Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

poruka: 42
|
čitano: 9.289
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta".
15 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

U Italiji se ispostavilo da pune budžet a nisu poboljšale sigurnost u prometu (statistika). Tako da....

Meda
Moj PC  
23 0 hvala 1
16 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta
1984., stari moj...
Gledam te!
 
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
Dok ne budu kazne kao, ako se ne varam, u finskoj, znači kazna je postotak prihoda prekršitelja, do tad će samo obićni mali ćovijek naribat.
 
22 0 hvala 1
5 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

I neka kamera bude sto vise. Iscasio rame i slomio ruku na biciklu zbog parkiranog automobila i idiota koji je izlazio s mobitelom van i otvorio sirom vrata odjednom. I mogu se *ebati, jer sam izbjegao vrata refleksno, tako da nema ni stete na njegovom automobilu, ali sam se ja lijepo sastavio sa betonom. Na kraju sam morao jos platiti i sudske troskove i troskove prometnog prekrsaja, jer u nasem retardiranom zakonu, ako padnes na javnu povrsinu to se smatra prometnim prekrsajem pa bio ti bez ikakvih promila.

 
10 3 hvala 0
14 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

Sve kamere postavljene na lokacijama gdje se može voziti malo brže bez ugrožavanja ikoga. Ako im je stvarno stalo do naroda postavili bi kod škola i kritičnih prijelaza.

Čisto haračenje.

Prema rotoru ograničenje 70km/h, nekad je problem sa Laništa se ubaciti pa moraš malo po gasu ako želiš nastaviti prema NZG jer se moraš ubaciti preko 2 trake pa brzo nabiješ 80-90km/h.

 

Ako ne postaviš znak "Radarska kontrola" kakvog efekta ima na povećanje sigurnosti ako neka budala ne zna da je tu radar.

Npr u Rakovom potoku ima taj znak pa se svi voze 40km/h tom dionicom cca 400 metara dugom.

Stavi taj znak gdje su kritične točke i škole i riješio si problem divljanja bar u urbanim sredinama.

 

 
34 0 hvala 0
14 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

Što više kamera to bolje...ljude koji se voze po ograničenju brzine terorizira se vožnjom na guzici, ubacivanjem u škarice, slalom vožnjom, divljanjem, ne propuštanjem pješaka a na kraju se i tak nađemo na prvom semaforu. Čisto ispucavanje frustracija i kurčenje...sad fino po džepu.

Moj PC  
10 13 hvala 2
6 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
ivic55 kaže...

Sve kamere postavljene na lokacijama gdje se može voziti malo brže bez ugrožavanja ikoga. Ako im je stvarno stalo do naroda postavili bi kod škola i kritičnih prijelaza.

Čisto haračenje.

Prema rotoru ograničenje 70km/h, nekad je problem sa Laništa se ubaciti pa moraš malo po gasu ako želiš nastaviti prema NZG jer se moraš ubaciti preko 2 trake pa brzo nabiješ 80-90km/h.

 

Ako ne postaviš znak "Radarska kontrola" kakvog efekta ima na povećanje sigurnosti ako neka budala ne zna da je tu radar.

Npr u Rakovom potoku ima taj znak pa se svi voze 40km/h tom dionicom cca 400 metara dugom.

Stavi taj znak gdje su kritične točke i škole i riješio si problem divljanja bar u urbanim sredinama.

 

Treba imati pokretne kamere koje svaki dan po gradu mijenjaju lokacije pa lijepo voziš po propisima svugdje.

14 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
ivic55 kaže...

Sve kamere postavljene na lokacijama gdje se može voziti malo brže bez ugrožavanja ikoga. Ako im je stvarno stalo do naroda postavili bi kod škola i kritičnih prijelaza.

Čisto haračenje.

Prema rotoru ograničenje 70km/h, nekad je problem sa Laništa se ubaciti pa moraš malo po gasu ako želiš nastaviti prema NZG jer se moraš ubaciti preko 2 trake pa brzo nabiješ 80-90km/h.

 

Ako ne postaviš znak "Radarska kontrola" kakvog efekta ima na povećanje sigurnosti ako neka budala ne zna da je tu radar.

Npr u Rakovom potoku ima taj znak pa se svi voze 40km/h tom dionicom cca 400 metara dugom.

Stavi taj znak gdje su kritične točke i škole i riješio si problem divljanja bar u urbanim sredinama.

 

Oko škola postavljaju ležeće policajce, tako da ako neki divljak naleti većom brzinom na njega sleti s ceste i pokupi djecu na pločniku. Osim toga usporavanje i ubrzavanje na ležećim povećava razinu buke i zagađenja što blagotvorno djeluje na zdravlje prvašića. Ima tu još problema...
Kamera te vjerojatno neće niti snimiti za tih 10-20 prekoračenja, mislim da su postavljene na +15, a tu je i tolerancija.
Slažem, se za ovo sa označenim zonama snimanja.

love2ml86 kaže...

Treba imati pokretne kamere koje svaki dan po gradu mijenjaju lokacije pa lijepo voziš po propisima svugdje.

 Trebaju postojati patrole u civilnim autima, na njih se lako, diskretno i nadasve jeftino postave kamere. U jednoj smjeni bi u gradu snimili stotine prekršaja. Problem je što bi onda policajci morali raditi... 

6 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

jozef, prometni policajci i "obični" rade kao životinje. Čega se sve oni nagledaju, a moraju ostat smireni jer smo u EU. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 6:45 (cvaja997).
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

IMHO, po gradu je veci problem od brzine ekipa koja dok vozi pise poruke na mobitelu. Nevjerovatno koliko ljudi vidis da voze, bulje u ekran mobitela i tipkaju. Nadam se da ce takve kamere snimati i slati im cestitke doma.

Ili koliko ljudi vidis u novijim autima da pricaju drzeci mobitel u rukama, a vozi noviji dobar model auta koji garantirano ima mogucnost spajanja mobitela bluetoothom na audio sustav automobila. 

 

I ja bi osobno stavio kameru na vecinu semafora u nemilosrdno kaznjava sve koji prodju na crveno. Ukoliko si prvi na semaforu vise ne smijes krenuti cim se upali zeleno jer skoro uvijek bude pokoji majstor koji "hvata zeleno" i proleti kroz debelo crveno.

Crveno svijetlo na semaforu je postalo vise kao savjet "bilo bi lijepo da se zaustavis", a ne obveza zaustavljanja...

 

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Moj PC  
22 0 hvala 1
11 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

Vikendom se našikam i sjednem na yamahu r1 bez tablica, ali uredno registrirana.naime kazna je 15 eura sto mi zaista povoljno jer onda uopce nemoram pazit na radare.hvala lp

 
6 9 hvala 1
14 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
Mauro kaže...

IMHO, po gradu je veci problem od brzine ekipa koja dok vozi pise poruke na mobitelu. Nevjerovatno koliko ljudi vidis da voze, bulje u ekran mobitela i tipkaju. Nadam se da ce takve kamere snimati i slati im cestitke doma.

Ili koliko ljudi vidis u novijim autima da pricaju drzeci mobitel u rukama, a vozi noviji dobar model auta koji garantirano ima mogucnost spajanja mobitela bluetoothom na audio sustav automobila. 

 

I ja bi osobno stavio kameru na vecinu semafora u nemilosrdno kaznjava sve koji prodju na crveno. Ukoliko si prvi na semaforu vise ne smijes krenuti cim se upali zeleno jer skoro uvijek bude pokoji majstor koji "hvata zeleno" i proleti kroz debelo crveno.

Crveno svijetlo na semaforu je postalo vise kao savjet "bilo bi lijepo da se zaustavis", a ne obveza zaustavljanja...

 

 I one koji prođu na zeleno i ostanu nasred križanja jer je gužva, a vidjeli su da nema prolaska. ZG je divlji zapad, grad četri žmigavca. Upališ sva četri nasred ceste i odeš na kavu. uz malo volje mogli bi se graditi novi vrtići samo od takvih.

16 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

Zasto tih kamera nema ni blizu u Dalmaciji koliko na sjeveru Hrvatske ?

Truth in engineering.
 
5 2 hvala 1
16 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
Austrija ima 30 km/h sve kaj nije glavna cesta. Znaci 90% drzave je 30 i kamere su oko skola i na lokacijama gdi se da poteci pa da ljudi ne potezu onda ih se kamerama usporava. Idete tri kmh brze od ogranicenja i kazna 75€, drzanje telefona u ruci, neovisno o tome kaj radite isto kazna. Kazne za sve i svakoga. Vidim da se manje vise svi voze kulturno osim stranaca i isto vrijedi za hrvate kad se vrate doma onda peri deri. Ako debelo prekoracite ogranicenje onda vam oduzmu auto ako se ne varam.

Nesrece u pravilu rade oni koji vec odavno imaju sto kazni ili se redovno voze pijani ili bez vozacke. Te ljude kad nekaj serijski skrive bi trebalo odma metak u celo i famili poslat kaznu/racun. Ljudi koji rade probleme su stoka i opasni po zivot a manje vise serijski prekrsitelji zakona.
12 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
Pa oko Splita i put Ploca,Imotskog ima poprilican broj kamera..
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

za malo fiktivne sigurnosti predajemo svu privatnost...

NULL!=NULL
 
4 5 hvala 0
15 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

Zanimljivo je to, još se niti jedean regulator nije usudio okrenuti priču: neka auto sam javlja policiji kada i gdje je prekoračio dozvoljenu brzinu. 

Tehnika potrebna za to je u svim modernim autima već prisutna.

 
6 1 hvala 1
7 godina
online
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
Batista kaže...

Zasto tih kamera nema ni blizu u Dalmaciji koliko na sjeveru Hrvatske ?

 Jer ne žele otjerati turiste.

10 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
It'sMe932 kaže...
Batista kaže...

Zasto tih kamera nema ni blizu u Dalmaciji koliko na sjeveru Hrvatske ?

 Jer ne žele otjerati turiste.

 

koje točno? one koji u svojim matičnim zemljama (Švicarska, Austrija, Njemačka,...) voze po pravilima pa se dođu kod nas iživljavat na cestama? :)

 

treba vožnju pod utjecajem alkohola/opijata kao i objesnu vožnju zakonski proglasiti pokušajem ubojstva, pa da vidimo...

14 godina
online
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

Zasto u ovakvim raspravama prevladavaju ekstremisti i ekstremisticke ideje? Ganjate lajkove mozda? 

 
9 0 hvala 0
11 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

To je ok. Također na zagrebačkoj obilaznici kamere za razmak su još potrebnije (možda i ove mogu razmak pratiti).

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

neka prvo počnu na zg obilaznici kažnjavat kamione koji pretiču unatoč zabrani, čujem da su u slo paprene kazne i nikome ne pada na pamet preticat, kod nas postavili znakove zabrane i nikom ništa

 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
Ivan35 kaže...

neka prvo počnu na zg obilaznici kažnjavat kamione koji pretiču unatoč zabrani, čujem da su u slo paprene kazne i nikome ne pada na pamet preticat, kod nas postavili znakove zabrane i nikom ništa

 To opravdanje sjedit ovome ispred na guzici?!

Ekipa se zaljepi i ako ides iznad ograničenja..., a zbog takve vožnje se i napravi gužva...90% ekipe ignorira oznake ograničenja.

Da se poštiva ograničenje i sugestija 90-100, promet bi išao i nebi se zagušenja radila pogotovo ispred radova i suženja...

Ekipa doleti debelo preko 100, sa još par njih iza sebe...koče i totalno poništavaju benefit te brzine kojom su doletili...samo duze stoje u koloni...

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 12:21 (coldGT).
10 godina
online
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
coldGT kaže...
Ivan35 kaže...

neka prvo počnu na zg obilaznici kažnjavat kamione koji pretiču unatoč zabrani, čujem da su u slo paprene kazne i nikome ne pada na pamet preticat, kod nas postavili znakove zabrane i nikom ništa

 To opravdanje sjedit ovome ispred na guzici?!

Ekipa se zaljepi i ako ides iznad ograničenja..., a zbog takve vožnje se i napravi gužva...90% ekipe ignorira oznake ograničenja.

Da se poštiva ograničenje i sugestija 90-100, promet bi išao i nebi se zagušenja radila pogotovo ispred radova i suženja...

Ekipa doleti debelo preko 100, sa još par njih iza sebe...koče i totalno poništavaju benefit te brzine kojom su doletili...samo duze stoje u koloni...

 

 

 

 

 

 ne, ali se ne bi stvarala nepotrebna usporenja u lijevoj traci

i još samo da se ekipa nauči maknuti iz lijeve trake kad je desna prazna ne bi bilo potrebe nabijanja na guzicu

 

neki dan, idem od jankomira, kod lučkog sam u lijevoj traci iako je desna prazna da se ekipa može bez problema uključiti, uletava gospođa, uključuje se i odmah u lijevu traku tik ispred mene, iako joj je desna prazna, da sam ju pokupio naravno da bih ja bio kriv 🤦‍♂️

više puta prijavljivao takve i slične situacije preko one mup aplikacije i naravno da od toga nikad ništa

 

al bitno da su oni postavili kamere za brzinu, a za ostale prekršaje i ugrožavanje sigurnosti prometa ništa

16 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
NEW_MAN kaže...
Austrija ima 30 km/h sve kaj nije glavna cesta. Znaci 90% drzave je 30 i kamere su oko skola i na lokacijama gdi se da poteci pa da ljudi ne potezu onda ih se kamerama usporava. Idete tri kmh brze od ogranicenja i kazna 75€, drzanje telefona u ruci, neovisno o tome kaj radite isto kazna. Kazne za sve i svakoga. Vidim da se manje vise svi voze kulturno osim stranaca i isto vrijedi za hrvate kad se vrate doma onda peri deri. Ako debelo prekoracite ogranicenje onda vam oduzmu auto ako se ne varam.

Nesrece u pravilu rade oni koji vec odavno imaju sto kazni ili se redovno voze pijani ili bez vozacke. Te ljude kad nekaj serijski skrive bi trebalo odma metak u celo i famili poslat kaznu/racun. Ljudi koji rade probleme su stoka i opasni po zivot a manje vise serijski prekrsitelji zakona.

 Austrijanci su najveća govna, svaki odlazak na skijanje mi prvo digne tlak kad se vozim kroz ta njihova smeća od gradova gdje cesta ide sa 100 -> 30 a sastrane su obavezno one kamere koje izgledaju kao kante za smeće.

coldGT kaže...
Ivan35 kaže...

neka prvo počnu na zg obilaznici kažnjavat kamione koji pretiču unatoč zabrani, čujem da su u slo paprene kazne i nikome ne pada na pamet preticat, kod nas postavili znakove zabrane i nikom ništa

 To opravdanje sjedit ovome ispred na guzici?!

Ekipa se zaljepi i ako ides iznad ograničenja..., a zbog takve vožnje se i napravi gužva...90% ekipe ignorira oznake ograničenja.

Da se poštiva ograničenje i sugestija 90-100, promet bi išao i nebi se zagušenja radila pogotovo ispred radova i suženja...

Ekipa doleti debelo preko 100, sa još par njih iza sebe...koče i totalno poništavaju benefit te brzine kojom su doletili...samo duze stoje u koloni...

 

 

 

 

 

Lijeva traka je na autocesti za pretjecanje i fino se makneš iz nje ovome koji ako želi ići 200 samo naprijed. Nije nitko od nas tu da ga kazni, postoje institucije koje se time bave. Većina ljudi se ne zna voziti ni u gradu a kamoli na autocesti na koju izađe sa svojim malim 1.2-1.5 škatulicama od 100 i kusur konja i vozi se po lijevoj traci 110 km/h.

He who is brave is free.
11 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
Dwyane Wade kaže..

Lijeva traka je na autocesti za pretjecanje i fino se makneš iz nje ovome koji ako želi ići 200 samo naprijed. Nije nitko od nas tu da ga kazni, postoje institucije koje se time bave. Većina ljudi se ne zna voziti ni u gradu a kamoli na autocesti na koju izađe sa svojim malim 1.2-1.5 škatulicama od 100 i kusur konja i vozi se po lijevoj traci 110 km/h.

Ako je u ljevoj traci i nikoga nema u desnoj, nema opravdanja da se tako vozi, ali ako je u pretjecanju 99% da će se i maknuti iz te ljeve trake.

Ne držanje razmaka na cesti je po meni samo hranjenje vlastitog ega i pokazivanja moći nad uvjetno 'slabijima'...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 14:31 (coldGT).
8 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
Batista kaže...

Zasto tih kamera nema ni blizu u Dalmaciji koliko na sjeveru Hrvatske ?

 U dalmaciji se nalazi 1/3 svih postavljenih kamera....

“You had me at ‘Meat Tornado.’”
15 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
GSP kaže...

Vikendom se našikam i sjednem na yamahu r1 bez tablica, ali uredno registrirana.

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2024 13:08 (Ajar).
14 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

Nadam se da su kamere spojene na brzi net, tak da mogu okidati svake sekunde te u realnom vremenu skidat pare sa raćuna, uz mogućnost žalbe koja ne odgađa rješenje i naravno plaćanja sudskih troškova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

Kao sto vam NEW_MAN moze pricati o shemama u AT, ja vam mogu pricat o shemama u CH. S tim da sad prolazim cesto kroz AT i nisam do sad niti jednu kaznu pokupio.

Kamere su sve postavljene na min 10% u CH, dakle zona 30 -> kazna ide na 34, zona 50 -> kazna ide na 56 itd. Naravno, razlicite zone razlicito i skaliraju. Kolega je u zoni 50 na 65 dobio 240chf kazne ali na 56 u 50 dobio je 40chf

Iz vlastitog iskustva mogu reci da smo do sad dobili 2 kazne, jedna u podrucju 80 (vozila zena 92kmh cijena 100ckf) i jedna na autocesti  ogranicenje 100 (zena slikana na 115kmh cijena 140 ili 120 chf ne sjecam se vise) -> zenu za F1 

Ona minimalna kazna je 40chf al imaju i sheme neke al nisam u to previse ulazio. 

Ima fixnih kamera i tu se vidi da je ekipa naucila vozit u ogranicenju al imaju i male i VELIKE portabilne kamere. Ove velike su bas velike i u biti ih se zakaci na kuku i vozika uokolo. Stalno im mijenjaju pozicije i zone, od 30 do autoceste. I da, "skrivaju" te velike kamere ako mogu. Stave ih tik ispred neke prepreke ili iza neceg da se bas slabo vide pa dobijes blic blic i amen.

Neznam kolko je prometnih prekrsaja i da li te kamere imaju nekog utjecaja na sigurnost ali budite sigurni da se ekipa vozi uredno a proracun se i dalje puni hehe

Postoji naravno i kazna koja je 10% bruto godisnje place ako se ne varam i to, ako sam ja to dobro shvatio, dobijete ako ste ucestali prekrsitelj ili ako bas napravite sranje.

Npr, jedan stricek je dobil kaznu od cca 30.000 CHF jer nije imal CH vozackusiguran sam,al onak 100%, da to nije dobil cim su ga prvi put zaustavili. Naime, ako doselite u CH iz EU imate rok od 1god da zamijenite vozacku za CH vozacku. Doslovce odete u stanicu za tehnicki, slika,popunjen formular,predate svoju i postom kroz par dana dobijete novu CH vozacku. Jos jedan primjer gdi je neka zena dobila cca 8.000chf kazne jer je stalno bila slikana valjda da stalno vozika malo brze nego inace, neznam detalje. Vjerujem da ima neka shema iza koje ti salju takvu kaznu ali je neznam a niti je ne zelim saznati.

 

Vidim ima komentara u stilu, voze po drzavama u kojima rade normalno a "doma" pun gas...e pa...ja sam da i "doma" budu opake kazne. Sticem dojam da ljudi drugacije ne uce. Da da znam...nema se za kazne,jasno mi je...al gle ako je ogranicenje 120/130 na autocestti...stvarno nema potrebe da vozimo +160km/h. Zelite, mozete, odete u DE pa na djelovima gdi je tabla neograniceno peglajte do mile volje. I na tom djelu ne vozim vise od 150kmh i to kad vidim da ekipa dolijece sa daleko vecom brzinom pa da im ne smetam malo potegnem pa se maknem desno. Ja kad i dodjem "doma" ne vozim ko da sutra ne postoji, nisam ni prije. Recimo, meni se na ogranicenja u CH nije bilo tesko prilagodit dok je mojoj zeni to horor. Da se razumijemo, ne vozim ispod ogranicenjea niti TOCNO po propisu, vrlo sam cesto na tih "dozvoljenih" do 10% ali do sad, da kucnem o drvo, nisam dobio kaznu.

Tak da kaj se mene tice, kamere all the way i samo rokaj, 10% i samo salji na kucnu adresu...bmk ko je vozil, kazna ide na regu i mora se platiti, kak se bu vlasnik registracije iskusural s osobom koja je vozila opet bmk...ja sam "svoje" kazne naplatil u naturi

Da, btw, lezece policajce u CH videl nisam a u zonama 30 NEMA trokut/stop znakova, bar tu u mojoj okolici i ovo kaj sam se vozikal u ove 3 god.

 

P.S.
Al da, kuzim ja kaj vas u "doma" muci, zato sam ja dal petama vjetra i poslusal nasu bivsu predsjednicu. Zdopala mi se ideja o 8k eura i skuzil da se ekipa stalno busa u prsa floskulom da bu "doma" postala CH pa da ne cekam, ja otisel provjerit odma u CH.

Moj PC  
3 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice