Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotaksija

poruka: 14
|
čitano: 4.388
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotaksija".
10 godina
offline
Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotaksija

lol, svidja mi se kako su mjesta za reklamu na automobilima ostala prazna... ne zele provocirati i nadaju se da ce sve pasti u zaborav :)

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotaksija

Majstor je dobio 180 milijuna Eura javnog novca. Da bi tim novcem na kraju kupio rješenje neke druge tvrtke i još probio sve rokove. Da ne spominjem sve ostalo besplatno što mu je ova država i partija dala.

Prosječno glup i umjereno lud
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 10:50 (DuxCro).
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotak
Možda se udruže sa znatno iskusnijim konzumentima državnog novca - HŽ - pa naprave autonomne vlakove :-)

Vlakovi imaju puno više tunela koje treba obojati.
 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotaksija

pripada VW koncernu, a vozi Toyote :)

 
1 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotak
DuxCro kaže...

Majstor je dobio 180 milijuna Eura javnog novca. Da bi tim novcem na kraju kupio rješenje neke druge tvrtke i još probio sve rokove. Da ne spominjem sve ostalo besplatno što mu je ova država i partija dala.

 
more or less tako je. Dobio novce kojim je kupio vec gotovu tehnologiju, pojednostavljeno gledano "ugraditi ce mape unutra", i onda proizvesti nesto sto nece nikada biti funkcionalno osim kao kakvog koncept koji radi u strogo kontroliranim uvjetima.

13 godina
offline
Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotaksija

Možda probati detaljno mapirati jedan kvart, pa probati vozila unutar njega, bez da ikoga pogaze, pregaze ili razbiju nešto, pa onda jurišati na cijeli grad.

OK, znam da je moja ideja štreberska, i ne razmišljam out of the box, no što ću sj...alo me klasično školovanje i preveliko iskustvo (znači prestar)

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 22:06 (mr.potter).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotak
mr.potter kaže...

Možda probati detaljno mapirati jedan kvart, pa probati vozila unutar njega, bez da ikoga pogaze, pregaze ili razbiju nešto, pa onda jurišati na cijeli grad.

OK, znam da je moja ideja štreberska, i ne razmišljam out of the box, no što ću sj...alo me klasično školovanje i preveliko iskustvo (znači prestar)

U Heilbronnu, jedno od najprometnijih raskrizja(Hafenstraße), je "poligon" za autonomnu voznju, ako "svabe" vjeruju u to, mogu i Hrvati 

 

Naravno, slazem se s tvojom tvrdnjom

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
15 godina
offline
Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotaksija

nije li to prekrasno: umjesto reorganizranja, sanacije i proširenja usluga javnog prijevoza (za čime se vapi desetljećima), brdo love dati nekakvom luftbrenzerskom maglodilerskom gelipteru, da se igra s autićima u ionako vozilima pretrpanom gradu, čija infrastruktura to ne može podnijeti. i to vi zovete homo sapiens?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotak
Ajar kaže...

nije li to prekrasno: umjesto reorganizranja, sanacije i proširenja usluga javnog prijevoza (za čime se vapi desetljećima), brdo love dati nekakvom luftbrenzerskom maglodilerskom gelipteru, da se igra s autićima u ionako vozilima pretrpanom gradu, čija infrastruktura to ne može podnijeti. i to vi zovete homo sapiens?! 

 Odosmo u off-topic, no Cluj-Napoca (Rumunjska) grad sa manje od 300.000 stanovnika (411.000 sa širom okolicom) počinje graditi metro koji će u konačnici imati 19 stanica i to finansiran dijelom preko EU/Rumunjskih fonda za oporavak (nešto mi poznato ), a nama je krajnje dostignuće u srednjoeuropskoj "metropoli" iliti "malom Beču" najaviti produženje tramvajske pruge u budućem produžetku Sarajevske ulice (bez ikakvog čvrstog roka).  Kad sam ovo pročitao onda sam zaključio da smo stvarno vukoj..ina i u odnosu na istok prema koje se s prijezirom odnosimo.

 

Imamo gotove željezničke pruge kroz grad no nismo u stanju na njima organizirati  javni prijevoz u prsten, češće i sa više stajališta.  

Ne, mi sve preskačemo i svakoga od nas na posao/školu/plac/tvornicu robotaxija... vozi taksi bez vozača .

14 godina
offline
Re: Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotak
mr.potter kaže...
Ajar kaže...

nije li to prekrasno: umjesto reorganizranja, sanacije i proširenja usluga javnog prijevoza (za čime se vapi desetljećima), brdo love dati nekakvom luftbrenzerskom maglodilerskom gelipteru, da se igra s autićima u ionako vozilima pretrpanom gradu, čija infrastruktura to ne može podnijeti. i to vi zovete homo sapiens?! 

 Odosmo u off-topic, no Cluj-Napoca (Rumunjska) grad sa manje od 300.000 stanovnika (411.000 sa širom okolicom) počinje graditi metro koji će u konačnici imati 19 stanica i to finansiran dijelom preko EU/Rumunjskih fonda za oporavak (nešto mi poznato ), a nama je krajnje dostignuće u srednjoeuropskoj "metropoli" iliti "malom Beču" najaviti produženje tramvajske pruge u budućem produžetku Sarajevske ulice (bez ikakvog čvrstog roka).  Kad sam ovo pročitao onda sam zaključio da smo stvarno vukoj..ina i u odnosu na istok prema koje se s prijezirom odnosimo.

 

Imamo gotove željezničke pruge kroz grad no nismo u stanju na njima organizirati  javni prijevoz u prsten, češće i sa više stajališta.  

Ne, mi sve preskačemo i svakoga od nas na posao/školu/plac/tvornicu robotaxija... vozi taksi bez vozača .

Da u ZG izgradiš metro kamenjari bi ga koristili za auto prijevoz, kao što sad koriste pruge. Ili bi upalili sva četri na ulazu u metro i otišli na gorki pelinkovac.

13 godina
offline
Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotaksija

Što nije jeftinije nabaviti tesle, uključiti autopilot i za svaki slučaj postaviti nepalca u svaku koji će stisnuti kočnicu ako bude potrebno?

 
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotak
To je plan B
8 godina
offline
Re: Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotak
Gallu kaže...

pripada VW koncernu, a vozi Toyote :)

 Pa zna on s kojom markom ce imat najmanje problema :P

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
2 godine
offline
Započinje mapiranje Zagreba za projekt robotaksija

Rimac mapiranje cca. 2018. s Renault Scenicom:

 

 

 

Rimac mapiranje cca. 2021. s Kiom Stinger:

 

 

Rimac mapiranje 2024. s Toyotom Yaris:

 

 

Magia Posthuma
 
1 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice