Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ove s

poruka: 15
|
čitano: 11.243
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ove s ".
6 godina
offline
Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ove s

penzionerski auto

 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ove s

50.000 eura za mali gradski autic 150ks bez opreme

Stvarno bi volio vidjet ko ovo naruči novo iz salona

 

 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ove s

Plastično govance. MB kvaliteta je u zadnjih 5-10god otišla kvragu...

He who is brave is free.
 
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ov
njuznjuz kaže...

50.000 eura za mali gradski autic 150ks bez opreme

Stvarno bi volio vidjet ko ovo naruči novo iz salona

 

 Također bih volio vidjeti tko ovo kupi rabljeno nakon 3-4 godine s više od 100k kilometara za 30k €, ništa manje glupa kupnja

5 godina
offline
Re: Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ov
Dwyane Wade kaže...

Plastično govance. MB kvaliteta je u zadnjih 5-10god otišla kvragu...

  MB krece od c klase. Ovo ispod je da se popuni trziste. To sam govorio i dok sam radio u MB salonu.....

MB-u nije trebala A i B klasa jer to nije MB trziste isto kao sto VW ne moze uci u trziste S klase.,....

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.2.2024 9:30 (Posmatrač).
11 godina
online
Re: Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ov
njuznjuz kaže...

50.000 eura za mali gradski autic 150ks bez opreme

 baš da je 'mali gradski autić' i nije

a klasa je rang golfa, b klasa je veća, ako je ovo 'mali gradski autić', onda je golf valjda rang skutera

 

 

16 godina
offline
Re: Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ov
Posmatrač kaže...
Dwyane Wade kaže...

Plastično govance. MB kvaliteta je u zadnjih 5-10god otišla kvragu...

  MB krece od c klase. Ovo ispod je da se popuni trziste. To sam govorio i dok sam radio u MB salonu.....

MB-u nije trebala A i B klasa jer to nije MB trziste isto kao sto VW ne moze uci u trziste S klase.,....

Meni ne moraš pričati  Iako moram biti iskren i reći da i cekiju fali jako puno luksuza. Ima detalja i odluka koje su jednostavno čudne u najmanju ruku. Klasa iznad, E, ne mogu suditi jer nisam vozio ovu najnoviju ali bacio sam samo oko unutra u salonu - isto nije neka sreća dok vanjski dizajn ne bih uopće komentirao. 

He who is brave is free.
13 godina
offline
Re: Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ov
Dwyane Wade kaže...
Posmatrač kaže...
Dwyane Wade kaže...

Plastično govance. MB kvaliteta je u zadnjih 5-10god otišla kvragu...

  MB krece od c klase. Ovo ispod je da se popuni trziste. To sam govorio i dok sam radio u MB salonu.....

MB-u nije trebala A i B klasa jer to nije MB trziste isto kao sto VW ne moze uci u trziste S klase.,....

Meni ne moraš pričati  Iako moram biti iskren i reći da i cekiju fali jako puno luksuza. Ima detalja i odluka koje su jednostavno čudne u najmanju ruku. Klasa iznad, E, ne mogu suditi jer nisam vozio ovu najnoviju ali bacio sam samo oko unutra u salonu - isto nije neka sreća dok vanjski dizajn ne bih uopće komentirao. 

 To je tak relativno. Eto, meni nova e klasa izvana ima jedan od najrafiranijih dizajnerskih crta iz cijele te klase. Pogledaj bmw 5 2024. Ne znaš di ide taj dizajn, sve nekaj uglato. Oštar dizajn je odlika brzog zastarijevanja. 

15 godina
offline
Re: Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ov
Posmatrač kaže...
Dwyane Wade kaže...

Plastično govance. MB kvaliteta je u zadnjih 5-10god otišla kvragu...

  MB krece od c klase. Ovo ispod je da se popuni trziste. To sam govorio i dok sam radio u MB salonu.....

MB-u nije trebala A i B klasa jer to nije MB trziste isto kao sto VW ne moze uci u trziste S klase.,....

Nije bas... ove nove serije od A i B se najmanje kvare (malo bolje istrazi, od Dekre, ADCA- i ostlaih... a uvijek imas i auto dna i sl.), ugl kvare se, ironicno, manje od C i CLA... CLA su imale razne probleme, S klasa se isto nije pokazala da je bezgresna tako da reci da pocinje tek od C klase je glupost, jednostavno, moram to tako nazvati ali da.... generalno se slazem da im se kvaliteta opcenito srozala (od 1970, 80-ih).. Nema A bez razloga prakticki skoro istu cijenu kao C i CLA. Za polu-penzionersko vozilo i sl. se slazem. Npr. po aerodinamici je A klasa najbolja ili druga najbollja....  takoder, neki motori su od Renaulta (130 PS) i ispod ali samo kalup, ostalo je Mercedes, od 150 PS pa na dalje je 100% Mercedes i sl.

 

Trebala im je u smislu jer ne rade "male motore" pa su ofsourcali drugim firmama da popune  to trziste, nista cudno i novo.... to radi i BMW i ostali....  danas je A, C i CLA, GLA dosta sllican po mnogocemu (mnogi dijelovi su isti ili slicni), dok je prije A i B serija bila totalno neprepoznatljiva, kao da nije bio Mercedes vec neka skroz druga marka.

 

Sto reci covjeku koji ima bas tu A klasu 7 godina i nikada nikakvih kvarova, osim sto moras na redoviti servis koji eto neki bi rekli: "nije bas najnajjeftiniji" i eto sto je nekima "novitet" sto je preporuka da se promijeni ulje na getribi. Prakticki se mijenja samo ulje i filteri.... to je sve.

 

Ako bas hoces ultimativnu dugovjecnost, sigurnost i male troskove, onda nista drugo od Japanca ne gledaj, neke Toyote i slicno, s Toyotom bar znas sto dobijes (staro i moderno u jednom), dok npr. kod novih Golfova stede vec kod suvozaca (nije gumirano itd.).. a uvijek su bili skupi i nikada do koljena Audiju, Mercedesu i BMW-u (iako to neki zele prikazati da su im blizu, pogotovo Audiju).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 20:26 (lovac82).
5 godina
offline
Re: Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ov
lovac82 kaže...
Posmatrač kaže...
Dwyane Wade kaže...

Plastično govance. MB kvaliteta je u zadnjih 5-10god otišla kvragu...

  MB krece od c klase. Ovo ispod je da se popuni trziste. To sam govorio i dok sam radio u MB salonu.....

MB-u nije trebala A i B klasa jer to nije MB trziste isto kao sto VW ne moze uci u trziste S klase.,....

Nije bas... ove nove serije od A i B se najmanje kvare (malo bolje istrazi, od Dekre, ADCA- i ostlaih... a uvijek imas i auto dna i sl.), ugl kvare se, ironicno, manje od C i CLA... CLA su imale razne probleme, S klasa se isto nije pokazala da je bezgresna tako da reci da pocinje tek od C klase je glupost, jednostavno, moram to tako nazvati ali da.... generalno se slazem da im se kvaliteta opcenito srozala (od 1970, 80-ih).. Nema A bez razloga prakticki skoro istu cijenu kao C i CLA. Za polu-penzionersko vozilo i sl. se slazem. Npr. po aerodinamici je A klasa najbolja ili druga najbollja....  takoder, neki motori su od Renaulta (130 PS) i ispod ali samo kalup, ostalo je Mercedes, od 150 PS pa na dalje je 100% Mercedes i sl.

 

Trebala im je u smislu jer ne rade "male motore" pa su ofsourcali drugim firmama da popune  to trziste, nista cudno i novo.... to radi i BMW i ostali....  danas je A, C i CLA, GLA dosta sllican po mnogocemu (mnogi dijelovi su isti ili slicni), dok je prije A i B serija bila totalno neprepoznatljiva, kao da nije bio Mercedes vec neka skroz druga marka.

 

Sto reci covjeku koji ima bas tu A klasu 7 godina i nikada nikakvih kvarova, osim sto moras na redoviti servis koji eto neki bi rekli: "nije bas najnajjeftiniji" i eto sto je nekima "novitet" sto je preporuka da se promijeni ulje na getribi. Prakticki se mijenja samo ulje i filteri.... to je sve.

 

Ako bas hoces ultimativnu dugovjecnost, sigurnost i male troskove, onda nista drugo od Japanca ne gledaj, neke Toyote i slicno, s Toyotom bar znas sto dobijes (staro i moderno u jednom), dok npr. kod novih Golfova stede vec kod suvozaca (nije gumirano itd.).. a uvijek su bili skupi i nikada do koljena Audiju, Mercedesu i BMW-u (iako to neki zele prikazati da su im blizu, pogotovo Audiju).

 A i B klasa su napravljene pogotovo prve serije da se popune klase ali nije ni izbliza bilo Mercedes standard. OVe novije serije ne znam jedino sam gledao c klasu kad sam kupovao auto prije par mjeseci i koliko sam vidio c klasa 2018 godiste koju sam gledao je skripala na sve strane. Mislim na unutrasnjost. Iako sam preferirao audi gledao sam i nju ali na kraju sam uzeo a4 b9 2018 godiste i unutrasnjost je vrhunska za klasu. Skripanja nigdje a ni jeftine plastike.....

16 godina
offline
Re: Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ov
Posmatrač kaže...
lovac82 kaže...
Posmatrač kaže...
Dwyane Wade kaže...

Plastično govance. MB kvaliteta je u zadnjih 5-10god otišla kvragu...

  MB krece od c klase. Ovo ispod je da se popuni trziste. To sam govorio i dok sam radio u MB salonu.....

MB-u nije trebala A i B klasa jer to nije MB trziste isto kao sto VW ne moze uci u trziste S klase.,....

Nije bas... ove nove serije od A i B se najmanje kvare (malo bolje istrazi, od Dekre, ADCA- i ostlaih... a uvijek imas i auto dna i sl.), ugl kvare se, ironicno, manje od C i CLA... CLA su imale razne probleme, S klasa se isto nije pokazala da je bezgresna tako da reci da pocinje tek od C klase je glupost, jednostavno, moram to tako nazvati ali da.... generalno se slazem da im se kvaliteta opcenito srozala (od 1970, 80-ih).. Nema A bez razloga prakticki skoro istu cijenu kao C i CLA. Za polu-penzionersko vozilo i sl. se slazem. Npr. po aerodinamici je A klasa najbolja ili druga najbollja....  takoder, neki motori su od Renaulta (130 PS) i ispod ali samo kalup, ostalo je Mercedes, od 150 PS pa na dalje je 100% Mercedes i sl.

 

Trebala im je u smislu jer ne rade "male motore" pa su ofsourcali drugim firmama da popune  to trziste, nista cudno i novo.... to radi i BMW i ostali....  danas je A, C i CLA, GLA dosta sllican po mnogocemu (mnogi dijelovi su isti ili slicni), dok je prije A i B serija bila totalno neprepoznatljiva, kao da nije bio Mercedes vec neka skroz druga marka.

 

Sto reci covjeku koji ima bas tu A klasu 7 godina i nikada nikakvih kvarova, osim sto moras na redoviti servis koji eto neki bi rekli: "nije bas najnajjeftiniji" i eto sto je nekima "novitet" sto je preporuka da se promijeni ulje na getribi. Prakticki se mijenja samo ulje i filteri.... to je sve.

 

Ako bas hoces ultimativnu dugovjecnost, sigurnost i male troskove, onda nista drugo od Japanca ne gledaj, neke Toyote i slicno, s Toyotom bar znas sto dobijes (staro i moderno u jednom), dok npr. kod novih Golfova stede vec kod suvozaca (nije gumirano itd.).. a uvijek su bili skupi i nikada do koljena Audiju, Mercedesu i BMW-u (iako to neki zele prikazati da su im blizu, pogotovo Audiju).

 A i B klasa su napravljene pogotovo prve serije da se popune klase ali nije ni izbliza bilo Mercedes standard. OVe novije serije ne znam jedino sam gledao c klasu kad sam kupovao auto prije par mjeseci i koliko sam vidio c klasa 2018 godiste koju sam gledao je skripala na sve strane. Mislim na unutrasnjost. Iako sam preferirao audi gledao sam i nju ali na kraju sam uzeo a4 b9 2018 godiste i unutrasnjost je vrhunska za klasu. Skripanja nigdje a ni jeftine plastike.....

Ja sam vozio A klasu (2022) jedan dan dok mi je auto bio na servisu. To plastično govance (stvarno ne postoji bolji izraz pa moram reciklirati) nebi dao najgorem neprijatelju. Ok, i dalje bi to prije vozio nego neke kije, mazde, francuze i ostalo smeće ali opet, plastično neudobno govance. Ja jesam razmažen ali A klase startaju od 35-40k €, hoće li netko u MBu propasti za par metara viška one fejk kože koja vjerojatno nabavno košta kikiriki? S druge strane, izvana mi skroz lijepo izgleda, za ženu i još crveni? Idealan.

He who is brave is free.
3 godine
offline
Re: Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ov
Baš mi je drago razmaženko da si uspio u životu i ne moraš voziti raznorazna smeča od
automobila, ko večina nas.💪💪💪
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ove s

Nigdje nisam reako da je vozilo bezgresno ili slicno.... vise sam se fokusirao na "nije pravi Mercedes" jer Mercedes nije samo imunitet na "škripanje" vec je Mercedes i pojam na nekvarljivost i dugovječnost (to su vise manje svi stariji imali, nebitno koja klasa), a mana je sto je imao nesto višu cijenu od konkurencije (ali bar znas sto placas). No, da.... slazem se da su pretjerali s cijenama novih Mercedesa (cak i najboljih), jedino se nekada moze ubosti neki polovnjak koji nije preskup.....

 

Npr. za mene nikakav A, B, C, CLA, GLA, E ne moze zamijeniti jednu Toyotu Camry....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2024 13:51 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ove s

Na žalost ubili su dizel motore, samo benzin ili možda hybrid.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mercedes B 200 d - Dobra alternativa za SUV-ove s

https://www.consumerreports.org/cars/car-reliability-owner-satisfaction/who-makes-the-most-reliable-cars-a7824554938/

 

Consumer reports je jedini sistem za koji ja znam, da objavljuje statistiku problema sa autima kako ih korisnici doživljavaju.

Tüv, Dekra, Adac objavljuju broj incidenata tj. broj problema koje su oni identifikovali kad vozač dodje na Tüv ili ostane na cesti u kvaru, a probleme koje korisnici u medjuvremenu moraju da rješavaju oni ne evidentiraju. Vrlo skupi modeli se moraju održavati redovno, iako po astronomskim cjenama, kako bi se izbjegla veća šteta/pad vrijednosti, pa na Tüv imaju manje nedostataka. Jeftini modeli se voze na Tüv pa se popravlja samo ono što mora da se prodje...

U tabeli piše da firma koja zna šta prodaje, za ovo daje dvije godine garancije. Mada mislim da je to poluinformacija autora teksta, u De ima produženje do 5g odmah a poslje i do 10g, sve uz doplatu. Naravno pitanje je koliko puno produženje garancije košta za koji model i godinu.

Čisto zbog poredjenja sa liderom u pouzdanosti u autoindustriji, u De se garancija na Toyotu održavanjem u njihovim servisima produžava do 15g/250tkm(motor, prenos, baterija i slično, kao i kod ostalih) bez posebne doplate

https://www.toyota.de/zubehoer-service/garantie/toyota-relax

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2024 11:58 (smor).
 
1 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice