Propustili ste tehnički pregled? Na kućnu adresu m

poruka: 9
|
čitano: 2.880
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Propustili ste tehnički pregled? Na kućnu adresu m".
15 mjeseci
offline
Propustili ste tehnički pregled? Na kućnu adresu m

A pa moraju uhljebi jos nekako pljackat ljude.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Propustili ste tehnički pregled? Na kućnu adre
Težak je život na otoku. Ovaj Mercedes GLS SUV mi je za upoje, pa ga nisan registrira. Nego radije odjavi da ne plaćan ovi ojre.
Sad gledan si kupi još jednog za upoje, ali onega na struju. Kako mu je ono ime, EQS SUV biće. Da mi ne šporkaje masline.
Idi i radi nešto korisno!
 
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Propustili ste tehnički pregled? Na kućnu adresu m

Zanimljivo je da nema upute kako je dovoljno vratiti tablice u roku od 15 dana od isteka registracije kako bi se izbjegla kazna.

 

 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Propustili ste tehnički pregled? Na kućnu adre
HoceNece kaže...

A pa moraju uhljebi jos nekako pljackat ljude.

 E vidiš ja se s ovim ne slažem uopće. Zašto misliš da se ljude pljačka, kaj bi htjeli imati ali eto neda im se odraditi TP auta ali bi ga vozili i možda izavali neki udes ili nešto gore, a ono nemaju niti osiguranje niti TP? Ja bih bio još gori po tom pitanju, kao npr: sve koji ne održavaju svoja imanja, sve zapušteno i neuredno bih ih prvo upozorio i nakon tog ako nisu ništa poduzeli u smislu tog im lijepo poslao čestitku doma. Mi bi htjeli imati uređenu državu ali da se to nas ne tiče? Svaki iole manji pomak ka tom se odmah okaraktezira kao pljačka naroda. Hell yeah ...

Taraba WoW
6 godina
offline
Re: Propustili ste tehnički pregled? Na kućnu adre

U tekstu doslovno piše, ako ne mislite registrirati, dovoljno je automobil u roku od 15 dana odjaviti. Post o pljački, ne znanje ne štiti od odgovornosti. Zakon, pravila. Postupak odjave vozila, u bilo kojoj stanici za tehnički pregled, službenik/ica na šalteru. Potrebna prometna dozvola i tablice. Moraš biti vlasnik, osoba u prometnoj, punomoć možda, mora bit definirano zakonom, opet proučiti. Ispuni se izjava o tome gdje će se čuvati vozilo, adresa, tko je vlasnik objekta u kojem će se čuvati, potpiše se. Dozvola se poništi, pečatom i u sustavu. Plati se 2, 3 eura. Što se tiče imanja i dvorišta, privatno vlasništvo je neotuđivo. Nepovredivost doma. Zakonom bi trebalo biti definirano koliko visoka može biti živica ako je uz cestu i slično, odnosno sve što nije definirano zakonima o gradnji infrastrukture, koji su veoma bolni za prosječnog čovjeka poput mene koji želi gradit u šumi, a vrijede isto i za mene i za onoga u centru Splita. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2024 20:26 (cvaja997).
15 godina
offline
Re: Propustili ste tehnički pregled? Na kućnu adre
cvaja997 kaže...

U tekstu doslovno piše, ako ne mislite registrirati, dovoljno je automobil u roku od 15 dana odjaviti. Post o pljački, ne znanje ne štiti od odgovornosti. Zakon, pravila. Postupak odjave vozila, u bilo kojoj stanici za tehnički pregled, službenik/ica na šalteru. Potrebna prometna dozvola i tablice. Moraš biti vlasnik, osoba u prometnoj, punomoć možda, mora bit definirano zakonom, opet proučiti. Ispuni se izjava o tome gdje će se čuvati vozilo, adresa, tko je vlasnik objekta u kojem će se čuvati, potpiše se. Dozvola se poništi, pečatom i u sustavu. Plati se 2, 3 eura. Što se tiče imanja i dvorišta, privatno vlasništvo je neotuđivo. Nepovredivost doma. Zakonom bi trebalo biti definirano koliko visoka može biti živica ako je uz cestu i slično, odnosno sve što nije definirano zakonima o gradnji infrastrukture, koji su veoma bolni za prosječnog čovjeka poput mene koji želi gradit u šumi, a vrijede isto i za mene i za onoga u centru Splita. 

 Hvala, nisam vidio, vjerojatno mi promaklo jer nije navedeno da odjava vozila podrazumijeva vraćanje tablica. A da je potrebno dati izjavu o čuvanju vozila, prvi put čujem. Ima smisla.

 

15 mjeseci
offline
Re: Propustili ste tehnički pregled? Na kućnu adre
Taraba kaže...
HoceNece kaže...

A pa moraju uhljebi jos nekako pljackat ljude.

 E vidiš ja se s ovim ne slažem uopće. Zašto misliš da se ljude pljačka, kaj bi htjeli imati ali eto neda im se odraditi TP auta ali bi ga vozili i možda izavali neki udes ili nešto gore, a ono nemaju niti osiguranje niti TP? Ja bih bio još gori po tom pitanju, kao npr: sve koji ne održavaju svoja imanja, sve zapušteno i neuredno bih ih prvo upozorio i nakon tog ako nisu ništa poduzeli u smislu tog im lijepo poslao čestitku doma. Mi bi htjeli imati uređenu državu ali da se to nas ne tiče? Svaki iole manji pomak ka tom se odmah okaraktezira kao pljačka naroda. Hell yeah ...

 

Eh pa da potpuno si u pravu, u HR ljudi imaju para samo tako, lova pada s drveca pa se ima. Fakat, ajde ti uzmi prosjecnu placu od 700-800€ pa stavi na papir sto sve tijekom godine moras platiti i vidi koliko ti ostane.

4 godine
offline
Re: Propustili ste tehnički pregled? Na kućnu adre
.
Netko s tih 700-800 € napravi čudo a netko sve popije i rasturi prvog dana. Nismo svi isti i ne stavljati sve u isti koš. Netko ima, netko ima manje a netko nema, točka. Treba prilagoditi želje i mogućnosti, nekome to ni lako. Možeš kako netko kaže ukrasti - jednom, dvaput ali treći te put uhvate i najeb. si, ne isplati se.
.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2024 7:15 (Rocki).
8 godina
offline
Re: Propustili ste tehnički pregled? Na kućnu adre
HoceNece kaže...

 

Eh pa da potpuno si u pravu, u HR ljudi imaju para samo tako, lova pada s drveca pa se ima. Fakat, ajde ti uzmi prosjecnu placu od 700-800€ pa stavi na papir sto sve tijekom godine moras platiti i vidi koliko ti ostane.

 Ako imaju s tim primanjima za prometalo, onda moraju imati i za TP i osiguranje. Što je tu nejasno???

Taraba WoW
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice