Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže u H

poruka: 13
|
čitano: 2.606
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže u H".
8 godina
offline
Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže u H

Znam kako ovaj dio biznisa funkcionira, uvjeren sam da Toyotu općenito krasi pouzdanost, ali tvrditi da je model koji još nije ni izašao izdržljiv i pouzdan mi je svejedno previše. To već ide u sferu  znanstvene fantastike i putovanja kroz vrijeme.

Ja rekoh
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže
Feudalac kaže...

Znam kako ovaj dio biznisa funkcionira, uvjeren sam da Toyotu općenito krasi pouzdanost, ali tvrditi da je model koji još nije ni izašao izdržljiv i pouzdan mi je svejedno previše. To već ide u sferu  znanstvene fantastike i putovanja kroz vrijeme.

 Zamisli citat o autima na Bug-u...doslovce preveden letak.

Di2 & EPS FTW!
8 godina
offline
Re: Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže
ivanoile kaže...
Feudalac kaže...

Znam kako ovaj dio biznisa funkcionira, uvjeren sam da Toyotu općenito krasi pouzdanost, ali tvrditi da je model koji još nije ni izašao izdržljiv i pouzdan mi je svejedno previše. To već ide u sferu  znanstvene fantastike i putovanja kroz vrijeme.

 Zamisli citat o autima na Bug-u...doslovce preveden letak.

 Ista stvar je kod svih drugih. Nećeš biti pozvan na prezentacije ako ne pišeš kako oni žele, a ako želiš imati integritet, morat ćeš u principu čekati da model doće u salone, kupiti ga za svoje noce i onda testirati. To si gotovo nitko ne može priuštiti, a tada već postaje bespredmetno nešto objavljivati jer kasniš... Svejedno bih volio da se mrvicu suzdrže od besmisleniih trdnji...

Ja rekoh
11 godina
online
Re: Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže
Feudalac kaže...

...a ako želiš imati integritet, morat ćeš u principu čekati da model doće u salone, kupiti ga za svoje noce i onda testirati. To si gotovo nitko ne može priuštiti, a tada već postaje bespredmetno nešto objavljivati jer kasniš... Svejedno bih volio da se mrvicu suzdrže od besmisleniih trdnji...

 za pitanje pouzdanosti sasvim je to svejedno jer ionako rijetko tko testira auto na duži rok

 

svojevremeno, dok sam testirao vozila i pisao recenzije, odlazio sam direktno u lokalne autokuće, što je njima odgovaralo jer bi onda u testu na fotkama auto najčešće krasio logo autokuće i bila bi to direktna reklama baš za njihovu autokuću, dakle nisam ovisio o uvozniku ili samom proizvođaču, što je ponekad imalo i prednosti jer bi znao objaviti članak o novim autima i prije klasičnih automagazina poput autoblica ili autokluba

negativnost je bila da neke marke nisam testirao, poput mazde, jer je uvoznik odobravao isključivo testove preko njih, ne preko lokalnih dilera

 

primjerice, nissan murano sam testirao i tekst objavio mjesec dana prije svih ostalih, jer je lokalna autokuća naručila za kupca jedan komad koji je stigao dosta prije ostalih i njega sam dobio na test

s druge strane sjećam se testa peugeota 207, nasljednika popularne 206-ice, a dobio sam u isto vrijeme full opremljeni 207 s najjačim motorom i relativno skromni 206 u nekakvom posebnom izdanju, slično opel classic modelima - nov i redizajniran, ali pošto se prodaje paralelno uz novi model, s dosta nižom cijenom

novi 207 je bio odličan, nakrcan opremom, s tada nepojmljivim fičrima u toj klasi, poput automatskog sklapanja retrovizora ili panorame preko cijelog krova, no 206 je bio zabavniji za vožnju, okretniji i usprkos slabijem motoru i slabijim ubrzanjima, činilo se da 'ide bolje'

 

po pitanju kvalitete i pouzdanosti, sjećam se da je naletio lik u nekom kvartu gdje sam išao raditi neku nevezanu priču, i taj lik mi je ispričao kako je gotovo isti model 207 kupio prije par mjeseci i od tada je na servisu, a u zamjenu kao zamjensko vozilo je dobio 206  kojeg je imao prije nego ga je odlučio zamijeniti novim 207, baš zato jer je 206 bio nepoderiv

kasnije mi je i kolegica uzela taj 207 i godinu dana također provela u servisu svako malo, na koncu ga se jedva riješila niti dvije godine nakon kupnje i uzela - 206 classic

 

dakle, to novinari koji testiraju automobile nikako ne mogu znati i ako već pišu o pouzdanosti, onda eventualno mogu istaknuti da proizvođač reklamira veću kvalitetu i pouzanost, ali istaknuti da će se to pokazati s vremenom

slično sam i sam pisao kad je renault odlučio napraviti nešto po pitanju priča o nepuzdanosti i uveo tada za njih novi sustav kontrole kvalitete - nemereš reći da je novi model pouzdaniji dok ne prođe neko vrijeme, štogod da proizvođač tvrdio u reklami 

doduše, toyota jest poznata po pouzdanosti i tu je mogućnost da ti se tvrdnja o boljoj kvaliteti obije o glavu daleko manja od ostalih, s tim da treba naglasiti razliku između osjećaja kvalitete materijala u unutrašnosti i kvalitete 'nekvarenja' kroz duži rok korištenja vozila

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 9:46 (picajzla0707).
6 godina
offline
Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže u H

govore o zabrani naftaša...a kad kupiš ovo čudo danas...to se vozi dok iii se ne raspadne ili vlasnik ne ode u vječna lovišta

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 mjeseci
offline
Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže u H

Hah, recenzije automobila su najobičnija reklama. 

 
0 0 hvala 0
14 mjeseci
offline
Re: Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže
ivanoile kaže...
Feudalac kaže...

Znam kako ovaj dio biznisa funkcionira, uvjeren sam da Toyotu općenito krasi pouzdanost, ali tvrditi da je model koji još nije ni izašao izdržljiv i pouzdan mi je svejedno previše. To već ide u sferu  znanstvene fantastike i putovanja kroz vrijeme.

 Zamisli citat o autima na Bug-u...doslovce preveden letak.

 hehe, što nisu nedavno bili i robo usisavači u časopisu? Uskoro i bijela tehnika! A ako može robo usisavač onda može i robo kosilica ionako je to ista stvar. Znači vrt i okućnica je iduća. 

8 godina
offline
Re: Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže
nadimka nemam kaže...
ivanoile kaže...
Feudalac kaže...

Znam kako ovaj dio biznisa funkcionira, uvjeren sam da Toyotu općenito krasi pouzdanost, ali tvrditi da je model koji još nije ni izašao izdržljiv i pouzdan mi je svejedno previše. To već ide u sferu  znanstvene fantastike i putovanja kroz vrijeme.

 Zamisli citat o autima na Bug-u...doslovce preveden letak.

 hehe, što nisu nedavno bili i robo usisavači u časopisu? Uskoro i bijela tehnika! A ako može robo usisavač onda može i robo kosilica ionako je to ista stvar. Znači vrt i okućnica je iduća. 

 Zašto ne? Sve je danas pogonjeno elektronikom i softverom.

Ja rekoh
14 godina
offline
Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže u H

šteta što ne rade nešto u stilu FJ, 3-vratno i naravno dizlo...

 

ali vidi mi se ovaj model s okruglim svjetlima, klasičar, ali to je ograničena serija...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže u H

Znaci tko kupi ovo vozilo u hibridnoj izvedbi njemu ovo vozilo ni ne treba... 

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže

blagi hibrid je samo dodatna snaga,  električni  "turbo" bez turbo rupe, sad se izvode kao starter-generatori ili na spoju radilice i vratila mjenjača...

 

nema vožnje na elefutriku kod njih...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 21:11 (Stric_Jura).
14 godina
offline
Re: Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže
Stric_Jura kaže...

blagi hibrid je samo dodatna snaga,  električni  "turbo" bez turbo rupe, sad se izvode kao starter-generatori ili na spoju radilice i vratila mjenjača...

 

nema vožnje na elefutriku kod njih...

 Bilo kakav "dodatak" komplicira izvedbu i time pouzdanost. Ako ti treba ovakva vrsta vozila "to" ti ne treba. Ali eto ljudi kupuju pa je land cruiser postao to sto je. Sada ga bar bliskoistocni teroristi ( freedom fighters ili kako vec ) nece toliko kupovati 

Hm iako toyot anije toliko blentava pa mozda ostave nekakvu "pravu" izvedbu? 

6 godina
offline
Re: Toyota Land Cruiser 250: nova generacija stiže
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice