Koji je smisao kupnje HD ready televizora?

poruka: 23
|
čitano: 11.308
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Smisao kupnje!!

Zanima me koji je smisao kupnje lcd ili plazma tv-a,odnosno bilo kakvoga hd ready ili full hd televizora s obzirom na sljedece stvari:

1. Znamo da svi(gotovo svi,koji su preko 50-52cm) lcd i plazma tv dolaze u wide obliku a znamo da se program u wide formatu emitira samo u SAD,Kanadi,nekim zemljama zapadne europe i u par zemalja dalekoga istoka.Kod nas emitiranje tog oblika programa nece doci barem jos 5 god.

2. Ako i zanemarimo pitanje wide formata tada moramo misliti i na rezoluciju,Hd ready ili full hd kod nas se nece poceti emitirati takoder kao ni wide format  barem jos 5 god.Vidimo da nekako sramotno na mala vrata dolazi tek na max tv,a i to tu i tamo,jako rijetko ga tko moze dobiti.Da bi dobili morate imati stvarno ogromnu propusnost parice,sto mnogi nemaju!

3. A kao trece ali ne najmanje vazno cak se tek planira uvesti digitalni prijenos tv signala(kao hrt1,2 rtl i nova tv se vec emitiraju ali o toj kvaliteti bolje ne raspravljati).

 

Dakle vidimo da od tri kljucna razloga za kupnju lcd-plazma tv-a,u Hrvatskoj se nije zadovoljilo,a niti ce uskoro,ni jednom od tih zahtjeva.Na stranu one fore da cu kupiti tv od 107cm ili vec kolko,platiti minimalno 5-6 tisuca kuna  za njega a onda cu samo moci gledati filmove na blu-rayu kojih uopce nema u videotekama vec samo tu i tamo kupiti orginale(koji kostaju 250 kn btw!) ,a tih kojioh ima izbor je mal i los,ukratko. Dakle koji uopce normalan razlog postoji za kupnju plazma/lcd televizora??? Barem za sada mislim.

 

 

I samo da mi nitko ne napise molim vas,"pa da ga spojim na konfu". Takvu glupost uopce nezelim komentirati.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Smisao kupnje!!

Hmm ti si  5 godina iza, digitalni signal je se vec poceo emitirat vec 5 godina ja mislim, a Wide ti treba da bi gledao filmove sa DVD koji su 16:9. A Full HD imas na BlueRay vec 2 godine, tako da kupnja uredjaja sa takvim karakteristikam je sasvim opravdana.

AMD Phenom 9950 2,6(OC3,0) /Zalman 8700LED/), DFI LanParty DK790FX M2RS, 2X 2GB OCZ, Reaper 1066MHz, CrossFire Club3D Radeon 4870+Toxic 4850, Hiper 730W.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2009 23:40 (ManchesterUTD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Smisao kupnje!!

Taj signal nije svugdje digitalni,nije pretjerano jak(to se odnosi na rtl),nova tv recimo toboze ima digitalni signal a moze se cesto vidjeti da slika za vrijeme nevremena pocme snjeziti,kako ako im je signal digitalni kada snjezi???? Jedino hrt ima kvalitetan digitalni signal,koliko toliko,a ni jedna ponavljam od ove tri televizije ne emitira ni hd ni wide format,niti ce u blizoj buducnosti,a po meni su to dvije osnovne stvari za kupnju wide hd tv-a(a kao sto sam rekao u prvom postu 99% ih je takvih,wide mislim),ili sam ja mozda lud? Sad ak je tebi normalno dati toliko novaca za tv za dva hrt kanala( koja ponavljam nisu ni hd,ni wide) onda ok,meni nije. Kod nas su vecina dvd-a u 4:3 formatu za nase trziste,znam da ima i u 16:9 ali u malo broju,to sto si rekao da su blu-ray hd to nije nikakva novost,nisam ni rekao da blu-ray nije hd.Ali opet se to svodi sve na par dvd-a u wide formatu i par bluraya poc 250 kn,nema ih u videotekama jel,bar koliko ja znam.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Smisao kupnje!!

meni je smisao kupnje wide lcd-a full hd rezolucije u povezivanju sa kompom,igranju igara na njemu posebno simulacija ili nogometa i skidanja hd filmova sa neta i glednja na njemu.

a to kad ce htv ,rtl ili nova doci u digitalnom obliku i u hd-u me uopce ne zanima.

ne zanima me kad cu dnevnik moci gledati u full hd-u :)

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Smisao kupnje!!
crozoki kaže...

meni je smisao kupnje wide lcd-a full hd rezolucije u povezivanju sa kompom,igranju igara na njemu posebno simulacija ili nogometa i skidanja hd filmova sa neta i glednja na njemu.

a to kad ce htv ,rtl ili nova doci u digitalnom obliku i u hd-u me uopce ne zanima.

ne zanima me kad cu dnevnik moci gledati u full hd-u :)

 Ma nas se dvojica potpuno slažemo, niti ima šta pogledat na toj telki pa da ću
zbog toga kupovat lcd, lcd se uzima samo za igranje i gledanje filomva i ništa
drugo
AMD Athlon 3200+, Asus K8N, 1.5GB DDR, HD 3650 512MB, WD 160GB Maxtror 40GB, Power supply 400W ma šta da kažem zvir bez zuba
16 godina
offline
Koji je smisao kupnje HD ready televizora?

tako je brate :)

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao kupnje!!
vombat kaže...

Zanima me koji je smisao kupnje lcd ili plazma tv-a,odnosno bilo kakvoga hd ready ili full hd televizora s obzirom na sljedece stvari:

1. Znamo da svi(gotovo svi,koji su preko 50-52cm) lcd i plazma tv dolaze u wide obliku a znamo da se program u wide formatu emitira samo u SAD,Kanadi,nekim zemljama zapadne europe i u par zemalja dalekoga istoka.Kod nas emitiranje tog oblika programa nece doci barem jos 5 god.

2. Ako i zanemarimo pitanje wide formata tada moramo misliti i na rezoluciju,Hd ready ili full hd kod nas se nece poceti emitirati takoder kao  ni wide format  barem jos 5 god.Vidimo da nekako sramotno na mala vrata dolazi tek na max tv,a i to tu i tamo,jako rijetko ga tko moze dobiti.Da bi dobili morate imati stvarno ogromnu propusnost parice,sto mnogi nemaju!

3. A kao trece ali ne najmanje vazno cak se tek planira uvesti digitalni prijenos tv signala(kao hrt1,2 rtl i nova tv se vec emitiraju ali o toj kvaliteti bolje ne raspravljati).

 

 

 

 

Nije točno da je digitalni signal tek u planu, on postoji već nekoliko godina u Hrvatskoj, a od Nove godine njime je pokrivena gotovo cijela država. Analogni signal će u Hrvatskoj biti u potpunosti ugašen 1.1.2011. godine, a u Primorsko-goranskoj i Istarskoj županiji već od 1.7.2009. godine, tako da tko u Istri do ljeta ne nabavi digitalni prijemnik više neće moći pratiti zemaljsku TV. 
 
Hrvatska radiotelevizija je u suradnji s tvrtkom Odašiljači i veze d.o.o. 28.03.2007 g. krenula u probno emitiranje TV programa u HDTV formatu. Emitirao se testni program HRT-HD u punom HD formatu (1920x1080). Test se emitirao s HRT doma (Prisavlje) na CH26 (514MHz, CR 2/3, GI 1/8) i moguće ga je bilo pratiti samo na području grada Zagreba. Danas već postoji mreža DVB-T odašiljača koji emitiraju TV program visoke kvalitete (HDTV).
Tijekom Europskoga nogometnog prvenstva 2008 gledatelji HRT-a mogli su primati i gledati sve utakmice koje su se emitirale uživo, u visokoj kvaliteti (HDTV ) u formatu 16:9 putem mreže digitalnih zemaljskih odašiljača koji emitiraju HD signal.
Ostalo vrijeme se putem tih istih odašiljača odašiljao redoviti program HTV 2 u digitalnoj tehnici, ali u standardnoj kvaliteti (SD) u formatu 4:3.  
Da bi se pratio TV program u visokoj kvaliteti (HDTV), potrebno je imati TV prijamnik (LCD ili Plasma), koji je Full HD ili HD ready i koji ima ugrađen MPEG-4 DVB-T prijamnik(dekoder).

Osim toga postoje stotine satelitskih programa koji se emitiraju u HD rezoluciji i u formatu 16:9. 

 
16 godina
offline
RE: Smisao kupnje!!
vombat kaže...

...Kod nas su vecina dvd-a u 4:3 formatu za nase trziste,znam da ima i u 16:9 ali u malo broju,to sto si rekao da su blu-ray hd to nije nikakva novost,nisam ni rekao da blu-ray nije hd.Ali opet se to svodi sve na par dvd-a u wide formatu i par bluraya poc 250 kn,nema ih u videotekama jel,bar koliko ja znam.

Jednostavno nije točno - velika većina filmskih DVD-a, za regiju 2, znači uključujući i naše tržište, je producirana u 2.35:1 (originalni kino format) ili 1.85:1 (približno 1.78:1 odnosno 16:9, dakle,  widescreen TV format). Ubuduće se ipak malo bolje informiraj prije nego počnes iznositi ovakve nebuloze...
Light travels much faster than sound, that's why some people seem bright until you hear them speak
15 godina
offline
Koji je smisao kupnje HD ready televizora?

Malo promasena tema, tj besmislena.

Meni je daleko bolje gledati cak i obican SD program na 120 cm plazmi  nego na nekoj maloj kutijuci od  55-72 cm , razlika u kvaliteti prikaza je neusporediva.

 

A moze se gledati i SD preko cijelog ekrana, istina  biras da li ces imati malo rastegnutu sliku ili ces iizgubiti malo rubove (ili kombinacija), ali brzo se na to priviknes i imas sasvim prihvatljivu opciju. A mozes i gledati s crnim rubovima okolo.

 

Ako ti en vidissmisao, nemoj kupiti i uzivaj na klasicnom crt-u.  Meni su se oci preporodile od kad sam uzeo plazmu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao kupnje!!

Za sada ima smisla samo kod gledanja filmova u blue-ray formatu i igranju igrica - PS3 ili XBox. Nešto se pričalo na HTV da će i oni nešto napraviti glede toga u skoroj budućnosti pa sada ne znam da li su nešto i učinili a znajući njih niti me ne zanima jer u većini slučajeva njihov program niti ne gledam a i ono što malo pogledam dovoljno mi je i da i čujem pa da mi sve bude jasno. Jawohl!

s.t.a.l.k.e.r. aka automaton aka yamijima
15 godina
neaktivan
offline
Koji je smisao kupnje HD ready televizora?

obicni SD program mi izgleda 10x ljepse na LCD-u nego na starom CRT-u od 50cm Osmijeh

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji je smisao kupnje HD ready televizora?

Dakle sve sto sam ja naveo u prvom postu i dalje stoji,ja se slazem da ima dvd-a i bluraya koji mogu iskoristiti lcd-plazma tv,nisam ni rekao drugacije,vec sam rekao dali se samo zbog toga isplati kupiti takav tv,i opet ponavljam bluray nemos iznajmiti u videoteci.Slazem se da se jos najvise takvi televizori isplate uzeti za spojiti na nekakvu konzolu pa cak i komp,s time da spajanje kompa na dijagonalu od 107cm+ i nema nekog smisla osim ako zelite da vam se ukoci vrat! A to da se vec emitira hd signal,to je sve u jako jako ranoj fazi.To sto je bio nogomet jednom u 2/4 god(kako kad je prvenstvo) i sto traje 1mj i nije neki poseban razlog za kupnju takvog tv-a. Mislim da se razumijemo,kada se bude moralo kupiti novi tv i kod mene ce doci lcd/plazma,zbog jednostavnog razloga sto crt-a vise iskreno skoro pa ni nema. Eto jedino sto su u bug-u napisali prednost tih novih tv-a je u ustedi prostora,i tu se takoder apsolutno slazem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koji je smisao kupnje HD ready televizora?
vombat kaže...

Dakle sve sto sam ja naveo u prvom postu i dalje stoji,ja se slazem da ima dvd-a i bluraya koji mogu iskoristiti lcd-plazma tv,nisam ni rekao drugacije,vec sam rekao dali se samo zbog toga isplati kupiti takav tv,i opet ponavljam bluray nemos iznajmiti u videoteci.Slazem se da se jos najvise takvi televizori isplate uzeti za spojiti na nekakvu konzolu pa cak i komp,s time da spajanje kompa na dijagonalu od 107cm+ i nema nekog smisla osim ako zelite da vam se ukoci vrat! A to da se vec emitira hd signal,to je sve u jako jako ranoj fazi.To sto je bio nogomet jednom u 2/4 god(kako kad je prvenstvo) i sto traje 1mj i nije neki poseban razlog za kupnju takvog tv-a. Mislim da se razumijemo,kada se bude moralo kupiti novi tv i kod mene ce doci lcd/plazma,zbog jednostavnog razloga sto crt-a vise iskreno skoro pa ni nema. Eto jedino sto su u bug-u napisali prednost tih novih tv-a je u ustedi prostora,i tu se takoder apsolutno slazem.

 Ako tako gledas nista u zivotu se skoro ne isplati, sto ce ti bilo kakav tv ionako ne donosi nikakve novce, samo trosi struju i tvoje vrijeme, sto ce ti auto, moras dati hrpu love za njega, placati poreze i sl tociti benzin, bolje ici pjeske ili javnim prijevozom, sto ce ti sva hrana koju jedes,, prezivio bi i s casom vode, malo rize i li kruha , cemu ikakav luksuz bez svega se skoro moze....   kuzis poantu.
Gledaj, slika je bolja na takvom tv-u od vecine crt-ova na bilo kojem signalu.
Ima tu izuetaka jer  jeftini lcd-ovi imaju losu sliku na SD signalu, ali netko tko kupuje jeftini LCD vjerojatno nije prije imao vrhunski crt.
I kako nema bluray-a u videotekama, u Zg ih ima. 
Ako gledas dosta filmova moze se preko ebay-a za sitnis nabaviti hrpu bluray filmova.
16 godina
neaktivan
offline
Koji je smisao kupnje HD ready televizora?

Vjerovali ili ne, ali u Hrvatskoj (da, da!) se mogu gledati (pripremite se, ovo je ŠOKANTNO) - programi strane proizvodnje! - Zamislite! Strane proizvodnje!

I (vjerovali ili ne) mnogi od tih programa dolaze u 16:9 formatu i HD formatu preko (ovo je još veći šok) SATELITA.

 

A sateliti... e to je posebna priča.

LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji je smisao kupnje HD ready televizora?

Da decki,svasta se moze,znam ja to.Moze se narucivati bluray filmove odsvakale,moze se posudivati bluray filmove u videotekama u zg-u(to sto 3/4 Hrvatske nije u Zagrebu to nema veze,jel),moze se da ti i roditelji placaju skupe satelitske sustave(ako oces ono sto si ti napisao naxeem) i pretplatu za njih,a ako hoces pravu stvar nece te jeftino izaci znam to,mozes i da ti roditelji placaju maxtv...ma moze se svasta.To sto ja pricam nije zavist ni jal na druge sto imaju takve televizore,ja pricam sto je realno,mozda ste vi svi u pravu pa se lcd-plazma tv-i kod nas mozda i mogu savrseno iskoristiti, mozda ja zivim u nekoj drugoj drzavi pa mi to nije poznato??!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je smisao kupnje HD ready televizora?

Ti si stvarno u nekoj žešćoj banani, to što si nabrojo i ironično pobjednički zaključio da se može (ak ti roditelji plate, ak se ne varam), stvarno se i može i pazi sad, za cifru od nekih 50 Kn mjesečno. Ne kužim, šta pokušavaš prodat neku svoju životnu istinu. Ja bi za tebe reko da si fakat disabled, ako nemožeš zaradit 500 kn onda se možda ne bi treb'o ni bavit tim stvarima. Ja baš mislim da si ti jedan od onih kojima roditelji pružaju koliko god mogu, al je problem u tebi jer nisi spreman i ti malo pogurat, jer da jesi shvatio bi da i nije baš  toliko financijsko opterećenje složit jedan prosječan sat. sustav, kad kažem prosječan, mislim zadvoljavajući za 80 % ljudi. Ako ti misliš da si neki profesionalac koji zaslužuje top of the pop, onda bi ti vjerovatno tvoja profesionalnost i profesija i priskrbila neki novac kojim bi mogao imat  kako ti kažeš "pravu stvar" , mada mislim da ni ne znaš šta je prava stvar. I samo da ti kažem da sam od petnaeste godine promijenio desetak kompova i nikad nisam kuko što mi roditelju nisu mogli priuštit sve što sam htio, ali svaka stvar koja je izašla u zadnjih desetak godina, a koja me zanimala, prošla je kroz moje ruke, kad -  tad (čitaj: kad sam zaradio lovu, a znao sam radit stvarno svakakve poslove). Danas sam hvala Bogu zaposlen i mogu si priuštit sve ono što mi trebe, ali i dosta toga što mi i nije neophodno, ali nisamo to postigao time što sam uvjeravo i sebe i druge da to što si ja ne mogu priuštit zapravo ni nema smisla kupit, nego sam šljako i odvajo svaku kunu i iz prve ruke se uvjerio u "istinu"...a mislim da ti ni ne moram pričat da svaki čovjek ima svoju istinu

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je smisao kupnje HD ready televizora?
vombat kaže...

Da decki,svasta se moze,znam ja to.Moze se narucivati bluray filmove odsvakale,moze se posudivati bluray filmove u videotekama u zg-u(to sto 3/4 Hrvatske nije u Zagrebu to nema veze,jel),moze se da ti i roditelji placaju skupe satelitske sustave(ako oces ono sto si ti napisao naxeem) i pretplatu za njih,a ako hoces pravu stvar nece te jeftino izaci znam to,mozes i da ti roditelji placaju maxtv...ma moze se svasta.To sto ja pricam nije zavist ni jal na druge sto imaju takve televizore,ja pricam sto je realno,mozda ste vi svi u pravu pa se lcd-plazma tv-i kod nas mozda i mogu savrseno iskoristiti, mozda ja zivim u nekoj drugoj drzavi pa mi to nije poznato??!!

I telefoni i Interneti i televizije.. sve je na moje ime, tako da sumnjam da ću roditelje pitati i za plazmu. Jesi ti ikad vidio plazmu? Obični televizijski program izgleda duplo bolje na plazmi od 107cm nego na bilo kojem CRT-u.
LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
15 godina
neaktivan
offline
Koji je smisao kupnje HD ready televizora?

Pa ako se moze imati bilo kakva legalna vrsta televizije za pretplatu od 50kn mjesecno onda ja takvu televiziju neznam,ti vjerojatno tu mislis na digi,ak se nevaram ona je 45kn ili koliko vec,ali to sranje za mene nije pristojna ponuda programa ni izbliza.Osobno imam maxtv koji mi je isto sranje manje vise(i kosta minimalno 160kn ak ga zelis imati).Vis a vis, ja sam svoj sadasnji komp ,koji imam koji mjesec, platio svojim novcem! A ja sam u "banani i disabled" kao isvaki prosjecni hrvat,jer u kakvoj drzavi zivimo bilo bi cudno da nisam:) I jos nesto vidio sam kako izgleda standardni program na lcd-plazma tv-ima,zato sam i otvorio ovu temu,nije bas tako bolji kako neki govore,ti mora da imas nekakav vid kojeg bi se i orao posramio pa primjecujes svaki pixel sa 5-10m,naxeem. Cinjenica je da  mi jos kao trziste nezadovoljavamo uvijetima za takve televizore,medutim,s obzirom da smo mi drzava u koju se samo uvozi,i onda neki lesinari koji upravo to i rade,zaraduju na nama majmunima jer nam prodaju muda pod bubrege(to je opcepoznato danas,postani ovlasteni zastupnik-distributer necega i prodavaj to naivcima po vecim cjenama u hr nego recimo u zemljama zapadne europe ili amerike),to je recimo slucaj i sa lcd-plazma tv-ima.

Sad ako sam ja u banani sto necu kupiti proizvod,tj hocu al ne jos,koji nemogu iskoristiti onda sam ocigledno u banani:)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji je smisao kupnje HD ready televizora?

Imam 42" Panasonic plazmu, zemaljski SD programi izgledaju fantasticno na njoj, uzivam u igranju PS3 igri, gledanju HD i DivX filmova skinutih s neta, i nije mi žao niti kune koju sam dao za taj uređaj! A ti vombat uzivaj u svom CRT-u jos slijedecih 5 godina...sretno ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je smisao kupnje HD ready televizora?
vombat kaže...

Pa ako se moze imati bilo kakva legalna vrsta televizije za pretplatu od 50kn mjesecno onda ja takvu televiziju neznam,ti vjerojatno tu mislis na digi,ak se nevaram ona je 45kn ili koliko vec,ali to sranje za mene nije pristojna ponuda programa ni izbliza.Osobno imam maxtv koji mi je isto sranje manje vise(i  kosta minimalno 160kn ak ga zelis imati).Vis a vis, ja sam svoj sadasnji komp ,koji imam koji mjesec, platio svojim novcem! A ja sam u "banani i disabled" kao isvaki prosjecni hrvat,jer u kakvoj drzavi zivimo bilo bi cudno da nisam:) I jos nesto vidio sam kako izgleda standardni program na lcd-plazma tv-ima,zato sam i otvorio ovu temu,nije bas tako bolji kako neki govore,ti mora da imas nekakav vid kojeg bi se i orao posramio pa primjecujes svaki pixel sa 5-10m,naxeem. Cinjenica je da  mi jos kao trziste nezadovoljavamo uvijetima za takve televizore,medutim,s obzirom da smo mi drzava u koju se samo uvozi,i onda neki lesinari koji upravo to i rade,zaraduju na nama majmunima jer nam prodaju muda pod bubrege(to je opcepoznato danas,postani ovlasteni zastupnik-distributer necega i prodavaj to naivcima po vecim cjenama u hr nego recimo u zemljama zapadne europe ili amerike),to je recimo slucaj i sa lcd-plazma tv-ima.

Sad ako sam ja u banani sto necu kupiti proizvod,tj hocu al ne jos,koji nemogu iskoristiti onda sam ocigledno u banani:)

 
ma jok. mi smo svi u banani, ti nisi. mi smo svi ovdje glupi i nasjeli smo na te tv-e. kamo srece da si nam na vrijeme rekao svoju filozofiju, sigurno nebi kupovali. svejedno ti hvala na zakasnjelom prosvjetljenju. ;)

(nhf) 
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je smisao kupnje HD ready televizora?

Pa daj pogledaj malo cijene satelitskih antena i recievera, pa onda vidi da ćeš za 50 kn mjesečno kroz godinu dana skupit 600 kn, pa onda opet pogledaj cijene antena i recievera. pa vidi šta ti se isplati.

Btw. ne razumijem koji je uopće smisao tvog pitanja, ako tako gledaš onda manje-više ništa na svijetu nema smisla, razmisli malo o tome kad primiš u ruke papir od plaće i baciš pogled na razno-razna davanja, da li to ima smisla?!?!?!?!

Pa mislim, ako mogu državi svaki mjesec davat 2000kn od kojih nemam nikakve koristi, zašto tolko tražit smisao u nečemu što samo po sebi nije stvoreno da bi bilo smisleno.

Da kapitalizam počiva na smislenosti (za konzumente), odavno bi nestao.

Upravo je to pomanjkanje razmišljanja o smislu, al onom većem  (the smislu) booster tog kapitalizma.

Ako se već želiš borit s vjetrenjačama, okreni se prema korijenu problema.

Nije problem u televizorima, niti u kompanijama željnim profita, što je potpuno legitimno u globalnom ekonomskom uređenju.

On se krije u najvećoj mjeri u temeljnim načelima kapitalzma, koji upravo počiva na extraprofitu.

Ako smo prihvatili kapitalizam, onda prihvatimo i one negativnosti koje nosi;

Dok se ne pojavi nešto bolje

Ovo što kažeš da mi kao tržište ne zadovoljavamo uvijetima za takve televizore (vjerovatno si mislio reć da infrastrukturalno ne zadovoljavamo u idealnoj mjeri, jer svako tržište koje je u stanju, odnosno spremno platit cijenu itekako zadovoljava ( a naše očito jest, sad na koji način, to je druga priča) )

Po toj logici, mi u Hrvatskoj ne zadovoljavamo ni uvjetima za  nove aute ako pogledaš stanje naših cesta, a ne bi se vjerovatno trebali bavit ni nogometom,ako pogledaš kakvi su nam stadioni. Kažu slovenci da ne zadovoljavamo ni uvjete za EU, tak da mislim da je priča o zadovoljavanju uvjeta relativna i manje više sekundarna u cijeloj toj priči.

Nemoguće je na tržištu nać proizvod za koji to tržište ne zadovoljava uvjete, bar minimalne...

Poz!!!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao kupnje!!
vombat kaže...

Taj signal nije svugdje digitalni,nije pretjerano jak(to se odnosi na rtl),nova tv recimo toboze ima digitalni signal a moze se cesto vidjeti da slika za vrijeme nevremena pocme snjeziti,kako ako im je signal digitalni kada snjezi???? Jedino hrt ima kvalitetan digitalni signal

 O čemu ti to? OiV emitira sve nacionalne kanale digitalno (HRT1, HRT2, NovaTV, RTL), a u Istri s njima i NIT. A digitalnog signala ili imaš ili nemaš, nema snijega i ostalih radosti.
15 godina
neaktivan
offline
Koji je smisao kupnje HD ready televizora?

Ma sigurno da davanja od place imaju smisla,ako taj novac ide za zdravstvo,skolstvo...sto svakom treba naravno,i svi od doga imamo koristi,bar bi trebali imati,u nasoj drzavi nemamo al ajd eto,da opet ne filozofiram:) Uglavnom vi ste u pravu glede mnogo stvari,nekazem da je kupiti takav tv glupost,nije! Ali i dalje smatram da se on nemoze najbolje iskoristiti ako recimo neuzmete nekakvu dodatnu opremu za njega.Tu mislim na recimo neki digitalni satelitski reciver,dobru antenu i onda narucite neku karticu za recimo premiere,sky...Ali to ce vas opet kostati puno,dobiti cete programe koji nisu na vasem jeziku,ja recimo neznam njemacki,znam engleski al opet da moram gledati stalno sadrzaj na stranom jeziku bilo bi malo naporno.Kada bi to napravili tada biste stvarno super iskoristili lcd-plazmu,al to su sve onda peripetije koje imate.

Ja sam ponajvise otvorio ovu temu jer sam vidio da masa ljudi kupuje takve televizore i onda gleda samo hrt,rtl i novu,sto je zaista neiskoristavanje potencijala takve tehnologije.Bar svi u mojem okruzenju tako rade,i onda se zale kako im je slika cudna,kako su ljudi neprirodni,razvuceni preko ekrana i sta sve ne....

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice