Adobe Photoshop CS4 addon?

poruka: 7
|
čitano: 6.265
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Adobe Photoshop CS4 addon?

 

Pozdrav narode, dajte pomagajte...

 

Vec neko vrijeme iz zabave rabim navedeni Photoshop... nije najnoviji ali zadovoljava moje potrebe...

 

Dakle volim izradjivat kolaže gdje je obicno fotka u pozadini... U prednji plan nakon toga ubacujem različite elemente, fontove, skice, itd...

 

Ono sto me neopisivo zdere u photoshopu je nemogucnost preciznog 2D pozicioniranja objekata u prednjem planu...

 

postoji li neki plugin koji bi mi dakle omogucio pozicioniranje nekog objekta (titla, skice, itd). pocevsi od tocke x,y u gornjem lijevom kutu/donjem lijevom kutu objekta? Kao i precizno navodnjenje dimenzija objekta?

 

naravno da photoshop nije CAD aplikacija niti ce to ikada biti... ali kad mogu ubacivat 3D kerefeke u CS4 mogu valjda nakon 25 godina razvoja ubacit i 2D precizno pozicioniranje?!...

 

unaprijed zahvaljujem.

 

MarkoST

 

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe Photoshop CS4 addon?
MarkoST kaže...

 

Pozdrav narode, dajte pomagajte...

 

Vec neko vrijeme iz zabave rabim navedeni Photoshop... nije najnoviji ali zadovoljava moje potrebe...

 

Dakle volim izradjivat kolaže gdje je obicno fotka u pozadini... U prednji plan nakon toga ubacujem različite elemente, fontove, skice, itd...

 

Ono sto me neopisivo zdere u photoshopu je nemogucnost preciznog 2D pozicioniranja objekata u prednjem planu...

 

postoji li neki plugin koji bi mi dakle omogucio pozicioniranje nekog objekta (titla, skice, itd). pocevsi od tocke x,y u gornjem lijevom kutu/donjem lijevom kutu objekta? Kao i precizno navodnjenje dimenzija objekta?

 

naravno da photoshop nije CAD aplikacija niti ce to ikada biti... ali kad mogu ubacivat 3D kerefeke u CS4 mogu valjda nakon 25 godina razvoja ubacit i 2D precizno pozicioniranje?!...

 

unaprijed zahvaljujem.

 

MarkoST

 

Odabereš layer i ctrl+t za tranform tool i onda ti se pojavi toolbar u kojem možeš ručno mijenjat X i Y koordinate. Jesi li na to mislio?

Možda bi ti illustrator bio bolji odabir, ako radiš sa krivuljama. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Adobe Photoshop CS4 addon?
te koordinate mi na zalost ne znace nista...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe Photoshop CS4 addon?
MarkoST kaže...
te koordinate mi na zalost ne znace nista...

 onda ne kužim na što misliš jer preko toga se precizno pozicioniraju objekti i zadaju im se precizne dimenzije.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Adobe Photoshop CS4 addon?

pozicioniranje objekta je moguće u pikselima, ali odredjivanje dimenzije objekta nije moguće u pikselima vec samo u postocima što mi nista ne znaci...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe Photoshop CS4 addon?
MarkoST kaže...

pozicioniranje objekta je moguće u pikselima, ali odredjivanje dimenzije objekta nije moguće u pikselima vec samo u postocima što mi nista ne znaci...

Postavi si jedinicu koju želiš koristiti, mogu biti pixeli, mm, cm... i onda u toj jedinici upisuješ dimenzije.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Adobe Photoshop CS4 addon?
okej, probat cu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice