Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

poruka: 25
|
čitano: 3.667
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika".
16 godina
offline
Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

Očito da nekome treba prozor za odabir glavnog internet preglednika. 

''It's not broken, It's a game feature''
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

Joj ne opet iste fore olinjalih konkurenata. Hoće li morati sad Windowsi 10 kad se upgradeaju, imati na pozdravnom prozoru 
opciju samodestrukcije, kako bi neuki korisnik znao da nemora imati Windowse, nego može složiti
i hackintosh ili instalirati distru linuxa? Pa i google trebalo onda isto tužiti jer na browseru treće strane pri
googlajnu stavlja upozorenja "da bolje radi sa chrome". Opet će floodati upgrade sra*ima koja nisu upgrade
nego "opcija odabira preglednika, media playera, čitača tekstova, preglednika slikica, editora tablica i kalkulatora"

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
25 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

ma seronja, zna da će sada moziila izgubit udio jer je EDGE nešto novo

15 godina
offline
Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

je, a kak si bez edgea (kaj nije taj sviral eplu?) instalirati internetski preglednik? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika
Napravi svoj os i trpaj sta te volja, u suprotnom, ne cmizdri! ;)
PSN - Muskarcina77
15 godina
neaktivan
offline
Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

Opet ista kmečava dostanih likova. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

Ma ti preglednici su od nekadašnjeg laganog preglednika postali mrcine koje gutaju resurse,
najbolje ljudi znaju kad su na bateriji. Neki dan sam naletio na ovu infografiku. 
http://www.informationisbeautiful.net/visualizations/million-lines-of-code/
Pa bestraga i dovraga, jel normalno da Chrome ima 7 miliona redaka koda (126 000 A4 stranica printanog teksta), 
dok recimo cijeli Linux kernel ima 5 milijuna. Photoshop CS6, alat kojim se ipak
nešto može proizvesti, ima 4,5. Istina, sve ih šiša Facebook sa 61 milijun redova koda. 
Mora bit da je sve samo usluga chatanja, traženja prijatelja, lajkanja i šeranja slikica. hm.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
14 0 hvala 6
9 godina
protjeran
offline
Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

Plejada komentara MS ratnika, kmece li kmece. Bole ih zakoni i ilegalan nacin na koji je MS dosao do monopola na trzistu desktop os-a. Slicnost sa glasacima HDZ-a je slucajna i nenamjerna 

Moj PC  
1 12 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika
overhaul kaže...

Ma ti preglednici su od nekadašnjeg laganog preglednika postali mrcine koje gutaju resurse,
najbolje ljudi znaju kad su na bateriji. Neki dan sam naletio na ovu infografiku. 
http://www.informationisbeautiful.net/visualizations/million-lines-of-code/
Pa bestraga i dovraga, jel normalno da Chrome ima 7 miliona redaka koda (126 000 A4 stranica printanog teksta), 
dok recimo cijeli Linux kernel ima 5 milijuna. Photoshop CS6, alat kojim se ipak
nešto može proizvesti, ima 4,5. Istina, sve ih šiša Facebook sa 61 milijun redova koda. 
Mora bit da je sve samo usluga chatanja, traženja prijatelja, lajkanja i šeranja slikica. hm.

 Hm, firefox ima više od chromea, zanima me opera baš, symbian kolko ima :-O

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
12 godina
odjavljen
offline
Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

Jednom negacijom glagola - ne seri. Guza gaće zvače, vidi da polako odlazi tržište na Edge

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 18:31 (Dex.pwn).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

Ako mu to smeta nek napravi svoj OS , to kao da ja moram promjenit zavjese u svojoj kuci jer se susjedu ne svidjaju .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
6 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

Malo gledam ovdje... https://www.openhub.net/

Linux kernel - 18 milijuna linija koda

Firefox - 13,4

Chromium - 17,4

Chromium OS - 12,4

Android - 12,9

Symbian Platform - 37,5

Gimp - 734 tisuće

Mada ne znam koliko su ovi podaci relevantni.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika
Dal on čuje sebe šta priča?! Kao što je kolega napisao već, neka naprave sebi OS i neka tamo Firefox bude zadani preglednik. Ne seru po jabučarima, jadno.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
15 godina
neaktivan
offline
Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

Pazi sad ovo, ne smiju u vlastiti OS staviti vlastiti browser jer ga tako nameću korisnicima. Ako je netko toliko informatički nepismen da ne zna staviti neki drugi browser, onda računala nisu za njega.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
12 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika
Virty kaže...
Napravi svoj os i trpaj sta te volja, u suprotnom, ne cmizdri! ;)

 pa napravili su oni to vec :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika
Nebi baš rekao da onda računala nisu za tu osobu ali joj definitivno onda ne treba nikakav drugi preglednik.
www.wpnovosti.com || WoT: zemo323
15 godina
offline
Re: Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika
NecroKnight kaže...

Pazi sad ovo, ne smiju u vlastiti OS staviti vlastiti browser jer ga tako nameću korisnicima. Ako je netko toliko informatički nepismen da ne zna staviti neki drugi browser, onda računala nisu za njega.

 ili je državni službenik (u svim sektorima) u rvackoj 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika
majstorSZ kaže...
Nebi baš rekao da onda računala nisu za tu osobu ali joj definitivno onda ne treba nikakav drugi preglednik.

Odn. ne zaslužuje drugi preglednik  .

Deckard
14 godina
neaktivan
offline
Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

Zaboravio je reći da kada se update radi, sve postavke ostaju iste kao i u prijašnjem sustavu, dakle ako smo imali firefox imamo ih i u windows 10. Danas korisniku nije teško doći do software-a koji želi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

A što je sa ostalim aplikacijama?

Neka izbace windows media player, paint, kalkulator, preglednik fotografija, preglednik PDF-a, file explorer... za sve ima alternativa koja se ni ne buni.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika
jobi123 kaže...

Zaboravio je reći da kada se update radi, sve postavke ostaju iste kao i u prijašnjem sustavu, dakle ako smo imali firefox imamo ih i u windows 10. Danas korisniku nije teško doći do software-a koji želi.

Zapravo bi se začudio kolikima je problem čak i preraspored ikona na desktopu, a da o downloadu i instalaciji softwarea ne govorimo. Pišem iz svakodnevnog iskustva rada s pacije..., pardon korisnicima računala. Ja sam na sve tri kante koje sam nadograđivao na Win10 morao natrag vraćati Chrome kao default browser. Čak i ako makneš default tijekom upgradea, Winsi razmontiraju default. Barem je tako bilo kod mene.

Deckard
16 godina
offline
Re: Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika
overhaul kaže...

Ma ti preglednici su od nekadašnjeg laganog preglednika postali mrcine koje gutaju resurse,
najbolje ljudi znaju kad su na bateriji. Neki dan sam naletio na ovu infografiku. 
http://www.informationisbeautiful.net/visualizations/million-lines-of-code/
Pa bestraga i dovraga, jel normalno da Chrome ima 7 miliona redaka koda (126 000 A4 stranica printanog teksta), 
dok recimo cijeli Linux kernel ima 5 milijuna. Photoshop CS6, alat kojim se ipak
nešto može proizvesti, ima 4,5. Istina, sve ih šiša Facebook sa 61 milijun redova koda. 
Mora bit da je sve samo usluga chatanja, traženja prijatelja, lajkanja i šeranja slikica. hm.

Trećina tog broja ti otpada na razlike

function xxx()

{

}

i

function xxx(){

}

www.plecko.com.hr, www.mikrotik.hr, www.it-experts.hr, plecko.com.hr, recepti.plecko.com.hr, dm.mikrotik.hr, www.facebook.com/ParkiramKaoIdiot
14 godina
neaktivan
offline
Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika

Tko ne zna promijenit je*eni browser ne treba niti radit na PC-u. Android mi ne dopušta da maknem Chrome, iOS mi ne dopušta da maknem Safari i to je njihovo pravo, njihov prozvod ako se nekome ne sviđa neka ne koristi. Svi se nešto žale i žale. Koristim Firefox ali mislim da je dosta tog kukanja nego neka se uhvate posla, ako je nešto dobro korisnici će već naći način da to koriste. Kada sam prvi put radio na Mac OS X-u i instalirao Firefox odmah sam našao kako se mijenja browser, ista stvar je i sa Windowsima, samo mozak malo uključit.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika
PlayMaker10 kaže...

samo mozak malo uključit.

Samo što 95% ljudi (ok, ovo je možda floskula, ali kako starim uviđam kako je istinita) ne želi upaliti mozak nego radije zove dežurnog frika (prijatelja, susjeda, rođaka). Danas sam liku od cca 35 godina koji na radnom mjestu koristi, među ostalim, i komp već više od desetak godina morao objašnjavati gdje se nalazi prokleti Page Down koji mora stisnuti u kombinaciji s još jednom tipkom. Zamisli tek što bi bilo da se radilo o any keyu ? Na pitanje kuda ide ovaj svijet i zašto je promjena default browsera na Windowsima 10 postala predmet rasprava odgovor daje legendarni film Idiocracy (www.imdb.com/title/tt0387808).

Deckard
16 godina
offline
Re: Nametanje Edgea suprotno izboru korisnika
sirka666 kaže...

A što je sa ostalim aplikacijama?

Neka izbace windows media player, paint, kalkulator, preglednik fotografija, preglednik PDF-a, file explorer... za sve ima alternativa koja se ni ne buni.

OK, koja od tih kategorija je čitavo jedno tržište za sebe?

Gledam te!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice