Source za učenje 3D-a ( prototip game engine-a )

poruka: 36
|
čitano: 12.910
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
RE: Source za učenje 3D-a ( prototip game engine-a
woodgamesfx kaže...
Weky kaže...

ne, nego ti čovjek ljepo dadne link za uvod u CGI, jer neznaš niti osnove grafike u igrama. Meni se cini da si ti to sve copy pasteao sa nekog tudeg pitaj boga kojeg linka.

 

Što sam copy-pasteao ???? 

Daj si malo pročitaj što sam napisao , dao sam ljudima savijet kako da krenu i dao im iz osobnog iskustva par savjeta.

Neznaš što je fixed a što programble pipeline, kako ćeš onda znat druge stvari, kao recimo tekstuiranje (bump mapping, normal mapping, mip-mapping, snalazenje u prostoru sa poligonima...)

BTW, neda mi se vise pisat odoh igrat nesto.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Source za učenje 3D-a ( prototip game engine-a
Weky kaže...
woodgamesfx kaže...
Weky kaže...

ne, nego ti čovjek ljepo dadne link za uvod u CGI, jer neznaš niti osnove grafike u igrama. Meni se cini da si ti to sve copy pasteao sa nekog tudeg pitaj boga kojeg linka.

 

Što sam copy-pasteao ???? 

Daj si malo pročitaj što sam napisao , dao sam ljudima savijet kako da krenu i dao im iz osobnog iskustva par savjeta.

Neznaš što je fixed a što programble pipeline, kako ćeš onda znat druge stvari, kao recimo tekstuiranje (bump mapping, normal mapping, mip-mapping, snalazenje u prostoru sa poligonima...)

BTW, neda mi se vise pisat odoh igrat nesto.

 

Ako nešto započneš onda i završi, kužiš, a ne možeš pljuvat ljude okolo i reč ne znaš ovo i ne znaš ono, a za tvoju informaciju znam Smijeh

Uživaj u igri....

 

 

 

http://www.woodgamesfx.com
14 godina
odjavljen
offline
RE: Source za učenje 3D-a ( prototip game engine-a
woodgamesfx kaže...
Weky kaže...
woodgamesfx kaže...

Uživaj u igri....

 

 

 

DankeBelji se

14 godina
neaktivan
offline
Source za učenje 3D-a ( prototip game engine-a )

Mislim ako ti nešto u vezi primjera koji sam naveo neće biti jasno svakako napiši, ako ću moć i znat odgovorit ću ti.

 

http://www.woodgamesfx.com
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Source za učenje 3D-a ( prototip game engine-a
woodgamesfx kaže...

Mislim ako ti nešto u vezi primjera koji sam naveo neće biti jasno svakako napiši, ako ću moć i znat odgovorit ću ti.

 

Ništ, one dvije slikice koje si stavio su OK, samo još malo ubaci vode u levele i eto dobre igreSmijeh Još tu vodu malo shaderiziraj....

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Source za učenje 3D-a ( prototip game engine-a

Da u pravu si, ali ne mogu ti opisati koliko vremena gubim na modeliranje, teksturiranje i animiranje ..... ufffffff . Kužiš htio sam ljudimo samo pojasnit da izrada igre nije samo PROGRAMIRANJE kako večina ljudi i misli.

Da ono su "stari" screenshotovi i kolege su mi rekli da sljedeće ne stavljam dok ne napravimo cjeli demo ili barem razinu s čime bi oni bili zadovoljni.

Da na žalost trenutno ne mogu koristiti reflection i refreaction shadere za vodu i full screen shadere Mršti se nadam se da do kraja godine bude i to moguće....

 

PS.

Mislim da je velik dio one rasprave bio djelom zbog početnog neporazuma. Ne tvrdim za sebe da sam "jak igrač", ali se trudim bit dobar Osmijeh.

Da i onaj tutorial za GLSL je zbilja dobar.

http://www.woodgamesfx.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice