Kupili pola milijuna dolara vrijedan Porsche i nak

poruka: 11
|
čitano: 5.906
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kupili pola milijuna dolara vrijedan Porsche i nak".
16 godina
offline
Kupili pola milijuna dolara vrijedan Porsche i nak

Slika za pamćenje. Pogotovo idiotu koji ga je utopio.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupili pola milijuna dolara vrijedan Porsche i nak

Lako je samo reć - jebeni idot. Ali nije u tome problem, nego u sustavu, i na kraju krajeva u samom čovjeku/ljudima.

 

Ne želim se nešto hvalit, ne pišem zbog toga. Nego samo shvaćam jedan veliki problem zbog kojih su nevini ljudi u opasnosti. Znači u ovo auto, ovako jako auto, sa ovakvim ubrzanjem - nebi se smjelo ući samo zato što imaš vozačku dozvolu i novac. Ne. Sine..., ako nemaš dugogodišnje iskustvo u sportskoj vožnji - nemaš to šta dirat - jer zbog tebe mogu poginit nevini ljudi u prometu. 

 

Tek sad, kad znam vozit, nakon godina vožnje simulacija, jel, tek sad kužim koliko je sustav loš, sistem autoškola, koga sve puštaju u promet, zašto ginu i zašto saobračajne. Sve mi je jasno sad. Jer pri velikoj brzini nastupaju sile koje te ne uče kontrolirat u autoškoli. Ali ti zato daju da uđeš u močne strojeve.

 

Cijeli sustav je teški cirkus. Sretno svima u prometu sa ovakvim sustavom. Mojoj ženi i djeci.

 

Šta prije dođe potpuna automatizacija i vožnja bez vozača to bolje. Nesreća će biti, naravno, nije ništa savršeno, ali će biti minimalne. Svake sekunde u prosjeku pogine 8 ljudi u prometu na planetu.

 
7 2 hvala 0
4 tjedna
offline
Re: Kupili pola milijuna dolara vrijedan Porsche i
KIKI3ooo kaže...

 

Šta prije dođe potpuna automatizacija i vožnja bez vozača to bolje. Nesreća će biti, naravno, nije ništa savršeno, ali će biti minimalne. Svake sekunde u prosjeku pogine 8 ljudi u prometu na planetu.

 

Brate mili, pretjerujes malo previse.

 

- 60 sekundi u minuti = 480 mrtvih svake minute

- 480 x 60 minuta = 28.800 mrtvih u satu

- 28.800 x 24 sata = 691.200 mrtvih dnevno (!)

- 691.200 x 365 dana = 252.288.000 mrtvih godisnje (!!!!)

 

Dakle, po tebi godisnje izgine cijeli Pakistan (241.500.000 stanovnika) i ostane jos za nas par balkanskih drzava da odemo s njima.

 

Realnost je, Bogu hvala, puno bolja, iako je svaki izgubljeni zivot - zivot previse.

 

Godisnje oko 1.35 milijuna ljudi izgine u prometu (prema CDCu), tj. 3.698 dnevno. Sto je ipak puno bolja situacija, jer kod tebe ih toliko izgine dok smislim recenicu - u 7 sekundi. 154 u satu, 2.6 u minuti, tj. 0.043 svake sekunde. Pretjerao si "samo" 179x.

 

Inace, po tvojoj matematici bi se broj stanovnika rapidno smanjivao, s obzirom da se godisnje na svijetu rodi "samo" 130-140 milijuna. Svake godine bi bili za 100 mil. kraci, ne uracunavajuci progresivnost opadanja (jer ginu i osobe u najplodnijim godinama, trudnice, pa i djeca), za 10 godina bi "makli" milijardu.

 

Mozda upravo zato svima zele u ruke uvaliti BEV s 400 konja i ubrzanjem od 3 sekunde? Da eliminiramo pola stanovnistva i smanjimo rizike? :)

 

Inace, sumnjam da na ovoj karti ekipa iz tamnijih narancastih/crvenih ima ubojite sportske aute u rukama, ali se trude drzati rekord u smrtnosti u prometu.

 

Afrika rastura s prosjekom od 27.2 mrtvih na 100.000 stanovnika, a Europa svega 7.4/100.000. Pogodi gdje ima vise "smrtonosnih jurilica", u Europi ili Africi?

 

Inace, prva europska drzava na listi (od najgorih prema najboljima) je BiH, na 101. mjestu, s 13.5/100k, sto je puno nize nego sav ostatak svijeta minus Europa. Slijedi Moldova (12.5), Rusija (12.0), Albanija (11.7), prva EU zemlja je Rumunjska s tocno 10.

 

Hrvatska sa 7.3/100k zauzima 144. mjesto, te je bolja od prosjeka kontinenta cak. Europske zemlje zauzimaju cijelo dno liste, minus casni izuzeci kao npr. Japan, Singapur i sl. Mikroneziju, Kiribate, Maldive i sl. s dna liste necu ubrajati, tamo je veca opasnost od raze u moru nego od prometa kojeg prakticki ni nema (kao ni stanovnika).

14 godina
offline
Re: Kupili pola milijuna dolara vrijedan Porsche i
Podatak je iz nekog dokumentarca prije sto godina ali točno se sjećam tog podatka. Ali dobro je. Dobro napisano, iako nebitno za poantu.

Amo onda ovako. Tisuće saobračajnih svake sekunde. Može li to? Ako ćemo stavit sa strane nepredvidive okolnosti, nekulturu u prometu i lošu infrastrukturu u zemljama u razvoju, ostaje najveći uzrok neprilagođena brzina i neiskustvo, te izraze koriste u vijestima, jel? Svima je jasno da ljudski faktor treba eliminirat u ovako važnom sustavu kao što je promet ali do tada... zašto ne znaju upravljati vozilom ako su išli u autoškolu? Zašto mulac može kupit jak auto, kamoli ove superstrojeve? Ljudi ne znaju vozit nakon položene autoškole.
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Kupili pola milijuna dolara vrijedan Porsche i nak

Specijalac ga je odmah stavio u "track" način rada pa nabio gas do daske na javnoj cesti i to s hladnim gumama. Nagađam, ali ne bi me začudilo.

Da je nabavio turbaka vjerojatno bi izginuo omotavši se oko prvog betonskog stupa.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupili pola milijuna dolara vrijedan Porsche i
Evo nas sad cijela obitelj na jednom imanju u Šestanovcu. I govori mi punac da su ga sad na autoputu prešla dvojica, da su išla tolikom brzinom da nije niti vidia o kojim vozilima se radi, a punac je vozia 160. Znači ovi su išli 200-220. I da su ga prišli vrlo blizu. Da su se utrkivali.

Eto.

Idioti. Kao da znaju vozit pa jure. Čuva ih infrastruktura i elektronika u vozilu.
 
1 0 hvala 0
12 godina
online
Kupili pola milijuna dolara vrijedan Porsche i nak

Evo jednog domaćeg specijalca kamikaze.

Uzeti mu vozačku doživotno, lijepo ga pospremiti u prdekanu na n godina, oduzeti mu auto i staviti ga na javnu dražbu.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupili pola milijuna dolara vrijedan Porsche i
KIKI3ooo kaže...

Znači u ovo auto, ovako jako auto

 Bolo me u očiČ "Znači u ovakav auto, ovako jaki auto"

14 godina
offline
Re: Kupili pola milijuna dolara vrijedan Porsche i
dd.inc kaže...
KIKI3ooo kaže...

Znači u ovo auto, ovako jako auto

 Bolo me u očiČ "Znači u ovakav auto, ovako jaki auto"

 Jeli ja nešto ne kužim ili si ispravio jako (neodređeni nominativ srednjeg roda - kakvo?) u jaki (šta bi ispalo određeni nom. m. roda - koji? - iako bi i tom logikom trebao neodređeni - kakav?). Onda mi to ne izgleda točno iako mi hrv. nije jača strana. Ali u kompletnom postu se nisam izrazio književno tako da se moglo po toj logici napisat bilo šta.

 

Na kraju krajeva možda je bolje da završim posao koji imam umjesto da sam na forumu... :)

16 godina
offline
Re: Kupili pola milijuna dolara vrijedan Porsche i
Ne kaže se ovo auto, jer auto je ovaj. Na to sam se referirao prvenstveno. Ne kažem ništa za sadržaj teksta 😉
6 godina
offline
Re: Kupili pola milijuna dolara vrijedan Porsche i
Ima i kod nas bisera, daj još konja djeci, nije dosta 200, barem 300 auto mora imati (plus onaj za volanom).
https://net.hr/danas/crna-kronika/kaos-u-vinkovcima-mladic-u-bmw-u-uletio-autom-u-pekaru-a3dc304a-079e-11ef-a47f-96012c097d3c
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice