Najbolji batch 620 u HR, negdje iz 12. mjeseca prošle godine, overclock + L3 otključan

AMD / ATI all the way
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 18:51 (Cele303).
14 godina
neaktivan
offline
MaxxMem

Evo vidim da je microman presisao mojih 1.525 maxxmem bodova

pa slijedi lagani update

 

SCORE: 1.547,30

 

btw flashnija san plocu sa onim specijalnim biosom i mogu rec

da rastura - sad je pri velikom clocku stvarno stabilan i to jos u win 7

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
MaxxMem

Mala nadopuna proc vracen na prijasnji klok i memorija je opet na 667 u Bios a rezultati se vide.Cool

 

http://i41.tinypic.com/vovsc1.jpg

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem

Ajde ajde, još to malo... :) Pošto nemaš black edition ne možeš dizat nb množitelj, zato spusti cpu množitelj a digni htt i sa 10 nb množiteljem digni nb frekvenciju a spuštaj divider memoriji po potrebi... Najveći boot u windowse tvoje ploče...

 

http://img402.imageshack.us/img402/1143/httw.jpg

 

.

.

.

 

lista updateana...

AMD / ATI all the way
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 20:37 (Cele303).
16 godina
offline
RE: MaxxMem
Cele303 kaže...

Ajde ajde, još to malo... :) Pošto nemaš black edition ne možeš dizat nb množitelj, zato spusti cpu množitelj a digni htt i sa 10 nb množiteljem digni nb frekvenciju a spuštaj divider memoriji po potrebi... Najveći boot u windowse tvoje ploče...

 

http://img402.imageshack.us/img402/1143/httw.jpg

 

.

.

.

 

lista updateana...

Ma dost je meni i ovak ne treba vise,  znam da ide no ko ce sad ganjat ljestvice nekog sam opet prestigel fuckaj ga.Belji se No s ovim dizanjem NB su bolji rezultati nego prije sa znatno vecom frekvencijom memorije.NevinašceCool

16 godina
neaktivan
offline
MaxxMem

Me necete ti i Hyperion imati bolji score od mene! :D

 

konacno sam se usudio nabiti NB na 2500MHz i eto rezultata:

 

inace cim sam SS napravio i spremio, otisao sam na restart i odmah BSOD lol :D

 

 

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MaxxMem

Ja se samo pitam ko če prvi sa RAM-ovima i matičnom na servisCool.

A ja moram pazit i na procesor,kad su svi kontroleri u njemu.Plač

I'll be back
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
MaxxMem

Sad te moram skinut

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem
microman kaže...

Ja se samo pitam ko če prvi sa RAM-ovima i matičnom na servisCool.

A ja moram pazit i na procesor,kad su svi kontroleri u njemu.Plač

 

ja odbijam dizati takt iznad 1600 pa makar i za 1MHz :D.

Nemam viske 1000kn ako nesto syebem, ali za neku maticnu (malo me strah bilo dok sam NB stavio na 2500) od 400-500kn ce se naci :P

Every time two people have sex, an angel gets a boner
16 godina
offline
RE: MaxxMem
microman kaže...

Ja se samo pitam ko če prvi sa RAM-ovima i matičnom na servisCool.

A ja moram pazit i na procesor,kad su svi kontroleri u njemu.Plač

Memorija je prva koja popusti ak se preracunas a za ostalo nema problema ak ne pretjeras. Meni je dok sam bil jos na XP-u imal 1gb Kingmax 800 ddr2, i odapel taj 1GB nakon 1.5 godinu rada na 940 mhz no nema veze kaj sad barem se iskazal posteno dok je bil živ.Nevinašce

14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem
microman kaže...

Ja se samo pitam ko če prvi sa RAM-ovima i matičnom na servisCool.

A ja moram pazit i na procesor,kad su svi kontroleri u njemu.Plač

Ja sam uspija svoje overclockat sa 1.600 na 2.233 ali sve preko 2180 mi daje manji rezultat

jer ocito fali dram voltaze a sad su na 1.9v i za povecat voltazu trebam opet pomaknit jos jedan

jumper na ploci!Pomicanjem onog za dodatnu vvt/qpi voltazu san prosa bez posljedica a sad

da maknem i ovog mislim da bi vjerovano sve izgorilo jer brzo potezem u crvenoCool

 

Vrijeme je da malo stanem na balun, jos cu probat sta kazu XP-i na nove postavke i to je to

15 godina
neaktivan
offline
MaxxMem

Ja pak uopšte nemam brige za RAM.Ionako iznad 1,66v odbija bootat,mora da ima neki pametni osigurač.LOL...

Hladnjak na matičnoj je samo blago topao na dodir,al mislim da največu torturu prolazi procesor. Stavio sam 1,44v na VTT-u i 1,47v na Vcore-u da bi uspio benchat na 4,6Ghz.

I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: MaxxMem
AA-d00d kaže...

Me necete ti i Hyperion imati bolji score od mene! :D

 

konacno sam se usudio nabiti NB na 2500MHz i eto rezultata:

 

inace cim sam SS napravio i spremio, otisao sam na restart i odmah BSOD lol :D

 

 

DDR2 skida ddr3:

 

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem
Jurky kaže...

Ja sam uspija svoje overclockat sa 1.600 na 2.233 ali sve preko 2180 mi daje manji rezultat

jer ocito fali dram voltaze a sad su na 1.9v i za povecat voltazu trebam opet pomaknit jos jedan

jumper na ploci!Pomicanjem onog za dodatnu vvt/qpi voltazu san prosa bez posljedica a sad

da maknem i ovog mislim da bi vjerovano sve izgorilo jer brzo potezem u crvenoCool

 

Vrijeme je da malo stanem na balun, jos cu probat sta kazu XP-i na nove postavke i to je to

Moji  ideju na 2400Mhz,al zbog manjeg BCLK-a(200Mhz) i zbog velikih latencija(CAS: 11-10-11-28-1T) daju poprilično lošije rezultate nego na 2200Mhz.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 6:34 (microman).
15 godina
offline
MaxxMem

i5 750 @ 4276MHz

DDR3 Kingmax 1333MHz (9-9-9-24) @ 1800MHz (8-8-8-20, 1.625V)

 

http://www.imagesforme.com/show.php/1132885_ScreenShot041.jpg

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem
microman kaže...

Ja pak uopšte nemam brige za RAM.Ionako iznad 1,66v odbija bootat,mora da ima neki pametni osigurač.LOL...

Hladnjak na matičnoj je samo blago topao na dodir,al mislim da največu torturu prolazi procesor. Stavio sam 1,44v na VTT-u i 1,47v na Vcore-u da bi uspio benchat na 4,6Ghz.

ja sam s novim biosom uspio smanjit vvt sa 1.82 na 1.65v za 4.6GHz i sad mi se to cini puno primjerenije

a pogledaj koliki mi je vcore na benchu povise????!!!!!!! 1.59v -ostala postavka dok sam pokusava dosec

4.9GH! da sam na toj voltazi slucajno stisnio prime95 ili slicno bye bye procesor ovako mi je u idilu na 55stupnjeva

pa se tjesim dobro je

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem
Hyperion kaže..

DDR2 skida ddr3:

 

 

 

sad ces fasovat :D

Every time two people have sex, an angel gets a boner
16 godina
offline
RE: MaxxMem
AA-d00d kaže...
Hyperion kaže..

DDR2 skida ddr3:

 

 

 

sad ces fasovat :D

Ajd kaj se zivciras skinul te je ali samo za p....u dlaku tak da nema frke.Nevinašce

15 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem
Jurky kaže...

ja sam s novim biosom uspio smanjit vvt sa 1.82 na 1.65v za 4.6GHz i sad mi se to cini puno primjerenije

a pogledaj koliki mi je vcore na benchu povise????!!!!!!! 1.59v -ostala postavka dok sam pokusava dosec

4.9GH! da sam na toj voltazi slucajno stisnio prime95 ili slicno bye bye procesor ovako mi je u idilu na 55stupnjeva

pa se tjesim dobro je

 

Pa kaj je i7 920 toliko gladniji struje od mog 860?

I'll be back
16 godina
offline
MaxxMem

Cele de update-aj nemogu gledat kako je AA-d00d za jedno mjesto bolji od mene...

 


BTW: baš me zanima kakvi će biti kihotovi corsairi kad ih malo zgazim...Šutim

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 21:36 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem
microman kaže...
Jurky kaže...

ja sam s novim biosom uspio smanjit vvt sa 1.82 na 1.65v za 4.6GHz i sad mi se to cini puno primjerenije

a pogledaj koliki mi je vcore na benchu povise????!!!!!!! 1.59v -ostala postavka dok sam pokusava dosec

4.9GH! da sam na toj voltazi slucajno stisnio prime95 ili slicno bye bye procesor ovako mi je u idilu na 55stupnjeva

pa se tjesim dobro je

 

Pa kaj je i7 920 toliko gladniji struje od mog 860?

mieni se na 4.6 boota na 1.475v ali sam isa pogledat koliko moze potegnit i dosa do brojke 4.788 i dalje neide ma koliko

mu dao voltaze!

16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem
Hyperion kaže...

Cele de update-aj nemogu gledat kako je AA-d00d za jedno mjesto bolji od mene...

 

Neka neka, opet sam bolji ;)

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem
AA-d00d kaže...

Me necete ti i Hyperion imati bolji score od mene! :D

 

konacno sam se usudio nabiti NB na 2500MHz i eto rezultata:

 

inace cim sam SS napravio i spremio, otisao sam na restart i odmah BSOD lol :D

 

 

Stavi comand rate na 1T i tRAS probaj stavit na 19.Mislim da bi tako sredil Hypa

I'll be back
16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxxMem
microman kaže...
Jurky kaže...

ja sam s novim biosom uspio smanjit vvt sa 1.82 na 1.65v za 4.6GHz i sad mi se to cini puno primjerenije

a pogledaj koliki mi je vcore na benchu povise????!!!!!!! 1.59v -ostala postavka dok sam pokusava dosec

4.9GH! da sam na toj voltazi slucajno stisnio prime95 ili slicno bye bye procesor ovako mi je u idilu na 55stupnjeva

pa se tjesim dobro je

 

Pa kaj je i7 920 toliko gladniji struje od mog 860?

 

VTT ili QPI/DRAM je napon IMC-a, a 920 ima triple channel + moraš držat frekvenciju IMC-a duplo više od frekvencije memorije

 

Hyperion, updateano :)

AMD / ATI all the way
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 21:41 (Cele303).
16 godina
offline
MaxxMem

A moš ga hebat sad, eventualno da uspijem na 1.2GHz clockat ram-e, i još malo NB da dignem no to neće puno povećat score.

 

Anyway tvoji kucaju na 1600 i nešto MHz, a moji na 1160MHz, a imamo sličan score tak da ja sam the winner NHF

 

KiddingSmijeh

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice