Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

poruka: 26
|
čitano: 12.851
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

nakon dugotrajnog googlanja i instaliravanja nekolice programa nisam pronasao nijedan zadovoljavajuci
meni treba program kojim mogu izrezati 5-6 minuta iz 2-3 satnog filma.....
isprobao sam neke programe no javlja se greske tipa da ne podrzava format (tipa .avi, .mkv)  ili se crasha program usred otvaranja, HVALA

 

 

 

Processor: Intel Core i7 920 @ 3.0 GHz under scythe Yasya
Memory: Corsair (3x2) 6 gb ddr 3 1600MHz 3-channel
Hard Drive:2x Samsung f3 1tb Video Card:    
ATI Radeon Sapphire 4890 Toxic Edition 1GB ddr5

moj xfire: cajkoteka ; CLAN: http://www.internet-zona.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

Sad bismo mi trebali nagađati koje sve programe si ti probao pa navoditi one koje nisi probao?

 

Jesi probao AviDemux?

13 godina
protjeran
offline
Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

a da netko jednostavno navede iz iskustva program koji zadovoljava uvjet da otvara dugi video..... ako radi trailere za filmove ili nesto slicno

p.s Sony vegas je s*anje za tako nesto

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 15:43 (Bond111).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma
Bond111 kaže...

a da netko jednostavno navede iz iskustva program koji zadovoljava uvjet da otvara dgugi video.....

Možeš ovo objasniti?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma
TrakAx?
13 godina
offline
Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

Ja sam probao Avidemux i program ne radi kako bi trebao (s .mkv datotekama)

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma
Amazon637 kaže...

Ja sam probao Avidemux i program ne radi kako bi trebao (s .mkv datotekama)

Sad, jel program ne radi kako bi trebao ili ti ne znaš s njim raditi ili ne znaš koja su ograničenja - to je pitanje. Možeš li objasniti po čemu program ne radi kako bi trebao? Što točno si radio?

13 godina
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

Kad želim izrezati dio filma. Dosta puta mi se zna računalo zamrznuti (nije staro), a sad ne mogu ni označiti dio koji želim izrezati

16 godina
moderator
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma
Amazon637 kaže...

Kad želim izrezati dio filma. Dosta puta mi se zna računalo zamrznuti (nije staro),

Činjenica je da je program bugovit.

 

Amazon637 kaže...

a sad ne mogu ni označiti dio koji želim izrezati

Znači, ne možeš kliknuti na gumbiće A i B? Ništa se ne događa? Jesi skinuo najnoviju verziju?

13 godina
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma
mbaksa kaže...

 

Amazon637 kaže...

a sad ne mogu ni označiti dio koji želim izrezati

Znači, ne možeš kliknuti na gumbiće A i B? Ništa se ne događa? Jesi skinuo najnoviju verziju?

Naravno

16 godina
moderator
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

A ništa onda, onda se na tvom računalu maniifestira neki bug koji se ne manifestira na mom računalu. Inače, koristim verziju 2.5.4 (r6854).

13 godina
offline
Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

Možda neki drugi .mkv program za rezanje?

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

Evo da vam totalno olaksam....

Program za mene treba uciniti jednu stvar, a to je otvoriti film koji ima 4.9 GB, te da ja njime mogu izrezati jedno 2-3 minute iz filma i spremiti ih u nekom normalnom formatu.....

niti jedan od navedenih programa gore to nije u stanju obaviti (isprobano) .....

najblize do sad sam dosao s AVS Video editorom....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

Pronašao :mkvmerge GUI

 

Jednostavan program. I kaj je najvažnije film od jednog sata izreže za 5 minuta.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma
mbaksa kaže...

A ništa onda, onda se na tvom računalu maniifestira neki bug koji se ne manifestira na mom računalu. Inače, koristim verziju 2.5.4 (r6854).

Nova sam na forumu, i htjela bih nauciti raditi sa AVIDEMUX 2.5 (32 bit) jer ga imam u racunalu, a treba mi da iz dva dvd-a izvadim neke sekvence i stavim na novi dvd. Dali se zo moze sa ovim programom i dali mi mozes pomoci??   Neznam engl.jezik, pa ako moze prijevod.  Kao prvo, neznam kako cu taj dvd ucitati u komp.  Pomoc!!

 

Ili mozda ima neki jednostavniji program????

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2011 13:16 (manyija).
13 godina
neaktivan
offline
Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

Najbolji program za obradu videa kako po brzini tako i po jednostavnosti korištenja je VideoRedo TV Suite. Upišeš u google ime programa i skineš trial-verziju. Instaliraš program. Učitavanje videa je vrlo jednostavo. Pokreneš program i dobiješ "gumb" Open Video klikneš i označiš mapu ili dvd tj. gdje se nalazi video. Na alatnoj traci obilježiš dijelove. Dalje te program pita da li želiš izrezati obilježene dijelove ili neobilježene. I to je to. Na kraju sekvencu možeš zapržiti na dvd ili spremiti na disk naredbom "Save as".

 Bitno je napomenuti da program kod procesiranje ne prekodirava cijeli video sadržaj, nego samo ono koliko je potrebno da se izreže određeni dio, što ga čini vrlo brzim, te sama snaga računal nije previše bitna. Na žalost što je dobro je uglavnom skupo tako da taj program košta 50$ za osnovnu verziju i 100 $ za verziju za HD video.

        Alternativa su besplatni video editori. Mislim da je tu najjednostavniji za koirištenje FormatFactory. Naravno sa ovim programom se može sve što i sa ovim gornjim, ali mana mu je što kod procesiranja nanovo prekodirava cijeli video sadržaj tako da je potrebno imati snažno računalo (procesor), jer obrada može trajati dulje nego samo dužina videa. I ostali besplatni video editori rade na istom principu.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

A koliko vremenski traje trial verzija??  Nemam snazno racunalo!!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

Pa obično to traje mjesec dana. Dovoljno da stekneš iskustvo u radu s programom, a onda ćeš vidjeti što dalje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

Ovaj sta sam skinula traje 15 dana. Reci mi, ja jos nemam video ucitan u komp, dali ga sa tim programom mogu ucitati?? To sta zelim izrezati mi se nalazi na cd.u. Znaci, stavim ga u ladicu kompa i sta dalje??  Molim te objasni mi detaljno jer sam total amater!

13 godina
neaktivan
offline
Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

1. Staviš dvd u čitač.

 

2. Pokreneš VidoRedo suite.

 

3. Klikneš na open video.

 

4. U kvadratu uz koji piše "Look in " odabereš lokaciju gdje se video datoteka nalazi, u tvom slučaju odabereš DVD. Klikneš open te dobiješ popis datoteka. Obično se video-datoteke nalaze u mapi Video_TS.

 

5. Klikneš na željenu datoteku i čekaš da se učita, malo je sporije sa DVD-a.

 

6. Kad se datoteka učita, lagano sa klizačem dođeš do dijela kojeg želiš izrezati, obilježiš početak klikom na tipku SET START i kraj s tipkom SET END.

 

7. Zatim klikneš na gumb "Add Selection" - tada če ti odabrano područje videa pozelenit.

    (druga tipka "Add Unselect" je pogodna za korištenje kad se iz videa žele izbacijti neki manji dijelovi - obično reklame.

 

8. Prema želji možeš tu novu datoteku spremiti na disk - tada odabereš opciju "Save As" - imenuješ tu novu datoteku, i odabereš lokaciju na disku za spremanje ili klikneš na Create DVD za izradu novog DVD-a 

 

    Puno teksta, ali uz malo vježbe to se vrlo lako savlada.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

Pa i nije bas lako!

Po točki 6. sam kako si rekao, lagano klizacem povlacila do dijela kojeg sam htjela rezati i kliknula set start i na kraju set end. Dio koji sam oznacila je pocrvenio!

Po tocki 7. si rekao da kliknem na add selection, ali tako ne pise vec cut selecion, i nema add unselect vec trim unselect.

Daj mi ponovi. Reprodukcija videa je dosta losa, valjda je to do snimljenog materijala.

Do tocke 8 jos nisam dosla!!  Hvala ti sta mi pomazes!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

Bitno je da znaš da će se nova video datoteka kreirati od dijelova koji su označeni zeleno. Program ima dva načina rada na koji izdvaja dijelove videa.

Cut mode - gdje dobiješ cijelu zelenu liniju i ono što obilježiš pocrveni tj. bude izbačeno. Ovaj način je pogodan za izbacivanje malih dijelova videa obično reklama.

Scene mode - dobiješ cijelu crvenu liniju i ono što obilježiš pozeleni i od toga bude kreirana nova video datoteka.

Znači razlika u koracima se pojavila jer si ti radila u cut modu a ja u scene modu.

Promjeni cut mod u scene mod ovako : u alatnoj traci klikneš na tools/options/editing mode/ odabereš scene mode. Potvrdi OK i izađi iz programa, te ponovo pokreni program i učitaj video. Tada ti odgovaraju svi koraci kako sam napisao.

Mislim da program nema utjecaja na samu kvalitetu videa jer ga niti ne prekodirava nego samo izrezuje dijelove. Pogledaj taj dio na samom DVD-u kakve je kvalitete.

 

Kad to sve napraviš za vježbu možeš to sve napraviti i u cut modu da vidiš jesi li savladala rad sa programom uz razumijevanje.

13 godina
neaktivan
offline
Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

Sve sam napravila, ali kada sam kliknula na create dvd, otvorio se prozor i ja nisam znala sta treba uraditi! Pomozi!!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma

Puno ti je lakše izrezani video spremiti klikom na SAVE AS. Imenuješ ga i odrediš lokaciju za pohranjivaje i to je to. Kasnije ga možeš normalno ispržiti na DVD/CD kao svaku drugu datoteku.

Sad ovo drugo : Znači kad klikneš na create DVD otvori ti se prozor.  Na prvoj liniji imaš Video_Ts location - tamo ti piše lokacija gdje će se video spremiti ako ga spremaš na disk. Dalje imaš tri kruga sa zelenom točkom. Ako ostaviš na prvoj točki video će se spremiti na disk. Ako odabereš drugu točku video će biti presnimljen na DVD.

U sredini imaš tipku Change text - to otvoriš i možeš upisati podatke o videu. Program pokrečešklikom na tipku Author  ili  Autohor&burn

 

Kao rezultat dobiješ dvije mape Audio_TS i Video_TS koje onda u sebi imaju više datoteka. Realno ovaj postupak nije baš pogodan za spremanje videa na disk nego direktno za prženje DVD-a. Uživaj.

15 godina
protjeran
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma
JURGOLINHO kaže...

nakon dugotrajnog googlanja i instaliravanja nekolice programa nisam pronasao nijedan zadovoljavajuci
meni treba program kojim mogu izrezati 5-6 minuta iz 2-3 satnog filma.....
isprobao sam neke programe no javlja se greske tipa da ne podrzava format (tipa .avi, .mkv)  ili se crasha program usred otvaranja, HVALA

 

 

 

Processor: Intel Core i7 920 @ 3.0 GHz under scythe Yasya
Memory: Corsair (3x2) 6 gb ddr 3 1600MHz 3-channel
Hard Drive:2x Samsung f3 1tb Video Card:    
ATI Radeon Sapphire 4890 Toxic Edition 1GB ddr5

evo ti tocno ono sta trazis 

http://www.bug.hr/forum/topic/audio-video-alati/tutorial-izrezivanje-videa-pomocu-mkvtoolnix/91671.aspx

http://protocol4.animehr.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izrezivanje iz dugog videa/filma
dam_V kaže...

Puno ti je lakše izrezani video spremiti klikom na SAVE AS. Imenuješ ga i odrediš lokaciju za pohranjivaje i to je to. Kasnije ga možeš normalno ispržiti na DVD/CD kao svaku drugu datoteku.

Sad ovo drugo : Znači kad klikneš na create DVD otvori ti se prozor.  Na prvoj liniji imaš Video_Ts location - tamo ti piše lokacija gdje će se video spremiti ako ga spremaš na disk. Dalje imaš tri kruga sa zelenom točkom. Ako ostaviš na prvoj točki video će se spremiti na disk. Ako odabereš drugu točku video će biti presnimljen na DVD.

U sredini imaš tipku Change text - to otvoriš i možeš upisati podatke o videu. Program pokrečešklikom na tipku Author  ili  Autohor&burn

 

Kao rezultat dobiješ dvije mape Audio_TS i Video_TS koje onda u sebi imaju više datoteka. Realno ovaj postupak nije baš pogodan za spremanje videa na disk nego direktno za prženje DVD-a. Uživaj.

Napravila sam spremiti na disk, ali mi javlja, output stream eror, eror opening file. I kada sam pokusala presnimiti na cd, opet javlja, input stream eror, eror opening file.

Ocito mi ne ide. Sve sam pravila kako si rekao. Dali mi mozes pomoci preko skypea ili teamwiwera?

Vidjela sam da zivis u Zg. i ja isto, ako imas vremena i volje, ja zivim u Gajnicama.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2011 17:52 (manyija).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice